Aż na 76 mln kont serwisu obejrzano „Wiedźmina” w ciągu miesiąca od grudniowej premiery. Serial o losach Geralta z Rivii pokonał m.in. „Mandalorianina”
Serwis streamingowy miał świetny IV kwartał 2019 r. – globalnie przybyło mu 8,76 mln subskrybentów, więcej niż prognozowano. Wall Street oczekiwało 7,65 mln kont, a sam Netflix 7,6 mln.
Gorzej widzie się w USA, gdzie konkurencja w postaci Disney+ była dla niego wyjątkowo odczuwalna. Tam przybyło tylko 420 tys. użytkowników netto i przez trzeci kwartał z rzędu serwis nie osiągnął planowanego wzrostu. W IV kwartale zamierzał pozyskać 600 tys. amerykańskich subskrybentów.
CZYTAJ TAKŻE: Sukces „Wiedźmina”. To najpopularniejszy serial na świecie
Przychody za ten okres wyniosły 5,47 miliarda dol. To wzrost o 31 proc. rok do roku.
Wielkim sukcesem okazał się serial „Wiedźmin”, którego obejrzano na 76 milionach kont (a premiera była w grudniu). Według Parrot Analitycs, udało mu się pobić autorski serial rozgrywający się w świecie „Gwiezdnych Wojen”, „Mandalorianina”, który stanowił jego główną konkurencję.
Jednak przygody Geralta z Rivii były jednak liczoną nową metodą. Przypomnijmy, że dotychczas Netflix nie uważał za obejrzane seriale, których widzowie obejrzeli 70 proc. pierwszego odcinka. To samo tyczy się filmów – do statystyk zaliczano tylko te, nad którymi spędzono przynajmniej dwie trzecie ich czasu trwania. Z kolei nowa metoda wlicza do obejrzanych wszystkie programy i filmy, które włączono na okres dwóch minut. Co z kolei oznacza znacznie lepsze statystyki serwisu.
CZYTAJ TAKŻE: Netflix mógł stracić nawet milion użytkowników na rzecz Disney+
Oprócz „Wiedźmina”, dużą popularnością cieszył się serial „Ty” (54 miliony kont), „The Crown” (21 milionów kont) oraz filmy Michaela Baya „6 Underground” (83 miliony kont) i animacja „Klaus” (21 milionów kont).
Netflix zapowiedział, że na produkcję autorskich produkcji wyda w 2020 r. 17,3 mld dol. wobec 15 mld dol. rok do roku.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.