Estończycy podbijają Amerykę. Mają pomysł na kwarantannę

Gwiazda muzyki Demi Lovato znajduje się wśród licznych zainteresowanych współpracą z Synctuition
Bloomberg

Aplikacja relaksacyjna estońskiego startupu Synctuition znalazła się na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych w USA. Zainteresowały się nią gwiazdy muzyki i Hollywood.

Aplikacja Synctuition trafiła na rynek w styczniu i w ciągu niespełna czterech miesięcy zyskała 3 mln stałych użytkowników. Oferuje ponad 13 tys. nagrań audio z tysięcy egzotycznych miejsc na świecie. W projekcie uczestniczyli także znani estońscy muzycy. W końcu 2019 r. Google uznało Synctuition za jeden z dziesięciu najszybciej rozwijających się startupów w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja imprezowa numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Budzi obawy

W ocenie Allana Eesmaa, współzałożyciela Synctuition, szybki wzrost popularności aplikacji z nurtu tzw. mindfulness wynika z tego, że ludzie starają się uciec od strumienia negatywnych informacji i stresu wywołanego przez izolację, brak bezpośrednich kontaktów oraz problemy ekonomiczne. – Znaleźli się w pułapce we własnych domach, gdzie toną w potoku negatywnych informacji. Aby powrócić do wewnętrznej równowagi, zwracają się w stronę technologii – mówi Eesmaa portalowi Delfi.

Stąd popularność estońskiej aplikacji także za granicą. Szczególnie szybko zyskuje ona użytkowników w USA. Tutaj jest już na czwartym miejscu pod względem liczby instalacji. Najbardziej ją lubią mieszkańcy Los Angeles i okolic. Tamtejsze gwiazdy filmowe doceniły produkt i ich menedżerowie już kontaktowali się z Estończykami, proponując współpracę. – Jednym z pierwszych był Sean Rad, twórca popularnego serwisu randkowego Tinder. Podobnie zrobili menedżerowie gwiazd m.in. Justina Biebera, Ariany Grande, Kanye Westa i Demi Lovato. Chcą z nami współpracować, a my rozważamy różne warianty tej współpracy – wyjaśnił Estończyk.

CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja może „ścigać” uchylających się od kwarantanny

Synctuition zaczynał swoją działalność dekadę temu. – Terapia synchroniczna jest jak spa dla świadomości. Zwiększa zdolność do pracy, pomaga się skoncentrować, zmniejsza drażliwość i obniża poziom stresu, poprawia jakość snu. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon, słuchawki i 25 minut dziennie – zapewnia Eesmaa. Kiedy pojawiła się pandemia, twórcy aplikacji uczynili ją bezpłatną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chiny postawiły internetowy Wielki Mur. Ameryka bezsilna

Amerykańscy cyfrowi giganci są od dawna blokowani w Państwie Środka. Pekin może teraz uszczelnić ...

Paweł Rożyński: Cyberprzestępcy pokochali smartfony

To zaskakująco bagatelizowane zagrożenie. Tymczasem smartfon staje się coraz szerzej otwartą bramą do naszych ...

Atak hakerów na gazetę? Obraźliwe treści na stronie

Witryna norweskiej gazety „Dagbladet” została w czwartek wyłączona na kilka godzin z powodu „poważnego ...

Włosi tworzą respirator z polskim sercem

„Open Breath” to projekt włoskich inżynierów, chcących stworzyć w pełni funkcjonalny respirator za pomocą ...

Mistrzowie gier podatkowych

Rockstar nie zapłacił przez ostatnie dziesięć lat ani pensa podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii, ...

Jak nadać paczkę bez etykiety w aplikacji InPost Mobile?

Nowoczesna technologia dostarcza nam niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, także w dziedzinie nadawania paczek. ...