Estończycy podbijają Amerykę. Mają pomysł na kwarantannę

Gwiazda muzyki Demi Lovato znajduje się wśród licznych zainteresowanych współpracą z Synctuition
Bloomberg

Aplikacja relaksacyjna estońskiego startupu Synctuition znalazła się na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych w USA. Zainteresowały się nią gwiazdy muzyki i Hollywood.

Aplikacja Synctuition trafiła na rynek w styczniu i w ciągu niespełna czterech miesięcy zyskała 3 mln stałych użytkowników. Oferuje ponad 13 tys. nagrań audio z tysięcy egzotycznych miejsc na świecie. W projekcie uczestniczyli także znani estońscy muzycy. W końcu 2019 r. Google uznało Synctuition za jeden z dziesięciu najszybciej rozwijających się startupów w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja imprezowa numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Budzi obawy

W ocenie Allana Eesmaa, współzałożyciela Synctuition, szybki wzrost popularności aplikacji z nurtu tzw. mindfulness wynika z tego, że ludzie starają się uciec od strumienia negatywnych informacji i stresu wywołanego przez izolację, brak bezpośrednich kontaktów oraz problemy ekonomiczne. – Znaleźli się w pułapce we własnych domach, gdzie toną w potoku negatywnych informacji. Aby powrócić do wewnętrznej równowagi, zwracają się w stronę technologii – mówi Eesmaa portalowi Delfi.

Stąd popularność estońskiej aplikacji także za granicą. Szczególnie szybko zyskuje ona użytkowników w USA. Tutaj jest już na czwartym miejscu pod względem liczby instalacji. Najbardziej ją lubią mieszkańcy Los Angeles i okolic. Tamtejsze gwiazdy filmowe doceniły produkt i ich menedżerowie już kontaktowali się z Estończykami, proponując współpracę. – Jednym z pierwszych był Sean Rad, twórca popularnego serwisu randkowego Tinder. Podobnie zrobili menedżerowie gwiazd m.in. Justina Biebera, Ariany Grande, Kanye Westa i Demi Lovato. Chcą z nami współpracować, a my rozważamy różne warianty tej współpracy – wyjaśnił Estończyk.

CZYTAJ TAKŻE: Aplikacja może „ścigać” uchylających się od kwarantanny

Synctuition zaczynał swoją działalność dekadę temu. – Terapia synchroniczna jest jak spa dla świadomości. Zwiększa zdolność do pracy, pomaga się skoncentrować, zmniejsza drażliwość i obniża poziom stresu, poprawia jakość snu. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon, słuchawki i 25 minut dziennie – zapewnia Eesmaa. Kiedy pojawiła się pandemia, twórcy aplikacji uczynili ją bezpłatną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stripe, czyli świat u stóp irlandzkich braci

Dwóch nastolatków zbudowało biznes wart 36 mld dol. Ich startup Stripe rzucił wyzwanie bankom, ...

Prezes Huawei: Nasza sprzedaż runie przez sankcje Trumpa

Prezes Huawei Ren Zhengfei oszacował, że sprzedaż firmy spadnie nawet o 40 proc. w ...

Noblista popiera Astrocent

Gubernator generalny Kanady, Julie Payette, a jednocześnie była astronautka, spotkała się w poniedziałek w ...

W rządzie nie chcą patriotycznych gier Glińskiego

Resorty finansów oraz przedsiębiorczości i technologii blokują projekt ustawy, który wprowadza ulgi w CIT ...

Kreml oskarża Google`a i Facebooka o ingerencję w sprawy Rosji

Rosyjski regulator mediów i internetu twierdzi, że amerykańscy giganci Google i Facebook, mimo zakazu ...