Aktualizacja: 23.01.2025 07:49 Publikacja: 15.01.2022 10:50
Foto: Bloomberg
Elon Musk zatweetował w piątek z informacją, że Tesla będzie akceptować kryptowalutę dogecoin w płatnościach za gadżety marki Tesla takie jak klamry do pasków czy mini modele jej pojazdów.
Ten tweet wystarczył, by dogecoin (pierwotnie powstały jako satyra na kryptowaluty) zyskał na wartości kilkanaście procent. Ruch Elona Muska nastąpił przy tym miesiąc po tym, jak Tesla zapowiedziała testowanie tokenów cyfrowych jako opcji płatności. Elon Musk jest znanym zwolennikiem kryptowalut, który już wielokrotnie wpływał na ich kurs. Najbardziej znanym przypadkiem była zapowiedź akceptowania bitcoinów przy płatnościach za pojazdy Tesli, po której kurs bitcoina poszybował w górę, by następnie pikować po porzuceniu planów przez koncern.
Państwowy operator pocztowy, który boryka się z topniejącymi przychodami z listów, a także potężną konkurencją w sektorze paczek, zamiast uzdrawiać firmę, poprawiać jej rentowność, czy rozwiązywać niezliczone konflikty ze związkami zawodowymi, stawia na budzące wiele kontrowersji tokeny NFT.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Technologia blockchain ma pomóc władzom nasze wschodniego sąsiada uchronić skarby dziedzictwa narodowego przez skutkami wojny.
Rośnie liczba sklepów, zwłaszcza luksusowych, akceptujących płatności cyfrowymi tokenami. Jednak ostatnie silne spadki ich wartości mogą spowolnić albo nawet zatrzymać ten trend.
Kryptowaluty w tym roku radzą sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Jest czwartek, 23 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się nastrojom klientów polskich banków, trudnościom z rewizją Zielonego Ładu, potężnym inwestycjom USA w sztuczną inteligencję oraz wstrzymaniu unijnych sankcji na Rosję przez Viktora Orbána.
Prezydent USA Donald Trump ułaskawił 22 stycznia dwóch policjantów, którzy zostali uznani winni śmerci 20-letniego Afroamerykanina, Karona Hyltona-Browna.
Marco Rubio, nowy sekretarz stanu USA, uda się z pierwszą wizytą zagraniczną do krajów Ameryki Łacińskiej - m.in. do Panamy - informuje „Politico”.
Wydawało się, że Donald Trump niczym nas już nie zaskoczy. A jednak zaskoczył. Wypuszczeniem własnej kryptowaluty.
Ogłoszony przez administrację Trumpa, OpenAI, Oracle i japoński SoftBank projekt Stargate ma pomóc Ameryce w osiągnięciu przewagi na rynku AI.
Zaostrza się przedwyborczy spór o 3 mld dodatkowej pomocy militarnej dla Ukrainy, tym bardziej potrzebnej po zawieszeniu amerykańskiej pomocy przez Donalda Trumpa.
Do zapewnień o szybkim zakończeniu wojny nowy prezydent USA zaczął dodawać groźby pod adresem Władimira Putina. Waszyngton ma możliwości wywarcia presji na Moskwę.
Prezydent Joe Biden na odchodnym, poza ułaskawieniem syna, ułaskawił jeszcze niewinnego doktora Anthony’ego Fauciego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas