Spółka ogłosiła na konferencji re:Invent iż na ponad 20 rynkach w tym Polsce, Czechach czy Niemczech udostępnia Local Zone - to pierwsze strefy lokalne poza USA i jest ich 30. W USA dotąd działało ich 16.

To rodzaj wdrożenia infrastruktury AWS, który umieszcza obliczenia, pamięć masową, bazę danych i inne wybrane usługi AWS bliżej dużych skupisk ludzi, przemysłu i centrów IT. Można używać stref lokalnych AWS do uruchamiania aplikacji, które wymagają jednocyfrowych milisekund opóźnienia jak gry w czasie rzeczywistym, migracje hybrydowe, tworzenie treści multimedialnych i rozrywkowych, transmisje streamingowe, symulacje inżynierskie, AR/VR.

Zasoby przetwarzania w chmurze Amazon są hostowane w wielu lokalizacjach na całym świecie. Te lokalizacje składają się z regionów AWS, stref dostępności i stref lokalnych. Każdy region AWS to osobny obszar geograficzny, który ma wiele odizolowanych lokalizacji, znanych jako strefy dostępności (Availability Zones). Chmura AWS obejmuje obecnie 81 stref dostępności w 25 regionach geograficznych (Regions) na całym świecie.