Aplikacji mObywatel na swoich telefonach używa już niemal 7 mln osób. Liczba ta stale rośnie, ponieważ aplikacja jest systematycznie wzbogacana o kolejne funkcjonalności, które pozwalają załatwić wiele spraw urzędowych bez tzw. „plastiku”. Posiadacze aplikacji mogą przy jej pomocy otworzyć konto w Banku Pekao.

– Jednym z filarów strategii Banku Pekao jest zapewnienie klientom prostego i bezpiecznego bankowania. Dlatego cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zrealizować ten cel. Kolejnym z nich jest umożliwienie zakładania konta w naszym banku przy pomocy aplikacji mObywatel. Mamy w niej dostęp do najważniejszych danych, przy jej pomocy możemy potwierdzić naszą tożsamość  – mówi Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Aby założyć konto w Banku Pekao przy pomocy aplikacji mObywatel trzeba zainstalować na telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Zostań klientem Pekao”. Weryfikacja za pomocą aplikacji mObywatel jest błyskawiczna. Wystarczy skopiować wygenerowany w aplikacji PeoPay kod do weryfikacji, następnie zalogować się do aplikacji mObywatel i wybrać opcję przekaż dane instytucji bądź firmie. Następnie należy wkleić kod do aplikacji mObywatel oraz potwierdzić przekazanie danych do Banku Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja zrobi klientowi selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdzi umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustali numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay.

Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Drugim procesem, w którym klienci Banku Pekao będą mogli wykorzystać aplikację mObywatel będzie zdalne zawarcie umowy o korzystanie z bankowości elektronicznej, jeśli do tej pory jej oni nie posiadali. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie. To umożliwi klientom korzystanie z aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24 bez konieczności wizyty w oddziale.