Nie obsługujesz ChatGPT, nie dostaniesz posady. Zaskakujące wyniki badania

Ponad 90 proc. potencjalnych pracodawców poszukuje pracowników korzystających z chatbota. Jak wynika z badania firmy ResumeBuilder, taki punkt w opisie doświadczenia i umiejętności w CV staje się niezbędny.

To nieuchronne. ChatGPT przyniesie czterodniowy tydzień pracy

Rewolucja związana z pojawieniem się konwersacyjnej sztucznej inteligencji otwiera drzwi do czterodniowego tygodnia pracy, podnosząc wydajność pracowników – uważają ekonomiści. Ale czy nie spadnie liczba etatów?

„Wykrywacz” ChatGPT dla nauczycieli szwankuje. Uczniowie byli niewinni

Naukowcy opracowali system dla szkół, który ma rozpoznawać prace pisane przez algorytmy. Taki antyChatGPT od firmy Turnitin, w który wyposażono 2,1 mln nauczycieli w USA, zawiódł. To problem, bo karani mogą być niewinni uczniowie.

Jak przejść kryzys - radzą eksperci IT

Zarówno obecne spowolnienie gospodarcze, jak i trendy związane z rozwojem technologii wymagają nowych strategii i dostosowania firm do zmian.

Tylko co drugi Polak korzysta z urzędów online. Ale Niemcy niewiele lepsi

Jedynie 55 proc. Polaków ma dostęp do urzędów online. Gorzej w UE wypadają Cypr, Grecja i Rumunia. Zgodnie z planem UE do 2030 r. wszyscy obywatele i firmy mają mieć możliwość załatwienia formalności w sieci.

Firmy coraz bardziej wrogie pracy zdalnej. Spada wydajność?

Szefowie uważają, że w domu pracuje się mniej wydajnie – twierdzi Microsoft. Zatrudnieni są jednak innego zdania.

Stolik w restauracji zarezerwujesz online. Oni cyfyzują gastronomię

Czesko-polsko-ukraiński start-up stworzył platformę dla placówek gastronomicznych. Digitalizuje obsługę gości: od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatności. Teraz firma planuje międzynarodową ekspansję.

Koniec radia, jakie znamy. Wyłączą sygnał analogowy w Polsce

Branża cyfrowa nad Wisłą poparła stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie wyłączenia analogowego sygnału radiowego. To oznacza, że rodzimi słuchacze będą mogli korzystać jedynie z odbiorników wykorzystujących cyfrowy sygnał DAB+.

Klienci wymuszają cyfrową rewolucję w energetyce

Sprzedawcy prądu w świecie online chcą być jak bankowość elektroniczna. Nie mają wyjścia, bo dostarczają usługi klientom przyzwyczajonym do wygody i szybkości w załatwianiu formalności.

Mobilne portfele tożsamości odeślą papier na emeryturę

Authologic, rodzima platforma koordynująca i agregująca metody weryfikacji tożsamości, chce płynąć na fali boomu na cyfrowe dokumenty.

Irytujący internet? Ogromna liczba Polaków chce zniknąć z sieci

Około 85 proc. Polaków korzysta z internetu, ale bycie online dla wielu stało się męczące. Z badań firmy NordVPN wynika, iż 30 proc. internautów z chęcią zdecydowałaby się na usunięcie swoich danych z sieci, gdyby miało taką możliwość.

Te kraje są najlepsze do zdalnej pracy. Duże zaskoczenie

NordLayer, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, opracowała ranking miejsc, które najbardziej sprzyjają pracy z domu, czy też w trakcie tzw. workation (łączenie wakacji z pracą).

Litwa kusi Microsoft. Wyrasta Polsce rywal w IT

Niewiele krajów posiada rozwiązania prawne tak sprzyjające rozwojowi sektora IT jak Litwa. Skorzystaniem z nich jest zainteresowany amerykański gigant Microsoft.

Polska bezpłatna aplikacja pomoże znaleźć nocleg uchodźcom

Ruszyła już w pełni zautomatyzowana platforma uaSOS.org, pomagająca wyszukiwać wolne miejsca pobytu dla szukających schronienia Ukraińców.

Konto w Pekao można otworzyć przez aplikację mObywatel

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Polska da uchodźcom z Ukrainy „cyfrową tożsamość”

Ukraińcy uciekający przed wojną do Polski uzyskają nie tylko PESEL, ale też otrzymają możliwość założenia profilu zaufanego.

Mocne strony i słabości cyfryzacji w Polsce

Polska zbudowała fundamenty rozwoju cyfrowego. Czas na przyspieszenie, którego motorem jest wyobraźnia, umiejętności i technologia do wykorzystania przez wszystkie pokolenia – uważa Dominika Bettman, dyrektor generalna w polskim oddziale Microsoft.

Płatności za parkingi już w aplikacji PeoPay Banku Pekao

Aplikacja PeoPay Banku Pekao została wzbogacona o kolejną usługę. Od teraz jej użytkownicy mogą w wygodny i szybki sposób zapłacić za parkowanie samochodu.