Litwa kusi Microsoft. Wyrasta Polsce rywal w IT

Niewiele krajów posiada rozwiązania prawne tak sprzyjające rozwojowi sektora IT jak Litwa. Skorzystaniem z nich jest zainteresowany amerykański gigant Microsoft.

Polska bezpłatna aplikacja pomoże znaleźć nocleg uchodźcom

Ruszyła już w pełni zautomatyzowana platforma uaSOS.org, pomagająca wyszukiwać wolne miejsca pobytu dla szukających schronienia Ukraińców.

Konto w Pekao można otworzyć przez aplikację mObywatel

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Polska da uchodźcom z Ukrainy „cyfrową tożsamość”

Ukraińcy uciekający przed wojną do Polski uzyskają nie tylko PESEL, ale też otrzymają możliwość założenia profilu zaufanego.

Mocne strony i słabości cyfryzacji w Polsce

Polska zbudowała fundamenty rozwoju cyfrowego. Czas na przyspieszenie, którego motorem jest wyobraźnia, umiejętności i technologia do wykorzystania przez wszystkie pokolenia – uważa Dominika Bettman, dyrektor generalna w polskim oddziale Microsoft.

Płatności za parkingi już w aplikacji PeoPay Banku Pekao

Aplikacja PeoPay Banku Pekao została wzbogacona o kolejną usługę. Od teraz jej użytkownicy mogą w wygodny i szybki sposób zapłacić za parkowanie samochodu.

Deficyt programistów uderza w cyfryzację. Kto jest na topie?

Rynek IT rozgrzany jest do czerwoności. Liczba procesów rekrutacyjnych w tej branży skoczyła o 40 proc. Podobnie jak oczekiwania finansowe specjalistów.

mObywatel stawiany jako wzór w UE

Już ponad połowa polskich studentów ma możliwość wyrobienia elektronicznej legitymacji. To wielkie ułatwienie w czasach pandemii – mówi Dalius Kubylis, dyrektor ds. produktów IT w NASK.

Sektor finansowy coraz pewniej zmierza do transformacji cyfrowej

Ciągła identyfikacja zagrożeń i zabezpieczanie przed cyberatakami są wyzwaniem dla sektora finansowego

Cyfrowa suwerenność jest globalnym wyzwaniem

O tym, jak znaleźć balans pomiędzy bezpieczeństwem danych a wolnością w sieci, dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w ramach IGF.

Burza wokół odejścia dyrektora CERT-u. Pracownicy protestują

Minister Janusz Cieszyński odwołał dyrektora CERT Polska Przemysława Jaroszewskiego z powodu jego prywatnych wpisów na Facebooku, wyrażających poglądy polityczne. Ale za Jaroszewskim murem stanęli jego współpracownicy.

Dokumenty Google – jak z nich korzystać?

Bezpłatny pakiet aplikacji biurowych to narzędzie, które może znacząco ułatwić pracę. Rozwiązanie udostępniane przez firmę Google pomaga użytkownikom indywidualnym, ale może być wykorzystywane także do zastosowań komercyjnych.

Arkadiusz Giedrojć, Huawei: Polskie MŚP cyfryzują się dość powoli

Bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych jest wyższe niż w większości naszych małych i średnich firm – ocenia Arkadiusz Giedrojć, chief technology officer w Huawei Enterprise CEE & Nordic Region.

Nowe technologie przyciągają kobiety. Wielka zmiana w IT

Liczba specjalistek ICT wzrosła w Polsce w minionej dekadzie prawie o dwie trzecie, lecz nadal stanowią one zaledwie 15 proc. osób na tych stanowiskach.

Zonifero odmienia pracę w biurze. Aplikacja na czas pandemii

Pandemia mocno wpłynęła na branżę proptech. Swoją szansę na tym rynku dostrzegł białostocki startup, który wspiera firmy m.in. w pracy hybrydowej.

Pekao wprowadza SelfieSign – nowy tryb zdalnego nawiązywania relacji z firmami

Innowacja łączy zdalną weryfikację tożsamości (selfie) z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (eSignature). Od tej pory podmioty MŚP i korporacje mogą otwierać rachunki na odległość bez żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych.

Wyłoniono laureatów konkursu dla uczniów na cyfrową pracę

Zainteresowanie konkursem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” przerosło oczekiwania organizatorów - wpłynęło ponad dwa tysiące prac. W efekcie NASK i MFiPR przyznały dodatkowe nagrody.

Mobilna aplikacja sposobem na usterki. To zmora deweloperów

Powstała apka dla deweloperów, która ma pomóc w digitalizacji wielu procesów na budowach. Rozwiązanie wdrożono na kilkudziesięciu inwestycjach w kraju.