Tylko co drugi Polak korzysta z urzędów online. Ale Niemcy niewiele lepsi

Jedynie 55 proc. Polaków ma dostęp do urzędów online. Gorzej w UE wypadają Cypr, Grecja i Rumunia. Zgodnie z planem UE do 2030 r. wszyscy obywatele i firmy mają mieć możliwość załatwienia formalności w sieci.

Firmy coraz bardziej wrogie pracy zdalnej. Spada wydajność?

Szefowie uważają, że w domu pracuje się mniej wydajnie – twierdzi Microsoft. Zatrudnieni są jednak innego zdania.

Stolik w restauracji zarezerwujesz online. Oni cyfyzują gastronomię

Czesko-polsko-ukraiński start-up stworzył platformę dla placówek gastronomicznych. Digitalizuje obsługę gości: od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatności. Teraz firma planuje międzynarodową ekspansję.

Koniec radia, jakie znamy. Wyłączą sygnał analogowy w Polsce

Branża cyfrowa nad Wisłą poparła stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie wyłączenia analogowego sygnału radiowego. To oznacza, że rodzimi słuchacze będą mogli korzystać jedynie z odbiorników wykorzystujących cyfrowy sygnał DAB+.

Klienci wymuszają cyfrową rewolucję w energetyce

Sprzedawcy prądu w świecie online chcą być jak bankowość elektroniczna. Nie mają wyjścia, bo dostarczają usługi klientom przyzwyczajonym do wygody i szybkości w załatwianiu formalności.

Mobilne portfele tożsamości odeślą papier na emeryturę

Authologic, rodzima platforma koordynująca i agregująca metody weryfikacji tożsamości, chce płynąć na fali boomu na cyfrowe dokumenty.

Irytujący internet? Ogromna liczba Polaków chce zniknąć z sieci

Około 85 proc. Polaków korzysta z internetu, ale bycie online dla wielu stało się męczące. Z badań firmy NordVPN wynika, iż 30 proc. internautów z chęcią zdecydowałaby się na usunięcie swoich danych z sieci, gdyby miało taką możliwość.

Te kraje są najlepsze do zdalnej pracy. Duże zaskoczenie

NordLayer, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, opracowała ranking miejsc, które najbardziej sprzyjają pracy z domu, czy też w trakcie tzw. workation (łączenie wakacji z pracą).

Litwa kusi Microsoft. Wyrasta Polsce rywal w IT

Niewiele krajów posiada rozwiązania prawne tak sprzyjające rozwojowi sektora IT jak Litwa. Skorzystaniem z nich jest zainteresowany amerykański gigant Microsoft.

Polska bezpłatna aplikacja pomoże znaleźć nocleg uchodźcom

Ruszyła już w pełni zautomatyzowana platforma uaSOS.org, pomagająca wyszukiwać wolne miejsca pobytu dla szukających schronienia Ukraińców.

Konto w Pekao można otworzyć przez aplikację mObywatel

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Polska da uchodźcom z Ukrainy „cyfrową tożsamość”

Ukraińcy uciekający przed wojną do Polski uzyskają nie tylko PESEL, ale też otrzymają możliwość założenia profilu zaufanego.

Mocne strony i słabości cyfryzacji w Polsce

Polska zbudowała fundamenty rozwoju cyfrowego. Czas na przyspieszenie, którego motorem jest wyobraźnia, umiejętności i technologia do wykorzystania przez wszystkie pokolenia – uważa Dominika Bettman, dyrektor generalna w polskim oddziale Microsoft.

Płatności za parkingi już w aplikacji PeoPay Banku Pekao

Aplikacja PeoPay Banku Pekao została wzbogacona o kolejną usługę. Od teraz jej użytkownicy mogą w wygodny i szybki sposób zapłacić za parkowanie samochodu.

Deficyt programistów uderza w cyfryzację. Kto jest na topie?

Rynek IT rozgrzany jest do czerwoności. Liczba procesów rekrutacyjnych w tej branży skoczyła o 40 proc. Podobnie jak oczekiwania finansowe specjalistów.

mObywatel stawiany jako wzór w UE

Już ponad połowa polskich studentów ma możliwość wyrobienia elektronicznej legitymacji. To wielkie ułatwienie w czasach pandemii – mówi Dalius Kubylis, dyrektor ds. produktów IT w NASK.

Sektor finansowy coraz pewniej zmierza do transformacji cyfrowej

Ciągła identyfikacja zagrożeń i zabezpieczanie przed cyberatakami są wyzwaniem dla sektora finansowego

Cyfrowa suwerenność jest globalnym wyzwaniem

O tym, jak znaleźć balans pomiędzy bezpieczeństwem danych a wolnością w sieci, dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w ramach IGF.