Internauci z całego świata oburzeni reklamą nakręconą w Polsce

Twitter, LG

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo LG, które produkuje między innymi telewizory i telefony, przeprosiło za seksistowską reklamę, która wzbudziła protesty na całym świecie. Wideo stworzone zostało przez polski oddział firmy.

Reklama, która wzbudziła oburzenie internautów opublikowana została na platformie społecznościowej TikTok. Zamieszcza się tam krótkie filmy, które z założenia powinny być zabawne. Gdy w związku z pandemią koronawirusa aplikacja zyskała wielką popularność, zaczęły wykorzystywać ją także firmy, które promują tam swoje produkty.

CZYTAJ TAKŻE: Polska gra rozpętała światową burzę. Jest blokowana

Polski oddział LG, południowokoreańskiego giganta z branży elektronicznej, opublikował na platformie reklamę, która miała promować smartfona firmy. W 13-sekundowym wideo zobaczyć można mężczyznę, który bez zgody nagrywa wchodzącą po schodach kobietę ubraną w krótką spódnicę. Gdy ta orientuje się, że jest nagrywana, z oburzeniem prosi mężczyznę, aby pokazał jej swój telefon. Choć nagrywał od tyłu nogi kobiety, udaje, że robił selfie.

Internauci z całego świata ostro skrytykowali reklamę, zaznaczając, że jest seksistowska i nieprzyzwoita. Mimo że LG Polska usunęło już wideo z sieci, reklama wciąż krąży na innych portalach społecznościowych.

CZYTAJ TAKŻE: Nachalne reklamy stały się plagą. Google idzie na wojnę

„LG Polska oświadcza, iż treść niedawno opublikowanego wideo na kanale Tik Tok była niezgodna ze standardami i polityką komunikacyjną LG Electronics. Film nie był wcześniej akceptowany przez zespół marketingu LG Polska i dlatego został usunięty z kanału marki. LG jako firma odpowiedzialna społecznie, nie miała intencji emitować kontentu niezgodnego z normami społecznymi, ani urazić kogokolwiek. Jeśli zaś tak się stało, z góry przepraszamy” – podkreślono w oświadczeniu wysłanym do wprost.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie miasta uchylą nieba bezzałogowcom. Najpierw medyczny dron-robot

Już za kilka tygodni nad Warszawą po raz pierwszy przeleci autonomiczny dron medyczny – ...

Powstał niezniszczalny materiał idealny dla armii. Za projektem stoi Polak

Naukowcy stworzyli pierwszy na świecie materiał, którego nie można przecinać. Proteus, bo tak go ...

Zakupy bez kasy i personelu. Pierwszy sklep otwarty

Startup Surge Cloud otworzył w Poznaniu Take&Go, pierwszy bezobsługowy oraz bezkasowy sklep w Polsce. ...

„100 innowacji stulecia”. Polskie algorytmy podbijają świat

Często narzekamy, że innowacyjność naszego kraju szwankuje. Nie brak jednak rodzimych przedsiębiorstw, których nowatorskie ...

Facebook zaskoczył. Chce płacić podatki w Europie

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg poparł działania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w celu ...

Marsz robotów przyspieszył, ale i tak tracimy dystans do Europy

Polski przemysł kupił w ub. roku rekordową liczbę 1891 robotów. Ma to być remedium ...