Nachalne reklamy stały się plagą. Google idzie na wojnę

Google usunął prawie 600 aplikacji ze sklepu Google Play, które nagminnie wyświetlały reklamy sprzeczne z zasadami i w nachalny sposób.

Polityka Google nie zezwala na wyświetlanie reklam, które stosują nieetyczne praktyki. Większość usuniętych aplikacji wyświetlała reklamy w tle oraz stosowała sztuczkę, przez którą użytkownik omylnie klikał w reklamy.

CZYTAJ TAKŻE: Levandowski to „czyste zło”. Ukradł tajemnice Google’a i stworzył religię

Firma definiuje zakazane reklamy jako te wyświetlane użytkownikom w nieoczekiwany sposób, zakłócające użyteczność urządzenia, czyli np. reklama pełnoekranowa wyświetlana podczas rozmowy telefonicznej lub podczas korzystania z aplikacji nawigacyjnych. Per Bjorke, menedżer ds. produktu w Google deklaruje na firmowym blogu, że firma opracowała specjalną strategię opartą na uczeniu maszynowym, która ma pomóc w lepszym wykrywaniu zakazanych reklam w aplikacjach. To m.in. doprowadziło do wprowadzenia szeroko zakrojonych zakazów.

Amerykański portal „BuzzFeed News” informuje, że większość aplikacji, które zostały usunięte, zostały stworzone przez programistów z Chin, Indii i Singapuru. Skierowane były głównie do anglojęzycznych użytkowników. Ponad 40 usuniętych aplikacji pochodziło od chińskiej spółki Cheetah Mobile.

CZYTAJ TAKŻE: Google wziął się za chwilówki

To nie pierwszy raz, gdy Google podejmuje działania przeciwko aplikacjom, które naruszają zasady. W zeszłym roku firma usuwała te, udzielające szybkich pożyczek, dostępne w sklepie Google Play. Zakazane aplikacje miały udzielać pożyczek w sposób „szkodliwy bądź zwodniczy”, chodzi głównie o kredyty osobiste, w których stopa oprocentowania (RRSO) to 36 proc. lub więcej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bitcoin może jeszcze mocno namieszać

Rok temu kosztował niemal 20 tys. dol., ale od tego czasu jego cena mocno ...

Oglądając Netflixa trujesz środowisko. I to jak

Serwis branżowy SaveonEnergy, specjalizujący się w tematyce energetyki i ekologii, zbadał jak strumieniowanie filmów ...

Hotele na dnie Wisły, czyli jak Polacy widzieli przyszłość 100 lat temu

Kolonizacja Księżyca, kolej hyperloop, smartfony – ponad 100 lat temu pisarze s.f. opisywali to, ...

Szczepionki na Covid-19 już w internecie. Obok narkotyków i broni

Analitycy firmy Check Point Research wykryli liczne oferty sprzedaży szczepionek oraz lekarstw na Covid-19 ...

Apple pozywa kanadyjską firmę. Kradli iPhony zamiast utylizować

Firma której Apple płaciło za recykling swoich urządzeń, najwyraźniej sprzedawała je dalej. Teraz amerykański ...

Amazon uderzy w Allegro. Ale najbardziej ucierpi kto inny

Zapowiadane od lat wejście giganta to kolejny etap rozwoju sektora. W Polsce Amerykanie muszą ...