5 premier na CES 2019. Wkrótce zadebiutują w Polsce

W Las Vegas poznajemy co roku najnowsze trendy w technologiach. Swoje premiery mają tu nowości prezentowane przez gigantów branży, ale także innowacyjne firmy stawiające często pierwsze kroki w globalnym biznesie.

Publikacja: 08.01.2019 18:46

Chodzący pojazd-robot Hyundaya

Chodzący pojazd-robot Hyundaya

Foto: Bloomberg

W tym roku nie brakuje ciekawych produktów. Prezentujemy zestawienie wybranych z nich. Zobaczcie co pokazywane jest na CES 2019:

Nowatorskie gogle VR z internetową przeglądarką

""

cyfrowa.rp.pl

Firma HTC wprowadza Vive Pro Eye, nowy zestaw z wbudowanym w gogle systemem śledzenia ruchów gałek ocznych. To gwarantuje nowy sposób interakcji z otoczeniem, w tym sterowanie wzrokiem w aplikacjach, eliminując tym samym potrzebę korzystania z kontrolerów. Dostępna w tym roku ma być już pierwsza gra wykorzystująca tę technologię – Major League Baseball. Choć Vive Pro Eye stworzono z myślą o rynku cyfrowej rozrywki, to rozwiązanie to daje też zwiększone możliwości w aplikacjach szkoleniowych. Urządzenie zadebiutuje w II kwartale br.

HTC ogłosiło również połączenie sił z Mozillą i Amazon Web Services (AWS) nad projektem stworzenia przeglądarki internetowej dedykowanej VR. Pozwoli ona konsumentom zanurzyć się w wykreowanych światach, nawet podczas przeglądania stron internetowych. W konsekwencji Firefox Reality stanie się domyślną przeglądarką na HTC Vive.

Pierwszy Chromebook z procesorami AMD i grafiką Radeon

""

cyfrowa.rp.pl

Acer rozszerzył swoją wielokrotnie nagradzaną linię 15,6-calowych Chromebooków o pierwszy model, pracujący na bazie procesora AMD. Chromebook 315, bo o nim mowa, wyposażony został w najnowsze procesory 7 generacji AMD A6-9220C lub A4-9120C. Procesory z grafiką Radeon zapewniają wysoką wydajność, pozwalają przesyłać strumieniowo wideo, uruchamiać najnowsze aplikacje, grać w gry internetowe i przeglądać internet aż do 10 godzin bez przerwy. Chromebook 315 wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 15,6 cala w rozdzielczości Full HD dostępny m.in. w wersji dotykowej (CB315-2HT). Kamera internetowa HD ma szerokie pole widzenia 88 stopni. Na uwagę zasługuje też pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura. Wersja A6-9220C z ekranem dotykowym będzie dostępna w Polsce od kwietnia. W konfiguracji 4 GB RAM, 32GB eMMC ma kosztować od 1699 zł, w konfiguracji z 8 GB RAM i 64GB eMMC – od 1999 zł.

Kamery współpracujące z asystentami głosowymi

""

cyfrowa.rp.pl

D-Link przygotował najnowsze rozwiązania bezprzewodowe dla inteligentnego domu, które obejmują nową generację routerów WiFi Mesh oraz kamery mydlink współpracujące z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Assistant. Routery z rodziny Exo z oprogramowaniem McAfee Protection gwarantują bezpieczne połączenia bezprzewodowe – wykrywają i blokują każde zagrożenie dzięki mechanizmowi McAfee’s Global Threat Intelligence. Dostępne na rynku mają być jeszcze w I półroczu. Z kolei kamery – zewnętrzna Full HD WiFi DCS-8600LH oraz obrotowa HD WiFi DCS-8515LH – zaprojektowano z myślą o nowoczesnych inteligentnych domach. Polecenia można wydawać im przy użyciu głosu. D-Link wprowadza też nowe funkcje aplikacji mydlink na urządzenia mobilne, które zwiększają kontrolę nad domami i biurami. W przypadku wykrycia ruchu użytkownicy otrzymają powiadomienie w postaci zrzutów ekranu, dzięki czemu mogą zaalarmować odpowiednie służby.

Sztuczna inteligencja dostosuje obraz w telewizorze

""

cyfrowa.rp.pl

Flagowa rodzina telewizorów Sony Master Series powiększa się o modele Full Array LED 8K HDR ZG9 z ekranami 98″ i 85″ oraz OLED 4K HDR AG9 z ekranami 77″, 65″ i 55″. Określenie Master Series zarezerwowane jest dla najlepszych telewizorów Sony, które pod względem jakości, kolorystyki, kontrastu i klarowności obrazu, a seria AG9 porównywalna jest z monitorami profesjonalnymi. Modele zaprojektowano tak, by jeszcze lepiej oddawały intencje autorów treści – wprowadzono w nich tryb kalibracji aplikacji Netflix i obsługę materiałów IMAX Enhanced. Nad zapewnieniem precyzji detali oraz odpowiedniego kontrastu czuwa najnowszy procesor obrazu X1 Ultimate, a inteligentny algorytm wykrywania i analizowania obiektów, opracowany specjalnie na potrzeby materiałów w rozdzielczości 8K, nadaje obrazowi większy realizm. Obie nowe serie są oparte na platformie Sony Android TV, pozwalającej używać aplikacje z serwisu Google Play, jak YouTube, czy Prime Video.

Nowe funkcje i obiektyw dla bezlusterkowców

""

cyfrowa.rp.pl

Aparaty Nikon Z 6 i Z 7 w nowej odsłonie. Po pierwsze urządzenia zyskały nowe funkcje. Producent wyposażył je w system Eye AF, który automatycznie wykrywa oczy fotografowanego obiektu, co ułatwia ustawianie ostrości i pozwala na portrety z wyraźnymi oczami osób, a także w rozwiązanie, które pozwala na pracę z Atomos Ninja V, czyli tzw. nakamerowym monitorem/rekorderem nagrywającym i odtwarzającym materiały wideo w wysokiej rozdzielczości. Po drugie Nikon dodał obiektyw NIKKOR Z 14–30mm f/4 S do linii S obiektywów pełnoklatkowych przeznaczonych do aparatów bezlusterkowych Nikon Z. Jako ultraszerokokątny zoom cechujący się kompaktową konstrukcją, płaskim przednim elementem i mechanizmem chowania. Producent zapewnia, że znakomicie sprawdzi się on podczas fotografowania, a jeszcze lepiej przy filmowaniu. Obiektyw trafi do sprzedaży w Polsce w kwietniu.

W tym roku nie brakuje ciekawych produktów. Prezentujemy zestawienie wybranych z nich. Zobaczcie co pokazywane jest na CES 2019:

Nowatorskie gogle VR z internetową przeglądarką

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
Jak Quality of Service może zoptymalizować sieć domową
Gadżety
Giganci powalczą o nasze palce. Inteligentne pierścienie mają być hitem
Gadżety
To kulinarna rewolucja. Przyprawy może zastąpić niezwykłe urządzenie
Gadżety
Polska policja wchodzi do Xiaomi. Przeszukania u chińskiego producenta
Materiał Promocyjny
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Gadżety
Nastolatki odcięte od smartfonów? Tak radykalnego pomysłu jeszcze nie było
Gadżety
iPhone sterowany oczami. Apple zaskoczył licznymi innowacjami