Aktualizacja: 21.11.2024 14:28 Publikacja: 07.09.2021 07:44
James Dyson jest jednym z najbardziej znanych współczesnych wynalazców
Foto: Bloomberg
Roboty odkurzające rewolucjonizują sposób, w jaki wiele osób sprząta swoje domy. Urządzenia te, choć potrafią poruszać się autonomicznie, wciąż pełne są niedoskonałości. Barierą nie do pokonania są np. stopnie. Dyson, firma, która słynie z innowacyjnych projektów, a jednocześnie jeden z pionierów takich automatów sprzątających, ma jednak pomysł jak usprawnić tego typu urządzenia. Koncern opatentował właśnie rozwiązania, które pozwolą robotom wspinać się po schodach i czyścić je. A to nie wszystko, bo projekty, nad którymi pracuje Dyson dotyczą również robotycznej „dłoni”, która mogłaby chwytać różnego rodzaju przedmioty, a także otwierać np. szuflady.
Popyt na tzw. technologię ubieralną w przyszłym roku skoczy o 20 proc. – wieszczą eksperci. Napędem mają być już nie tylko smartwatche, ale też inteligentne okulary i pierścienie.
Nieużywane telefony komórkowe, zamiast leżeć zakurzone na półce lub w piwnicy, mogą stać się urządzeniami pełniącymi różne użyteczne funkcje. Niektóre modele można też sprzedać za duże kwoty.
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
Kuuler to projekt tegorocznych zwycięzców krajowego etapu Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. Wynalazek polskich inżynierów może przyczynić się do obniżenia kosztów chłodzenia w obliczu postępujących zmian klimatycznych.
Koncern ma znakomitą finansową passę i zwiększa wydatki na badania i rozwój. Jednak w Wielkiej Brytanii, która miała być centrum B+R Dysona, pracownicy będą musieli szukać nowego zajęcia, bo koncern chce być „przedsiębiorczy i elastyczny”.
Ta nagroda otworzyła nam drzwi, które inaczej pozostałyby zamknięte – mówi Piotr Walter, współtwórca projektu SmartHEAL wyróżnionego w Konkursie Nagroda Jamesa Dysona. – Zyskaliśmy rozpoznawalność, o naszym projekcie pisały media z całego świata – dodaje Piotr Tłuszcz, projektant przyczepy ewakuacyjnej nazwanej „Rydwanem życia”, także wyróżnionej w tym konkursie.
Trybunał Sprawiedliwości UE oddalił apelację brytyjskiego producenta odkurzaczy bezworkowych Dyson w sprawie o odszkodowanie od Komisji Europejskiej za rzekome straty spowodowane unijnymi przepisami dotyczącymi etykietowania energetycznego.
Roszczenia odszkodowawcze brytyjskiego producenta odkurzaczy Dyson, związane z unijnymi przepisami dotyczącymi etykietowania energetycznego, powinny zostać ponownie rozpatrzone - stwierdziła w czwartek w opinii dla Trybunału Sprawiedliwości UE rzecznik generalny Tamara Ćapeta.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
W Teatrze Capitol, odbyły się dwa pokazy premierowe hitowej komedii w reżyserii Wojciecha Adamczyka - „Boeing Boeing”. Druga uroczysta premiera połączona była z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Mikołaja Krawczyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas