Aktualizacja: 10.11.2024 16:05 Publikacja: 11.02.2022 14:08
Walkmany stały się w latach 80. nieodłącznym gadżetem. Na zdjęciu praca Jana Saudka – „Walkman” z 1985 r.
Foto: Życie Warszawy
Tym razem Sony wprowadza dwa nowe urządzenia klasy premium - Signature Series NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2. Nie są to jednak „kaseciaki”, lecz zaawansowe cyfrowe gadżety - oba modele są oparte na platformie Android i współpracują z sieciami Wi-Fi. Urządzenia umożliwiają zatem pobieranie muzyki i jej słuchanie w streamingu. Nowy sprzęt od Sony trafi do sprzedaży w kwietniu.
Odtwarzacze pozwalają na słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości. Obudowa odtwarzacza NW-WM1ZM2 jest wykonana z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC), oczyszczonej do 99,99 proc. Użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych, a w rezultacie powstaje czysty, rozległy dźwięk. Model ma ramkę ze stopu aluminium, która chroni urządzenie przed różnymi rodzajami zakłóceń, w tym elektrycznymi. Rezultat to bardziej stabilny dźwięk. Walkmany wyposażone we wzmacniacze cyfrowe S-Master HX, ulepszono w nich także kondensatory, w wyższym modelu wykorzystano przewód z miedzi beztlenowej o niskiej rezystancji, a do tego w procesie lutowania firma Sony po raz pierwszy użyła lutu z domieszką złota.
Amazon mocno zaskoczył fanów czytników e-booków. I to nie tylko dlatego, że przypadkowo pokazał właśnie całą rodzinę nowych urządzeń Kindle, które wkrótce mają mieć swoją premierę. Jest kilka technologicznych perełek.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
17 września doszło do skoordynowanego ataku na członków Hezbollahu działających na terenie Libanu. Jak podają media, wybuchły pagery, z których korzystali członkowie i sympatycy organizacji. Czym są i jak działają te urządzenia?
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Premiera iPhone’a 16 przykuła nie tylko uwagę fanów marki. Nowe smartfony są w tym roku nie tylko wyjątkowe z uwagi m.in. na zaszytą w nich sztuczną inteligencję, ale również ze względu na obniżone ceny.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Rosyjski reżim chce połączyć w jeden narodowy koncern trzy wielkie spółki naftowe: państwowe Rosnieft i Gazpromnieft oraz prywatny Łukoil. Wzmocniłoby to kontrolę Putina nad światowymi rynkami energii i rosyjską gospodarką podporządkowaną wywołanej wojnie.
Gospodarka o obiegu zamkniętym to dziś kluczowy element polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Jej fundusze wspierają transformację firm w tym kierunku. Kilka narzędzi tego wsparcia ma w swojej ofercie PARP.
Partnerstwo polityczne między USA a Polską pozostaje bardzo silne. Polska jest częścią NATO. Nie ukrywam, że wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby konflikt w Ukrainie zakończył się, a ryzyko zostało wyeliminowane – zaznaczył wiceprezes Amazona Russell Grandinetti w rozmowie z Business Insiderem.
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w rozmowie telefonicznej z Donaldem Trumpem zaproponowała zastąpienie rosyjskiego gazu skroplonego (LNG) tańszym surowcem amerykańskim. Unia Europejska wciąż, za sprawą takich krajów jak Węgry czy Austria, kupuje w Rosji 15-20 proc. potrzebnego gazu.
Oliver Blume, szef Volkswagena, przedstawił swój katalog oszczędności. Pracownikom koncernu prawdopodobnie nie przypadnie do gustu, a tłuste lata już chyba dobiegły końca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas