Tym razem Sony wprowadza dwa nowe urządzenia klasy premium - Signature Series NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2. Nie są to jednak „kaseciaki”, lecz zaawansowe cyfrowe gadżety - oba modele są oparte na platformie Android i współpracują z sieciami Wi-Fi. Urządzenia umożliwiają zatem pobieranie muzyki i jej słuchanie w streamingu. Nowy sprzęt od Sony trafi do sprzedaży w kwietniu.

Czytaj więcej

Spotify usuwa podcasty Joe Rogana. Nie za kłamstwa o Covid-19, ale rasizm

Odtwarzacze pozwalają na słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości. Obudowa odtwarzacza NW-WM1ZM2 jest wykonana z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC), oczyszczonej do 99,99 proc. Użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych, a w rezultacie powstaje czysty, rozległy dźwięk. Model ma ramkę ze stopu aluminium, która chroni urządzenie przed różnymi rodzajami zakłóceń, w tym elektrycznymi. Rezultat to bardziej stabilny dźwięk. Walkmany wyposażone we wzmacniacze cyfrowe S-Master HX, ulepszono w nich także kondensatory, w wyższym modelu wykorzystano przewód z miedzi beztlenowej o niskiej rezystancji, a do tego w procesie lutowania firma Sony po raz pierwszy użyła lutu z domieszką złota.

Do odtwarzaczy można podłączyć komputer, by przesyłać utwory i listy odtwarzania z własnej kolekcji. Oba urządzenia mogą nieprzerwanie odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości FLAC 96 kHz nawet przez 40 godzin. Sprzęty mają port USB C, gniazdo na karty microSD i wbudowaną pamięć (od 128 do 256 GB).