Aktualizacja: 17.03.2025 12:31 Publikacja: 11.02.2022 14:08
Walkmany stały się w latach 80. nieodłącznym gadżetem. Na zdjęciu praca Jana Saudka – „Walkman” z 1985 r.
Foto: Życie Warszawy
Tym razem Sony wprowadza dwa nowe urządzenia klasy premium - Signature Series NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2. Nie są to jednak „kaseciaki”, lecz zaawansowe cyfrowe gadżety - oba modele są oparte na platformie Android i współpracują z sieciami Wi-Fi. Urządzenia umożliwiają zatem pobieranie muzyki i jej słuchanie w streamingu. Nowy sprzęt od Sony trafi do sprzedaży w kwietniu.
Odtwarzacze pozwalają na słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości. Obudowa odtwarzacza NW-WM1ZM2 jest wykonana z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC), oczyszczonej do 99,99 proc. Użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych, a w rezultacie powstaje czysty, rozległy dźwięk. Model ma ramkę ze stopu aluminium, która chroni urządzenie przed różnymi rodzajami zakłóceń, w tym elektrycznymi. Rezultat to bardziej stabilny dźwięk. Walkmany wyposażone we wzmacniacze cyfrowe S-Master HX, ulepszono w nich także kondensatory, w wyższym modelu wykorzystano przewód z miedzi beztlenowej o niskiej rezystancji, a do tego w procesie lutowania firma Sony po raz pierwszy użyła lutu z domieszką złota.
Do premiery iPhone’ów 17 jeszcze daleko, ale w sieci pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji na temat kolejnych modeli smartfonów Apple. Na początek ma się pojawić ultracienki model Air.
Technologia znacząco ułatwia nam życie, szczególnie dzięki gadżetom elektronicznym, które pozwalają na łatwiejsze wykonywanie codziennych obowiązków. W naszym artykule opowiemy Wam o 7 gadżetach elektronicznych, które warto mieć w domu – ułatwią one codzienne funkcjonowanie na każdym poziomie życia.
Inteligentne zegarki nie są już szczególnie nową kategorią urządzeń mobilnych, ale ich adopcja do tej pory nie była nad Wisłą spektakularnie dynamiczna. Ale to się zmienia.
W piątek rusza sprzedaż nowego iPhone’a – chodzi o jego budżetową wersję, która ma kusić fanów marki z mniej zasobnym portfelem. Statystyki Google Trends pokazują, że haczyk rzucony przez Apple nad Wisłą chwycił.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Koreański koncern po raz 19. został światowym numer jeden na rynku telewizorów. Od 21 lat Samsung jest też najchętniej wybieraną marką telewizorów w Polsce.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Po zmianie polityki zagranicznej USA rosyjscy urzędnicy zachowują się tak, jakby powrót zachodnich firm do Rosji był pewny i już ustawiła się kolejka chętnych. To jedynie propaganda. Wśród 60 największych firm, które opuściły federację po agresji na Ukrainę, żadna nie deklaruje chęci powrotu.
Spółka Vectra po raz kolejny usłyszała zarzuty ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Wielokrotnie kwestionowaliśmy nieprawidłowo wprowadzane zmiany w umowach – stwierdził Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Do premiery iPhone’ów 17 jeszcze daleko, ale w sieci pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji na temat kolejnych modeli smartfonów Apple. Na początek ma się pojawić ultracienki model Air.
Grecja była w ostatnim tygodniu jedynym kierunkiem z „wielkiej piątki”, który utrzymał trend i kolejny tydzień drożał. Ceny pozostałych czterech - Turcji, Egiptu, Wysp Kanaryjskich i Bułgarii - spadły.
Japoński gigant samochodowy ogłosił zakończenie produkcji modeli Toyota Corolla Axio i Corolla Fielder. Obydwa pochodzą z Japonii, są tanie i pewnie jeszcze nigdy o nich nie słyszeliście.
Rosnąca konkurencja i wyjątkowo tani import spoza UE, a z drugiej strony wysokie koszty producentów ze Wspólnoty biją w wyniki tych drugich.
Jak donosi niemiecki Bild, najwięksi indywidualni akcjonariusze Volkswagena, rodziny Porsche i Piëch, rozważają sprzedaż akcji tej niemieckiej marki z siedzibą w Wolfsburgu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas