Hotel za gościa wrzuci zdjęcia na Instagrama

W kilkunastu hotelach sieci ibis turysta nie musi się już martwić o relacjonowanie swojego pobytu w mediach społecznościowych. Zrobi to za niego specjalny pracownik hotelu.

Specjalnie wyznaczona osoba publikuje posty na Instagramie klienta w czasie jego pobytu w hotelu. Poza tym opiekun może komentować zdjęcia innych użytkowników oraz odpowiadać na komentarze na profilu właściciela. Każde zdjęcie publikowane przez opiekuna oznaczone jest hasztagiem #postedbysocialmediasitter.

Usługa jest dostępna w 17 hotelach sieci ibis w Zurychu i Genewie. W ramach pakietu, który można zamówić na początku pobytu, są trzy zdjęcia i relacje dzienne. Usługa nazywa się „Relax, we post”. W listopadzie, w ramach akcji promocyjnej, usługa w weekendy była darmowa. Teraz kosztuje 90 franków szwajcarskich czyli około 340 złotych.

Sieć ibis chce, by goście odwiedzający ich hotele zrelaksowali się i odprężyli i naprawdę odpoczęli – także od wirtualnej rzeczywistości. „Ta usługa ma być digitalnym detoksem” – zachęca sieć i zatrudnia internetowych celebrytów do jej realizacji.

Zdjęcia w ramach pracy dla sieci ibis mają robić m.in. Sara Leutenegger, uczestniczka niemieckiej edycji Next Top Model, Cristina Gheiceanu, znana szwajcarska blogerka lifestylowa z ponad 150 tys. followersami na Instagramie oraz Sylwina, popularna blogerka modowa z Zurychu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Będzie podatek cyfrowy we Francji. Ameryka protestuje

Francuski Senat przyjął ustawę wprowadzającą podatek cyfrowy. Zrobił to, choć administracja Trumpa rozpoczęła dochodzenie ...

Biznesy Afroamerykanów na dopalaczu. Polowanie na menedżerów

Śmierć George’a Floyda i fala protestów w USA wywołały w świecie innowacji, startupów i ...

Masowo ściągają aplikacje VPN. Boją się inwigilacji

Chiński projekt ustawy o bezpieczeństwie Hongkongu sprawił, że wielu mieszkańców metropolii ściągnęło na swoje ...

Król smartfonów jest Chińczykiem. Bardzo tajemniczym

Zbudował potęgę na wojnie z Nintendo i rzucił wyzwanie gigantom na rynku smartfonów. Pokonał ...

Atak hakerów na gazetę? Obraźliwe treści na stronie

Witryna norweskiej gazety „Dagbladet” została w czwartek wyłączona na kilka godzin z powodu „poważnego ...

Epidemia stała się wyzwaniem dla nowych technologii

Gdy pandemia minie, wiele osób powróci pewnie do starych narzędzi. Wiele będzie jednak dalej ...