Elon Musk znowu zaskakuje. Tesla wchodzi w ubezpieczenia

AFP

Producent elektrycznych samochodów ruszy z nowym biznesem. Firma Elona Muska zamierza sprzedawać polisy. W środę poinformował o tym sam Musk.

W rozmowie z inwestorami ogłosił, że Tesla jest w trakcie „budowania” działalności asekuracyjnej. Jak donosi „Business Insider”, wizjoner do końca roku chce rozpocząć działalność w kilku stanach USA. Co ciekawe, biznes chce prowadzić w innowacyjny sposób. Kluczem w ubezpieczeniach motoryzacyjnych Tesli mają być bowiem inteligentne algorytmy oraz czujniki. To właśnie dane zbierane przez sensory w autach klientów będą analizować styl ich jazdy, a na tej podstawie generować stawki i premie, dla tych prowadzących w sposób najbardziej bezpieczny i odpowiedzialny.

Czytaj także: Elon Musk zarabia na wszystkim. Był miotacz ognia, teraz szorty

To nie pierwsza próba wejścia Tesli na rynek ubezpieczeń. Już w 2019 r. firma próbowała swoich sił w tym sektorze, oferując posiadaczom pojazdów tej marki polisy tańsze nawet o 20 proc. od konkurencji. Projekt jednak zaraz po uruchomieniu został zamknięty. Teraz Musk zapewnia, że będzie inaczej, a klienci dostaną w pełni spersonalizowaną ofertę, dostosowaną do ich jazdy. To sztuczna inteligencja oceni bowiem profil i umiejętności kierowcy, a na tej podstawie wyliczy składkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Telewizory 2020. Czym nas zadziwią?

Zwijany, obracany, bądź naklejany na ścianę, bez ramek lub w ramach niczym obraz, a ...

Impact`19. W międzynarodowym ekosystemie innowacji

W dniach 21-22 maja Kraków stanie się najważniejszym punktem na gospodarczej mapie Europy Środkowo-Wschodniej. ...

Czy rząd zakaże gry „FIFA” za hazard?

Kancelaria prawna Transtica z Krakowa złożyła pierwsze w Polsce doniesienie ws. łamania ustawy hazardowej ...

Airbnb i Uber masowo zwalniają pracowników

Pandemiczny kryzys mocno dotknął branże turystyczną i przewozową. Ucierpiały też platformy oferujące alternatywne usługi. ...

Niemcy idą na wojnę z Facebookiem. Ma „wirtualny monopol”

Berlin chce przełamać dominację koncernu stworzonego przez Marka Zuckerberga. Niemieckiemu urzędowi antymonopolowemu (Bundeskartellamt) nie ...

Uber wybiera się na giełdę. Oferta może być warta nawet 120 mld dol.

Uber złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną do amerykańskiej komisji papierów wartościowych – wynika ...