Elon Musk zarabia na wszystkim. Był miotacz ognia, teraz szorty

AFP

Twórca Tesli ma smykałkę do biznesu – czego się nie dotknie zamienia to w złoto. Jego firma produkująca elektryczne auta stała się już bardziej wartościowa nie tylko niż koncern motoryzacyjny Toyota, ale – co jest symboliczne – przegoniła pod względem kapitalizacji (ponad 200 mld dol.) naftowego giganta ExxonMobil.

Ale Elon Musk pokazuje, że potrafi zarabiać na wszystkim. Dwa lata temu wprowadził do sprzedaży, bez żadnego wyraźnego powodu, miotacze ognia, które stały się hitem internetu.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk dał imię synowi. Czy tym razem nie przesadził?

Teraz zaś zdecydował się sprzedawać online szorty. Tak, krótkie spodenki z logo Tesli. I tym razem sieć oszalała. Zainteresowanie kolejnym produktem Muska było tak duże, że oficjalny sklep Tesli przestał działać – serwery po prostu nie wytrzymały obciążenia.

Tesla

O uruchomieniu sprzedaży szortów wizjoner poinformował na Twitterze. Jego post w krótkim czasie polubiły tysiące użytkowników serwisu. Kosztujące niecałe 65 dol. spodenki to przebój internetu.

Ale Musk na ów produkt wcale nie postawił bez przyczyny. Wprowadzenie spodenek do sprzedaży ma mieć wymiar symboliczny, bowiem słowo „short”, czyli szorty, odnosi się do giełdowych spekulantów, którzy uprawiają tzw. shortowanie, czyli grają na spadki. W tym przypadku Elon Musk adresuje spodenki do tych, którzy próbują zbijać cenę akcji Tesli. Szorty miały być swego rodzaju żartem wobec tych, którzy spodziewali się, że papiery Tesli będą tanieć, ale przeliczyli się (walory producenta elektrycznych samochodów zwiększyły swą wartość trzykrotnie od początku roku).

CZYTAJ TAKŻE: Chińskie naklejki rozbroiły sztuczną inteligencję Tesli

Czerwone spodenki kryją w sobie jeszcze jeden ukryty symbol. Z tyłu znajduje się bowiem na nich złoty napis: S3XY, który odnosi się do znaków, pod którymi sprzedawane są obecnie modele aut Tesli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Założyciel Amazona i najbogatszy człowiek, rozwodzi się. Powód? Lauren Sanchez

Od czasu, kiedy Jeff Bezos zamieścił informację o rozwodzie z żoną MacKenzie na Twitterze, ...

Allegro zarabia krocie. Głównie dzięki prowizjom

Gigant e-handlu przy ponad 1,7 mld zł przychodów w 2018 r. miał ponad 230 ...

Rezerwacje podróży nowej generacji

Kupując przez wielkie portale rezerwacyjne, można oszczędzić nawet połowę kosztów. Hotelarze zyskują dzięki nim ...

Już 1,2 mln zarażonych, 66 tys. ofiar. Zobacz postępy koronawirusa na mapie

Koronawirus zaraził już ponad 1,2 mln osób na całym świecie, z czego 66 tys. ...

Kurierzy w Polsce drżą przed Amazonem

Amerykański gigant e-handlu, choć na dobre jeszcze nie rozwinął w Europie swojego sklepu, już ...

Ocena ryzyka chemicznego na miarę XXI wieku

Dr Agnieszka Gajewicz-Skrętna z Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z japońskim National Institute for Environmental ...