Nie będzie samochodu Apple? Wolta Koreańczyków

Charakterystyczna siedziba Apple w Cupertino w Kalifornii ma formę koła
Bloomberg

Wydawało się, że iCar jest już na prostej drodze do produkcji. Autonomiczny samochód elektryczny od koncernu z logo nadgryzionego jabłka byłby nie lada gratką dla fanów marki, ale i potężną konkurencją m.in. dla Tesli.

Już na początkowym etapie projektu nastąpił jednak duży zgrzyt. Apple miał porozumieć się w sprawie produkcji pojazdu z Hyundaiem oraz Kią. Wspólnie mieli uruchomić fabrykę iCarów gdzieś na terenie Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ TAKŻE: Elektryczny samochód od Apple w 2024 r. A mogli tanio kupić Teslę.

Teraz jednak wygląda na to, że misterny plan się sypie. Południowokoreańscy producenci aut zgodnie oświadczyli, że nie rozmawiają z Apple w sprawie opracowania autonomicznych pojazdów – podało CNN. Okazuje się, że obie firmy dostały propozycję produkcji samochodów od wielu firm, w tym Apple. I to tyle. „Żadna decyzja nie została podjęta, ponieważ jesteśmy na początkowym etapie” – napisały koncerny w oświadczeniu.

Akcje Hyundaia i Kia na giełdzie momentalnie spadły (w przypadku ostatniej spółki aż o 15 proc., do najniższego poziomu od 2001 r., przez co straciła na wartości 5,4 mld dol.). Z kolei producent iPhone’ów odmówił komentarza.

Czy krążące od wielu dni informacje o sojuszu Kia, Hyundaia i Apple to zatem akcja PR jednej z firm? – zastanawiają się analitycy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski startup chce być numerem jeden na kontynencie

WhitePress wychodzi za granicę – rodzima platforma content marketingowa otwiera biura w kolejnych czterech ...

Firma z Łodzi w nowatorski sposób ochroni skórę i… rafy koralowe

UVera, startup, który opracował nowatorski sposób ochrony ludzkiej skóry przed promieniowaniem UV, zdobył właśnie ...

Majątek Zuckerberga wzrósł o ponad połowę w pandemii

Choć światowa ekonomia mocno ucierpiała za sprawą koronawirusa, majątek Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, powiększył ...

Niespodziewana zapaść na rynku gier

Początek tego roku przyniósł spadek wydatków na gry wideo. Globalnie w styczniu przeznaczyliśmy na ...

Sztuczna inteligencja z Polski ochroni granice sojusznika USA

DataWalk, rodzimy producent zaawansowanej platformy analityczno-wywiadowczej, dostarczy swój system amerykańskiej agencji, specjalizującej się w ...