Szczepionki ratują biznes randkowy. Tinder liczy na gorące lato

Bloomberg

Match Group, właściciel aplikacji randkowej Tinder ma za sobą dobry początek roku i spodziewa się utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu. Szybkie tempo szczepień w USA i innych regionach świata powoduje, że już wkrótce ludzie będą mogli bez ograniczeń randkować.

Match Group ma większościowy udział w rynku aplikacji randkowych w USA, bowiem kontroluje takie marki jak Tinder, Hinge, OkCupid czy Match.com. Pandemia i lockdown’y nie sprzyjały kontaktom społecznym, jednak szybkie tempo szczepień powoduje, że już wkrótce społeczeństwo będzie mogło wrócić do normalności. Przychody spółki na poziomie 667,6 mln dol. już w I kwartale były o 23 proc. wyższe rok do roku. Całe portfolio aplikacji odnotowało wzrosty, a w kolejnych okresach ma być jeszcze lepiej.

– Gdy zbliżamy się do lata, kiedy rośnie liczba osób poddawanych szczepieniom, nie możemy nie być podekscytowani przyszłością – napisała w liście do akcjonariuszy Shar Dubey, prezes Match Group.

CZYTAJ TAKŻE: Ten wielki kraj zablokował Tindera. Bo aplikacje randkowe są niemoralne

W II kwartale przychody mają wynieść od 680 mln dol. do 690 mln dol. Szacunki są powyżej prognoz analityków z Wall Street.

Gary Swidler, dyrektor finansowy Match Group poinformował, że firma wyda dodatkowe 40 mln dol. na reklamę i marketing w porównaniu z rokiem ubiegłym, aby pozyskać więcej użytkowników w okresie po pandemii. Z samego Tindera korzysta obecnie ponad 60 mln użytkowników z całego świata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Białoruskie startupy podbijają świat. Represje Łukaszenki ich nie zatrzymają

Sieci neuronowe przekształcające obraz, wirtualne czołgi, hologramy, inwestycje Facebooka i Google’a – za wschodnią ...

Jak przygotować firmę do audytu

Ostatnio daje się zaobserwować tendencję niemalże ogólnoświatową, że producenci oprogramowania traktują audyty jako dodatkowe ...

Komisja Europejska boi się sztucznej inteligencji

Bruksela postanowiła zapobiec kłopotom związanym z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji (SI). Powstał specjalny dokument ...

Aplikacja Sygnalista pomoże w walce z przestępczością

Sytuacje rażące, wbrew prawu, których celem jest krzywdzenie drugiego człowieka, niszczenie mienia, w końcu ...

Huawei usuwa kontrowersyjne reklamy na ekranie blokady

Chiński koncern przeprasza klientów i usuwa reklamy booking.com z ekranów swoich smartfonów. Użytkownicy smartfonów ...

Nie czas oglądać. Premiera nowego Bonda znów przesunięta

Gromadzący przed ekranami rzesze widzów kolejny Bond pod tytułem „Nie czas umierać” nie zasili ...