Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 18.09.2025 19:23 Publikacja: 21.01.2019 17:16
Foto: Bloomberg
Google padł ofiarą nowych regulacji – rozporządzenia o ochronie danych w UE (tzw. RODO). CNIL podał, że firma poważnie naruszyła nowy europejski reżimu prywatności – nie zapewniła przejrzystych i łatwo dostępnych informacji na temat polityki wykorzystania i ochrony danych. To rekordowa grzywna, ale – jak podaje CNIL – zasłużona, bo Google utrudniał użytkownikom zrozumienie i zarządzanie preferencjami dotyczącymi sposobu wykorzystywania ich danych osobowych, w szczególności w odniesieniu do ukierunkowanych reklam. – Internauci oczekują od nas wysokich standardów w zakresie przejrzystości i kontroli, jesteśmy głęboko zaangażowani w spełnianie tych oczekiwań i wymagań dotyczących RODO – podał z kolei Google w oświadczeniu.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Nvidia rzuca koło ratunkowe Intelowi, inwestując 5 mld dol. To strategiczne posunięcie, które może na zawsze zmi...
Już w 2028 roku na Księżycu ma ruszyć wydobycie helu-3 – gazu, który może przyspieszyć rozwój komputerów kwantow...
Huawei chwali się „najpotężniejszym na świecie” klastrem chipów AI, podczas gdy Nvidia mierzy się z rosnącymi pr...
AI miała zastąpić ludzi i obniżyć koszty. Tymczasem statystyki są zatrważające: ponad 80 proc. projektów sztuczn...
Regulator internetu w Chinach wprowadził zakaz kupowania chipów Nvidii przez największe firmy technologiczne, w...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas