Reklama
Rozwiń

Amazon wyłapie chorych. Montuje kamery termowizyjne

Amazon rozpoczął montaż kamer termowizyjnych w magazynach, aby przyspieszyć badania przesiewowe i jak najszybciej wyłapać gorączkujących pracowników, którzy mogli zostać zarażeni koronawirusem.

Publikacja: 21.04.2020 01:24

Amazon wyłapie chorych. Montuje kamery termowizyjne

Foto: Stephanie Foden/Bloomberg

Agencja Reutera informuje, że kamery w magazynach koncernu mierzą emitowaną przez ciało temperaturę i porównują ją z temperaturą otoczenia. Taka procedura zajmuje znacznie mniej czasu niż stosowane wcześniej mierzenie ciepłoty ciała za pomocą termometrów bezdotykowych.

W amerykańskich magazynach Amazona wykryto kilka przypadków zakażeń wirusem Covid-19. To spowodowało ogromne zaniepokojenie wśród pracowników ponad 50 magazynów i centrów dystrybucji. Część pracowników, w obawie o własne bezpieczeństwo, postanowiła nawet zrezygnować z pracy. Związki zawodowe i urzędnicy apelowali do Amazona o zamknięcie budynków, a we Francji Amazon tymczasowo zamknął sześć swoich centrów logistycznych w wyniku sporu z pracownikami i sądowego nakazu większej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Polski automat wykryje chorego z 4 metrów

Dlatego też Amazon postanowił za pomocą kamer termowizyjnych w co najmniej sześciu magazynach – poza Los Angeles i Seattle, gdzie firma ma siedzibę – monitorować stan zdrowia pracowników. Temperatura jest mierzona automatyczni wszystkim wchodzącym do pracy pracownikom Amazona.

Pierwsze przypadki infekcji koronawirusem u pracowników koncernu zanotowano już w marcu u pracowników sześciu centrów dystrybucyjnych w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy pracownicy trafili na kwarantannę, a część z magazynów tymczasowo zamknięto i zdezynfekowano.

CZYTAJ TAKŻE: Wszyscy pracownicy Amazona przejdą test na Covid-19

Amazon nie jest jedyna firmą w USA, która postanowiła wykorzystać nowoczesne kamery termowizyjne do badania stanu zdrowia pracowników. Także przetwórca mięsa Tyson Foods oraz producent podzespołów elektronicznych Intel postanowiły wykorzystać tę technologię. W Azji wiele firm już ją stosuje z powodzeniem od ostatniej epidemii SARS, czyli od 2003 roku.

Globalne Interesy
Te latające pojazdy mają odmienić transport. Właśnie rusza produkcja
Globalne Interesy
AI Elona Muska zyskała miliardy. To będzie wojna z twórcą ChatGPT o pozycję nr 1
Globalne Interesy
„Jestem Satoshi Nakamoto". Kim jest twórca bitcoina?
Globalne Interesy
Moderatorzy Facebooka nie wytrzymują pracy i makabrycznych treści. Jest pozew grupowy
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Globalne Interesy
USA szykują cios w Chiny. Tym razem to produkt, który znajduje się w milionach domów
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku