Aktualizacja: 03.12.2024 09:06 Publikacja: 04.01.2019 15:40
Chińczycy protestują 11 grudnia przed sądem w Vancouver po zatrzymaniu wiceprezes Huawei
Foto: Bloomberg
Kanadyjskie władze potwierdziły że 13 osób zostało zatrzymanych w Państwie Środka. Nie poinformowano jednak, jakie postawiono im zarzuty.
Zatrzymania Kanadyjczyków to według zachodnich mediów zemsta za zatrzymanie 1 grudnia 2018 roku wiceprezes koncernu Huawei Meng Wanzhou. Doszło do niego na lotnisku w Vancouver na wniosek władz USA. Rząd w Ottawie twierdzi, że nie widzi powiązania między oboma zdarzeniami, jednak przeciwnego zdania są zachodni dyplomaci pracujący w Chinach – informuje Reuters. Ich zdaniem zatrzymanie 13 kanadyjskich obywateli to działanie na zasadzie „wet za wet”.
Wieloletni szef Intela Pat Gelsinger odchodzi na emeryturę, a tymczasowymi dyrektorami generalnymi zostali David Zinsner i Michelle Johnston Holthaus.
Serial „Squid Game” przyniósł platformie Netflix blisko miliard dolarów. Sezony „Squid Game” 2 i 3 mają być „bardziej brutalne i niepokojące”, ale i dochodowe, m.in. dzięki rozbudowanym umowom franczyzowym. W końcu też porządnie zarobią twórcy serialu.
Zaciekle zwalczany przez władze USA koncern stawia na motoryzację. Chińczycy rozpoczęli już produkcję luksusowej limuzyny, zaczęła się też jej przedsprzedaż.
Amerykanie wprowadzą nowe ograniczenia dostępu Chin do procesorów. Pojawią się limity sprzedaży, co ma spowolnić Chiny choćby w pracach nad wydajnymi modelami sztucznej inteligencji. Pekin już zapowiada odwet.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Platformy streamingowe walczą o polskiego widza. Ale już nie ceną. Czy można za nie mniej płacić? Sprawdzamy.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Sektor usług finansowych wyraźnie wyprzedza inne branże we wdrażaniu sztucznej inteligencji – wynika z najnowszego badania firmy SAS. Wśród największych wyzwań wskazywane są obszary dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych.
Jest wtorek, 3 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe tematy gospodarcze.
Połowa zawodów wykonywanych przez osoby z wyższym wykształceniem napotyka technologię AI przynajmniej raz w miesiącu. Problem w tym, że ledwie 40 proc. studentów kierunków inżynierskich zdobywa na studiach podstawową wiedzę z zakresu AI.
Tylko 40 proc. studentów kierunków inżynierskich w Polsce przyznaje, że na uczelniach zdobywa podstawową wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji – wynika z badania, które opisujemy jako pierwsi.
Zbyt wolne nadążanie edukacji, w tym programów szkół wyższych, za szybkimi zmianami w gospodarce i społeczeństwie, to nie tylko polski problem. I jeden z powodów malejącej popularności studiów.
Skala strat finansowych związanych z kradzieżą tożsamości, wyłudzeniami lub nieuprawnionym dostępem do środków finansowych powoduje, że klienci, podmioty z sektora e-commerce i instytucje finansowe powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania ICT.
Stworzona przez Grzegorza Błażewicza spółka, w którą zainwestował Rafał Brzoska, rusza na podbój północy Europy. Chce być wiodącą platformą dla e-commerce.
Praca współtworząca sztuczną inteligencję powinna się stawać współwłaścicielką kapitału. Kapitał w konkurencji powinien być zainteresowany tym, by nie tracić przewagi konkurencyjnej, którą ma dzięki pracy ze sztuczną inteligencją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas