Reklama

Apple ugiął się przed Kremlem. Zainstaluje rosyjskie aplikacje

Amerykański gigant zgodził się wprowadzić rosyjskie oprogramowanie do swoich urządzeń. Ale ich posiadacze nie muszą z tego korzystać.

Publikacja: 16.03.2021 14:08

Rosjanie płacili do niedawna horrendalne stawki za połączenia na terenie swojego kraju

Rosjanie płacili do niedawna horrendalne stawki za połączenia na terenie swojego kraju

Foto: Shutterstock

Apple uzgodnił z kierownictwem ministerstwa cyfryzacji Rosji wdrażanie nowych przepisów, które wchodzą w Rosji w życie od 1 kwietnia. Chodzi o obowiązkową instalację rosyjskiego oprogramowania na wszystkich smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach stacjonarnych, a także telewizorach smart.

Wysoko postawione źródło na Kremlu potwierdziło gazecie „Wiedomosti” osiągnięcie porozumienia z Apple. Umowa przewiduje, że gdy po raz pierwszy użytkownik włączy urządzenie Apple zakupione w Rosji, to podczas konfiguracji zobaczy okno, w którym zostanie poproszony o zainstalowanie aplikacji z listy zatwierdzonej przez rosyjski rząd.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Globalne Interesy
Roboty zamiast ludzi. Amazon szykuje największą automatyzację w historii
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Globalne Interesy
Gigant sztucznej inteligencji rzuca rękawicę Google. Atlas pokona Chrome?
Globalne Interesy
Kiedy przechodzimy na czas na zimowy? Zmiana budzi duże kontrowersje
Globalne Interesy
Obwiniają AI za zwolnienia, a prawda może być inna. „Robią z technologii kozła ofiarnego”
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Globalne Interesy
Wstydliwy problem Google. Nieproszeni „goście” w nowojorskich biurach
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Reklama
Reklama