Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 31.07.2025 07:36 Publikacja: 01.12.2018 16:39
Foto: Bloomberg
Sąd Apelacyjny okręgu Columbia potwierdził zgodność z prawem decyzji Białego Domu o zakazie zakupu oprogramowania zabezpieczającego od rosyjskiej firmy Kaspersky Lab. Decyzja jest prawomocna i nie podlega zaskarżeniu. Rosjanie wydali oświadczenie, w których żałują decyzji sądu i zapewniają, że dalej będą prowadzić biznes w USA. Swoje programy i zabezpieczenia antywirusowe Kaspersky Lab. nazywa „wiodącymi na świecie”.
„Po raz kolejny oświadczamy, że Kaspersky Lab nie był nigdy i nie będzie wplątany w ataki w cyberprzestrzeni. Decyzja amerykańskiego sądu nie zawiera żadnych stwierdzeń zaprzeczających takiemu oświadczeniu. Kaspersky Lab. tak jak wcześniej zaprasza wszystkich zainteresowanych do otwartego dialogu i współpracy” – cytuje komunikat firmy agencja Prime. Departament bezpieczeństwa wewnętrznego Białego Domu 13 września 2017 r. opublikował dyrektywę, zgodnie, z którą wszystkie instytucje i firmy państwowe dostały trzy miesiące na rozstanie się z oprogramowaniem rosyjskim. Zdaniem Waszyngtonu Kaspersky Lab może działać w celach zagrażających bezpieczeństwu USA. Rosjanie zapewnili, że nie pomagali żadnemu rządowi w próbach cybernetycznego szpiegowania czy agresywnej działalności w cyberprzestrzeni.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ledwie opadł kurz po wstrząsie, jaki DeepSeek zaserwował Dolinie Krzemowej, a już Chiny informują o modelu AI, k...
EssilorLuxottica, największy producent luksusowych okularów, poinformował, że przychody ze sprzedaży inteligentn...
W sierpniowym numerze prestiżowego magazynu „Vogue” pojawiła się reklama marki Guess z udziałem cyfrowej modelki...
Miała być największa inwestycja technologiczna w Polsce, tysiące miejsc pracy i globalny prestiż. Intel jednak z...
Nowe rozporządzenia mają pomóc firmom z USA zdobyć światowe rynki i budować centra danych bez biurokratycznych b...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas