Potencjalna cena za akcję Pinterest, która pojawiła się podczas negocjacji, to 70 dol., co oznacza wycenę spółki na poziomie ok. 39 mld dolarów. Oznaczałaby to premię wysokości 26 proc. dla akcjonariuszy Pinterest, posiadających akcje we wtorek na zamknięciu sesji.

PayPal i Pinterest nie komentują informacji Reutera. Według anonimowego źródła agencji informacyjnej negocjacje są poufne.

Akcje PayPala spadły o około 3,5 proc., podczas gdy akcje Pinteresta wzrosły o ponad 10 proc. do 61,55 dolarów.

Czytaj więcej

Ojciec chrzestny Doliny Krzemowej. On rozdaje karty

Wiadomość o potencjalnej transakcji pojawia się niecały tydzień po tym, jak współzałożyciel Pinteresta, Evan Sharp, ogłosił plany opuszczenia firmy i dołączenia do LoveFrom, firmy kierowanej przez Jony'ego Ive, projektanta wielu kultowych produktów Apple. Sharp założył popularny internetowy notatnik i platformę do udostępniania zdjęć wraz z Benem Silbermannem, który jest dyrektorem generalnym firmy oraz Paulem Sciarrą, który odszedł z firmy w 2012 roku.

W zeszłym miesiącu PayPal ogłosił przejęcie japońskiej firmy Paidy - platformy usługowej typu kup teraz, zapłać później za około 2,7 mld dolarów (300 mld jenów), płacąc głównie w gotówce, aby wzmocnić swoją działalność w Japonii – pisze portal TechCrunch.