Adobe, producent oprogramowania, poinformował, że polityka firmy dotycząca szczepień jest wynikiem obowiązku szczepień pracowniczych administracji prezydenta Joe Bidena dla firm wykonujących kontrakty rządowe.

W specjalnym mejlu do pracowników Gloria Chen, dyrektor ds. kadr firmy Adobe, poinformowała o obowiązku szczepień pracowników. Jednocześnie napisała w nim, że 93,5 proc. pracowników firmy w USA, którzy odpowiedzieli na wewnętrzną ankietę, przyznało już, że zostali w pełni zaszczepieni lub są w trakcie tego procesu.

Chen poinformowała, że Adobe rozważy zwolnienia pracowników ze szczepień w szczególnych przypadkach, na przykład z powodów religijnych lub medycznych.

Także koncern IBM, w tym miesiącu poinformował swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, że będą musieli się zaszczepić lub skorzystać z bezpłatnego urlopu z powodu zarządzenia administracji Bidena.

Czytaj więcej

Polacy stworzyli najsilniejszy na świecie środek przeciwbólowy

Amerykański rząd wymagających od firm realizujących kontrakty federalne, aby wszyscy pracownicy zostali zaszczepieni przed 8 grudnia tego roku. Rząd opracowuje również zasady dla wszystkich firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników, aby wymagać szczepień lub testować nieszczepiony personel przynajmniej raz w tygodniu. Niedługo Biały Dom ma wydać dodatkowe wytyczne.

Adobe zatrudnia 25 tys. pracowników na całym świecie, z czego około 52 proc. w USA i łącznie 3700 pracowników, którzy pracują w globalnej centrali firmy w San Jose w Kalifornii – wynika z najnowszych dokumentów złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. W czerwcu firma Adobe ponownie otworzyła swoją globalną siedzibę w San Jose w Kalifornii zapraszając do pracy biurowej do 50 proc. pracowników jednocześnie. Zatrudnienie w San Jose pracują w systemie hybrydowym, który wymagał od pracowników spędzania w biurze tylko połowy czasu, informuje dziennik „The Mercury News”.