Aktualizacja: 22.11.2024 01:12 Publikacja: 10.11.2021 12:53
"Władca Pierścieni: Dwie wieże", reżyseria: Peter Jackson, produkcja: Nowa Zelandia, USA, 2002 r.
Foto: YouTube (kadr z filmu)
Teraz – wedle doniesień amerykańskich mediów – ma budować wirtualny świat, który stanie się częścią ogłoszonego niedawno przez Facebooka tzw. metaverse.
Unity to wiodący producent technologii dla gier wideo, autor silnika do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych animacji. Z kolei firma Jacksona to absolutny potentat w branży filmowych efektów. Poza „Władcą Pierścieni” studio uczestniczyło w tworzeniu „Avatara”, wielu dzieł Marvela, czy serialu „Gra o Tron”. Serwis The Verge podaje, że akwizycja to wyzwanie rzucone przez Unity liderowi rynku - Unreal Engine (część firmy Epic Games). Ale za transakcją, w ramach której przejętych zostanie 270 inżynierów i dziesiątki zaawansowanych narzędzi, kryje się coś więcej.
Boom na sztuczną inteligencję sprawił, że potężny strumień pieniędzy inwestorów został skierowany właśnie na projekty AI. Eksperci mówią już o bańce spekulacyjnej, a Europejski Bank Centralny ostrzega przed załamaniem rynku.
Największa rakieta świata poleciała z powodzeniem na orbitę w szóstej misji testowej. Osobiście przedsięwzięciu kibicował amerykański prezydent elekt. Starshipy mają zabierać ludzi na Księżyc i Marsa.
To może być prawdziwa rewolucja na rynku internetowych przeglądarek. Regulatorom w USA nie podoba się monopolistyczna pozycja Google'a i koncern może zostać zmuszony do pozbycia się części biznesu.
Firma SpaceX planuje dziś wieczorem wystrzelić po raz szósty statek kosmiczny Starship w misji testowej. W ciągu czterech lat ma się odbyć nawet 400 lotów megarakiety.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Platforma X (d. Twitter) przeżywa trudne chwile – wiele znanych osobistości i zwykłych użytkowników zakłada profile u jej nowego rywala – Bluesky. Zapisało się tam już ponad 18 mln użytkowników, w tym znani polscy politycy.
Centrolewicowy australijski rząd skierował do parlamentu ustawę, której celem jest wprowadzenie ograniczeń wiekowych na korzystanie z mediów społecznościowych.
Konto na Facebooku po śmierci właściciela może zostać zarówno usunięte, jak i istnieć dalej. W tej drugiej sytuacji uzyskuje jednak status „In memoriam”, a zarządzanie nim przejmuje opiekun. Wyjaśniamy, co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci właściciela.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie wprowadzonych przez Facebooka zmian w sposobie prezentowania wpisów polskich wydawców.
Koncern Meta zwolnił niemal 30 pracowników z biura w Los Angeles za niewłaściwe wykorzystanie firmowych bonów na posiłki na takie rzeczy jak proszek do prania, kieliszki do wina i plastry na trądzik - informuje CNN.
Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta, przedstawił niedawno swój nowy pomysł na biznes, który nie ma nic wspólnego z Facebookiem czy Instagramem. To nowa pasja amerykańskiego miliardera, który rozważa wejście na rynek z nowym produktem.
Meta, właściciel Facebooka, nie może wykorzystywać publicznych informacji o orientacji seksualnej użytkownika, uzyskanych poza jej platformami, do tworzenia spersonalizowanych reklam - orzekł w piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Nagłówki i link, bez przykuwającego uwagę zdjęcia, nudne – Facebook wprowadził nowe zasady dla polskich mediów. I choć twierdzi, że to awaria, rynek mediów w to wątpi. To raczej zemsta za nowe przepisy.
Dyrektor generalny spółki Meta (należy do niej m.in. Facebook) w liście do przewodniczącego komisji ds. sądownictwa Izby Reprezentantów Jima Jordana przyznał, że żałuje, iż nie mówił "bardziej otwarcie" o "rządowej presji", by usuwać materiały związane z COVID-19 z administrowanych przez jego firmę mediów społecznościowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas