Apple będzie wymagać od pracowników dowodu na trzecią dawkę szczepienia

Koncern będzie wymagać od pracowników detalicznych i korporacyjnych przedstawienia dowodu zastrzyku przypominającego Covid-19 - poinformował portal The Verge. Kierownictwo firmy rozesłało specjalny mail do pracowników.

Publikacja: 17.01.2022 12:05

Apple będzie wymagać od pracowników dowodu na trzecią dawkę szczepienia

Foto: Bloomberg

Od 24 stycznia nieszczepieni pracownicy lub ci, którzy nie przedstawili dowodu szczepienia, będą potrzebować negatywnych testów na Covid-19, aby wejść do miejsc pracy w Apple.

„Ze względu na słabnącą skuteczność podstawowej serii szczepionek przeciwko Covid-19 i pojawieniu się wysoce zakaźnych wariantów, takich jak Omikron, zastrzyk przypominający jest teraz częścią podstawowego szczepienia przeciwko Covid-19 w celu ochrony przed ciężką chorobą” – napisano w komunikacie do pracowników.

Pracownicy koncernu, którzy dotąd nie przyjęli trzeciej dawki, od 15 lutego będą traktowane jako niezaszczepione. Pracownicy biur i sklepów Apple będą musieli zgłosić się po dawkę przypominającą w ciągu czterech tygodni, od kiedy będą się na nią kwalifikowali. W innym przypadku ich także obowiązywać będzie wymóg regularnych testów.

Czytaj więcej

Pracownicy Facebooka muszą przyjąć trzecią dawkę szczepionki

Wiele amerykańskich firm zaostrza swoje zasady dotyczące Covid-19, nakazując szczepienia i opóźniając plany powrotu do biura, ponieważ wariant Omikron zwiększa liczbę infekcji w całym kraju.

Meta - właściciel Facebooka nakazała wykonanie szczepień przypominających przeciwko Covid-19 wszystkim pracownikom powracającym do biur. Opóźnił również ponowne otwarcie biur w USA, które ma według obecnych planów mieć miejsce 28 marca. Pierwotnie planowano je na 31 stycznia. Właściciel Google Alphabet poinformował, że tymczasowo nakazuje cotygodniowe testy Covid-19 dla osób wchodzących do amerykańskich biur a Amazon zaoferował swoim amerykańskim pracownikom magazynowym 40 dolarów za trzeci przypominający zastrzyk szczepionki przeciwko Covid-19.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji