Starship to statek orbitalny, który SpaceX buduje od lat. Do tej pory nie odbył on jednak ani jednego lotu orbitalnego, a jego misja jest ciągle przekładana. Teraz jednak wydaje się, że firma SpaceX jest gotowa na pierwszy lot. Elon Musk twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rakieta poleci w kosmos jeszcze w tym roku, a konkretnie w październiku, albo na początku listopada

Pierwszy lot orbitalny Starshipa może odbyć się już w październiku, ale raczej pod koniec tego miesiąca lub na początku listopada.  SpaceX chce wykorzystać prototyp pierwszego stopnia rakiety o nazwie Super Heavy i jest nim Booster 7. Umieszczono w nim 33 silniki Raptor. Natomiast statkiem będzie Ship 24 z sześcioma silnikami.  Obie części rakiety wpadną do oceanu. Docelowo statki SpaceX będą w pełni odzyskiwalne, co pozwoli na zmniejszenie kosztów kolejnych misji kosmicznych. Jednak tym razem firma nie odzyska sprzętu.

Starship to największa wyprodukowana przez SpaceX rakieta. Ma 50 metrów wysokości. Rakieta dotychczas wzbiła się jedynie na 12 kilometrów, po czym bezpiecznie wylądowała w miejscu startu. Test odbył się w maju 2021 roku.