Gigantyczna rakieta Elona Muska bliska lotu w kosmos

Miliarder Elon Musk twierdzi, że jest w stanie wystrzelić statek orbitalny Starship w październiku. Będzie to możliwe dzięki jego połączeniu z pierwszym stopniem rakiety o nazwie Super Heavy. Powstanie w ten sposób ogromna konstrukcja.

Publikacja: 25.09.2022 11:32

Prototyp statku Starship w Cameron County, w Teksasie,

Prototyp statku Starship w Cameron County, w Teksasie,

Foto: Bloomberg

Starship to statek orbitalny, który SpaceX buduje od lat. Do tej pory nie odbył on jednak ani jednego lotu orbitalnego, a jego misja jest ciągle przekładana. Teraz jednak wydaje się, że firma SpaceX jest gotowa na pierwszy lot. Elon Musk twierdzi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rakieta poleci w kosmos jeszcze w tym roku, a konkretnie w październiku, albo na początku listopada

Pierwszy lot orbitalny Starshipa może odbyć się już w październiku, ale raczej pod koniec tego miesiąca lub na początku listopada.  SpaceX chce wykorzystać prototyp pierwszego stopnia rakiety o nazwie Super Heavy i jest nim Booster 7. Umieszczono w nim 33 silniki Raptor. Natomiast statkiem będzie Ship 24 z sześcioma silnikami.  Obie części rakiety wpadną do oceanu. Docelowo statki SpaceX będą w pełni odzyskiwalne, co pozwoli na zmniejszenie kosztów kolejnych misji kosmicznych. Jednak tym razem firma nie odzyska sprzętu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Globalne Interesy
Pierwsze latające auta wkrótce trafią do sprzedaży. Znamy ceny
Globalne Interesy
To będzie bitwa gigantów. Ten nowy smartfon ma mocno uderzyć w iPhone'y Apple'a
Globalne Interesy
Bill Gates ujawnił, kiedy rozda 200 mld dol. Dostało się mocno Muskowi
Globalne Interesy
Cła Trumpa pomagają spółce Elona Muska. To mogą być prawdziwe żniwa
Globalne Interesy
Popularna aplikacja znika dziś z rynku. Z czego mogą w zamian korzystać internauci?
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem