Musk właśnie odniósł się do jednego z postów na Twitterze dotyczących tragedii w Przewodowie, w której zginęły dwie osoby. Jeden z użytkowników napisał: „Polska i Niemcy będące po tej samej stronie podczas III wojny światowej”, zamieszczając przy tym komediową scenkę w formie wideo. Miliarder zareagował na to publikując emotikon przedstawiający… płacz ze śmiechu.

Czytaj więcej

Musk ostrzega przed bankructwem Twittera. Exodus reklamodawców i dyrektorów

Kontrowersyjny tweet Muska już wywołał falę reakcji. W odpowiedzi pojawił się mem przedstawiający Niemców, Rosjan i Polaków, z podpisem „Dlaczego, gdy wybucha wojna, zawsze jest tam wasza trójka?”. To oburzyło polskich internautów. „Jako Polacy protestujemy, nie mieliśmy nic wspólnego z wybuchem wojen światowych” – skomentował jeden z twitterowiczów. Inni użytkownicy pytali zaś Muska, czy kupił Twittera, aby teraz wykorzystywać go do tworzenia memów. Michael Peres, dziennikarz „The Rolling Stone” odpowiedział miliarderowi z kolei, że to nie jest temat do żartów. Inny z internautów spytał wprost: „Z czego się śmiejesz? Jesteś w jednej drużynie z Putinem”. To z kolei nawiązuje do wcześniejszych kontrowersyjnych odniesień Elona Muska do wojny w Ukrainie. Pisał on m.in., że Rosjanie anektowali Krym, ponieważ półwysep jest dla nich równie ważny jak Hawaje dla Stanów Zjednoczonych. "Jeśli Rosja stanie przed wyborem utraty Krymu lub użycia atomówek na polu walki, to wybiorą to drugie" - stwierdził. Zasłynął też publikacją propozycji pokojowego rozwiązania wojny, którą Rosja prowadzi za naszą wschodnią granicą. Na liście znalazło się m.in. uznanie Krymu za rosyjski i "neutralny" status dla Ukrainy.

Żart Muska zebrał już 16 tys. polubień. Nie spodobał się jednak niemieckim użytkownikom Twittera. Jeden z nich napisał „Panie Musk, czy na serio sądzisz, że temat III wojny światowej jest zabawny?”.