Aktualizacja: 16.02.2025 14:58 Publikacja: 16.11.2022 10:06
Foto: Bloomberg
Musk właśnie odniósł się do jednego z postów na Twitterze dotyczących tragedii w Przewodowie, w której zginęły dwie osoby. Jeden z użytkowników napisał: „Polska i Niemcy będące po tej samej stronie podczas III wojny światowej”, zamieszczając przy tym komediową scenkę w formie wideo. Miliarder zareagował na to publikując emotikon przedstawiający… płacz ze śmiechu.
Kontrowersyjny tweet Muska już wywołał falę reakcji. W odpowiedzi pojawił się mem przedstawiający Niemców, Rosjan i Polaków, z podpisem „Dlaczego, gdy wybucha wojna, zawsze jest tam wasza trójka?”. To oburzyło polskich internautów. „Jako Polacy protestujemy, nie mieliśmy nic wspólnego z wybuchem wojen światowych” – skomentował jeden z twitterowiczów. Inni użytkownicy pytali zaś Muska, czy kupił Twittera, aby teraz wykorzystywać go do tworzenia memów. Michael Peres, dziennikarz „The Rolling Stone” odpowiedział miliarderowi z kolei, że to nie jest temat do żartów. Inny z internautów spytał wprost: „Z czego się śmiejesz? Jesteś w jednej drużynie z Putinem”. To z kolei nawiązuje do wcześniejszych kontrowersyjnych odniesień Elona Muska do wojny w Ukrainie. Pisał on m.in., że Rosjanie anektowali Krym, ponieważ półwysep jest dla nich równie ważny jak Hawaje dla Stanów Zjednoczonych. "Jeśli Rosja stanie przed wyborem utraty Krymu lub użycia atomówek na polu walki, to wybiorą to drugie" - stwierdził. Zasłynął też publikacją propozycji pokojowego rozwiązania wojny, którą Rosja prowadzi za naszą wschodnią granicą. Na liście znalazło się m.in. uznanie Krymu za rosyjski i "neutralny" status dla Ukrainy.
Rakieta wielokrotnego użytku Amur-LNG ma latać więcej razy niż Falcon 9 firmy SpaceX. „Udowodnijcie to” – skomentował Elon Musk.
Elon Musk złożył ofertę kupna OpenAI za 97,4 mld dolarów – informuje dziennik "The Wall Street Journal". Jednak Sam Altman, skonfliktowany z Muskiem współzałożyciel firmy, odrzucił tę propozycję.
Po świecie rozlewa się fala zakazów związanych z obawami o bezpieczeństwo państw i prywatność obywateli. Senatorzy USA chcą surowego karania osób i firm, które pomogą Chinom w rozwoju sztucznej inteligencji.
Rząd Wielkiej Brytanii nakazał Apple stworzenie tylnego wejścia, które umożliwiłoby urzędnikom ds. bezpieczeństwa dostęp do zaszyfrowanych kopii zapasowych użytkowników iCloud. Brytyjskie służby uzyskałyby dostęp do kopii zapasowych dowolnego użytkownika na świecie, nie tylko Brytyjczyków, a Apple nie mogłoby ostrzegać użytkowników, że ich szyfrowanie zostało naruszone.
Projekt drakońskich przepisów dotyczących AI wpłynął do Kongresu. Nowa ustawa pozwoliłaby na surowe karanie osób i firm, które pomogą Chinom w rozwoju sztucznej inteligencji. Pojawił się też apel senatorów o rozszerzenie ograniczeń w eksporcie chipów.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa w błyskawicznym tempie przeprowadza redukcję zatrudnienia w federalnych instytucjach, co prowadzi do komplikacji. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA), odpowiedzialna za nadzór nad arsenałem nuklearnym USA, niespodziewanie zwolniła wielu pracowników, a następnie próbowała ich ponownie zatrudnić – jednak nie była w stanie się z nimi skontaktować.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
Niemiecka sieć supermarketów wywołała konsternację wśród klientów we wschodnim Londynie. Aldi wprowadził innowacyjne rozwiązanie: pobiera opłatę w wysokości 10 funtów od klientów za samo wejście do sklepu — informuje „Polish Express”.
Amerykański historyk Timothy Snyder uważa, że celem Elona Muska jest kolonizacja Europy. W tym celu, posługując się partiami populistycznymi w rodzaju AfD, atakuje instytucje polityczne, aby je osłabić i zniszczyć.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Kreml przygotowuje całkowity zakaz eksportu benzyny z Rosji po serii celnych ukraińskich uderzeń w największe rosyjskie rafinerie. Zakłady wstrzymały produkcję. W Rosji brakuje około 10 proc. mocy przerobowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas