Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 12:20 Publikacja: 16.11.2022 10:06
Foto: Bloomberg
Musk właśnie odniósł się do jednego z postów na Twitterze dotyczących tragedii w Przewodowie, w której zginęły dwie osoby. Jeden z użytkowników napisał: „Polska i Niemcy będące po tej samej stronie podczas III wojny światowej”, zamieszczając przy tym komediową scenkę w formie wideo. Miliarder zareagował na to publikując emotikon przedstawiający… płacz ze śmiechu.
Kontrowersyjny tweet Muska już wywołał falę reakcji. W odpowiedzi pojawił się mem przedstawiający Niemców, Rosjan i Polaków, z podpisem „Dlaczego, gdy wybucha wojna, zawsze jest tam wasza trójka?”. To oburzyło polskich internautów. „Jako Polacy protestujemy, nie mieliśmy nic wspólnego z wybuchem wojen światowych” – skomentował jeden z twitterowiczów. Inni użytkownicy pytali zaś Muska, czy kupił Twittera, aby teraz wykorzystywać go do tworzenia memów. Michael Peres, dziennikarz „The Rolling Stone” odpowiedział miliarderowi z kolei, że to nie jest temat do żartów. Inny z internautów spytał wprost: „Z czego się śmiejesz? Jesteś w jednej drużynie z Putinem”. To z kolei nawiązuje do wcześniejszych kontrowersyjnych odniesień Elona Muska do wojny w Ukrainie. Pisał on m.in., że Rosjanie anektowali Krym, ponieważ półwysep jest dla nich równie ważny jak Hawaje dla Stanów Zjednoczonych. "Jeśli Rosja stanie przed wyborem utraty Krymu lub użycia atomówek na polu walki, to wybiorą to drugie" - stwierdził. Zasłynął też publikacją propozycji pokojowego rozwiązania wojny, którą Rosja prowadzi za naszą wschodnią granicą. Na liście znalazło się m.in. uznanie Krymu za rosyjski i "neutralny" status dla Ukrainy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wydawało się, że na rynku przeglądarek internetowych karty zostały rozdane na lata. Jednak technologiczni giganc...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Gigaset i Punkt, firmy z Niemiec i Szwajcarii, planują wypuścić własny smartfon oparty na niezależnym systemie A...
Airbnb nie chce już być tylko platformą do rezerwacji tanich noclegów. Rozwój mają napędzić nowe usługi. Zagroże...
W Wenecji przybywa protestów przeciw utrudnieniom wywołanym ślubem twórcy Amazona Jeffa Bezosa. Przyciąga to uwa...
Czy Donald Trump jednym ruchem palca wyłączy Europie dowolną usługę cyfrową? Dziś nasze uzależnienie od big tech...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas