RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.01.2025 14:07 Publikacja: 04.12.2024 18:22
Apple musi się mierzyć ze skargami dotyczącymi warunków pracy i praw pracowniczych
Foto: AdobeStock
Pozew, złożony w sądzie stanowym w Kalifornii przez Amara Bhaktę, który pracuje w dziale reklamy cyfrowej Apple, zarzuca koncernowi, że firma wymaga od pracowników instalowania oprogramowania na urządzeniach osobistych używanych do pracy, co pozwala Apple na dostęp do ich e-maili, bibliotek zdjęć, danych zdrowotnych, informacji o „inteligentnym domu" i innych danych osobistych – informuje Reuters.
Ruszają największe targi elektroniki użytkowej CES 2025 w Las Vegas. Giganci technologii i innowatorzy pokażą, jakie rozwiązania, poza AI, mogą podbić świat. W tym gronie są i Polacy.
Pekin planuje ograniczyć eksport technologii wykorzystywanej do wydobywania minerałów kluczowych dla rozwoju elektroniki i przemysłu motoryzacyjnego. To efekt eskalacji wojny technologicznej i handlowej Chin z USA.
Amerykański gigant technologiczny obniża ceny w Chinach. Apple musi stawić tam czoła rosnącej konkurencji ze strony lokalnych rywali, takich jak Huawei, który jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych.
Departament Handlu USA poinformował, że rozważa wprowadzenie przepisów, które ograniczyłyby albo nawet zablokowały możliwość używania na terenie Stanów Zjednoczonych chińskich dronów. USA obawiają się szpiegostwa w wielkiej skali.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Centra danych, które są paliwem dla sztucznej inteligencji, mnożą się jak szalone. Nie bez konsekwencji – już pobierają tyle energii, że powoduje to zakłócenia w dostawach dla milionów konsumentów.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Rok 2024 był szczególnie dobry dla marek, które kładły większy nacisk na zrównoważony rozwój, różnorodność i równość płci. Jednak największy wpływ na wycenę marki miała sztuczna inteligencja. W piątce najcenniejszych cztery to technologiczne marki USA. W Polsce najcenniejsza jest marka stworzona przez Portugalczyków.
Rosną przewozy na linii szerokotorowej, jej operator nieustannie zwiększa przepustowość. Za kilka lat LHS będzie konkurować z normalnotorowymi liniami budowanymi przez UE na Ukrainie.
W 2024 roku po raz pierwszy od dziewięciu lat Tesla dostarczyła mniej samochodów niż w roku poprzednim. Ogółem sprzedaż elektryków Elona Muska spadła o 1,1 proc.
W Seattle wszyscy czekają na wyniki dochodzenia w sprawie katastrofy B737 Jeju Air oraz kłopotów kolejnej maszyny tego samego typu i tego samego przewoźnika. Tak samo jest w przypadku awarii hydrauliki w B737 KLM.
Orlen z końcem roku wycofał się ze sponsorowania zespołu Formuły 1 i finansowania PKOl. Czy to znaczy, że paliwowa spółka rezygnuje ze wspierania polskiego sportu?
Amerykański gigant technologiczny obniża ceny w Chinach. Apple musi stawić tam czoła rosnącej konkurencji ze strony lokalnych rywali, takich jak Huawei, który jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych.
Ministerstwo Infrastruktury na ostatniej prostej przyjęcia przez rząd tzw. dużej liberalizacji ustawy wiatrakowej proponuje wprowadzenie obostrzeń lokalizacyjnych względem dróg krajowych. Propozycja spotkała się już ze wstępną krytyką.
Wizz Air w przyszłym roku wróci na ścieżkę rozwoju. Zawarł umowy na dwa lata z producentem silników Pratt&Whitney w sprawie rekompensat za uziemienie około 40 samolotów A320neo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas