Gra  „Tank Mechanic Simulator” ukazała się 20 lutego na urządzeniach PC – w ciągu pierwszych 72 godzin jej sprzedaż przekroczyła 39 tysięcy kopii w kanałach online. Jest to gra wykonana przez spółkę zależną Degenerals, w której PlayWay kontroluje 80 proc. akcji. Z kolei gra „Thief Simulator” trafiła na rynek w wersji na konsole  Xbox One  i w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży w sklepie Microsoft Store została pobrana ponad 3 tysiące razy. PlayWay informuje, że tytuł został przeportowany na konsole przy pomocy spółki zależnej Console Labs. PlayWay posiada w niej 74 proc. akcji.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie gry odporne na koronawirusa

PlayWay ma udziały w kilkudziesięciu spółkach. Specjalizują się one w tworzeniu niskobudżetowych produkcji. Do takich należą też „Tank Mechanic” i „Thief Simulator”. Koszty ich produkcji oraz marketingu zwróciły się po trzech dobach od momentu uruchomienia sprzedaży.

PlayWay jest spółką notowaną na rynku publicznym. Dziś indeksy na europejskich giełdach spadają. Na GPW pod kreską jest nawet WIG.GAMES, który w ostatnich tygodniach często szedł na przekór szerokiemu rynkowi. Spada m.in. wycena największej firmy w tym branżowym indeksie – czyli CD Projektu. Podaż dominuje też na akcjach PlayWaya, mimo opublikowanego dobrego raportu sprzedażowego. W poniedziałek przed południem za akcję tej spółki trzeba zapłacić 378,5 zł, po spadku notowań o ponad 2 proc.