Chiński miliarder obniżył pensję. Zabiła go trucizna w herbacie

39-letni Lin Qi miliarder i założyciel firmy gamingowej Yoozoo został otruty. Tak przynajmniej twierdzi policja w Szanghaju i informuje, że zatrzymała już podejrzanego.

Publikacja: 28.12.2020 22:30

Chiński miliarder obniżył pensję. Zabiła go trucizna w herbacie

Foto: Yoozoo

O otrucie Lina Qi policja podejrzewa Xu Yao, szefa sekcji filmowej Yoozoo. Chińskie media piszą, że trucizna została podana w filiżance herbaty pu’er. Według innej wersji do otrucia miliardera użyto zwykłych leków.

Lin Qi usiłował pozbyć się z firmy Xu Yao, obniżając mu pensję. Nie wiadomo wciąż co było przyczyną konfliktu między mężczyznami i czemu szef usiłował pozbyć się swojego podwładnego.

CZYTAJ TAKŻE: Grasz w Minecrafta czy Warcrafta, dostaniesz lepszą pracę

Lin zmarł 25 grudnia a do szpitala trafił kilka dni wcześniej i to z własnej woli, ponieważ wyjątkowo źle się poczuł. Firma potwierdziła jego śmierć specjalnym oświadczeniem na portalu społecznościowym Weiboo, które odczytano prawie 300 mln razy.

Podkreślono w nim, że pracownicy firmy dalej będą trzymać się razem i wierzyć w dobro, kontynuując walkę ze złem. Jego śmierć była prawdziwym zaskoczeniem dla współpracowników.

Lin Qi założył w 2009 roku studio deweloperskie Yoozoo (znane na zachodzie jako Youzu Interactive), które wyprodukowało m.in. grę na urządzenia mobilne Brawl Stars oraz grę opartą na książce „Gra o tron” – o nazwie „Gra o tron: Nadchodzi zima”. Gra nie zyskała szczególnej popularności na zachodzie, jednak w Chinach Lin Qi był gwiazdą chińskiej branży gier, a jego firma jest jedną z największych na świecie. Zajmował się także produkcją filmów. Jego majątek w chwili śmierci szacowana na ponad miliard dolarów – informuje BBC.

CZYTAJ TAKŻE: Sony zawaliło z konsolą. Polscy fani i sprzedawcy wściekli

Przed śmiercią Lin był związany z nowym, głośnym projektem Netflixa. Jego firma Yoozoo kupiła prawa do popularnej chińskiej trylogii science-fiction „Problem trzech ciał” Liu Cixina w 2015 roku. Netflix ogłosił we wrześniu, że zajmie się produkcja i adaptacją książek z których ma powstać serial. Przy projekcie mają pracować m.in. twórcy „Gry o tron” David Benioff i D.B. Weiss. Lin był zaangażowany w ten projekt jako producent wykonawczy. Jego śmierć stawia pod znakiem zapytania dalszą produkcję serialu.

Gry & e-Sport
Palestyńczyk mści się za rodzinę. Gry wideo szybko reagują na wydarzenia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gry & e-Sport
„Niezwyciężony” według Lema z dobrymi ocenami. Gorzej z zainteresowaniem graczy
Gry & e-Sport
Dziś premiera „Niezwyciężonego”. To gra oparta na powieści Stanisława Lema
Gry & e-Sport
Idris Elba o swojej roli w „Cyberpunku". „Gwiazdy w grach wideo to znak czasu”
Gry & e-Sport
Dziś debiut „Widma wolności”. „Cyberpunk” odżył i znów napędza CD projekt