Produkcja to nic innego niż symulator życia papieskiego. Gra ukazuje alternatywną historię pontyfikatu. Paweł Kowal został zaproszony do współpracy przy tym kontrowersyjnym projekcie z uwagi na fakt, że jest historykiem. W Golden Eggs Studi, spółce, która stoi za tym tytułem, wskazują, że były eurodeputowany i wiceszef resortu spraw zagranicznych jest znawcą polityki Stolicy Apostolskiej w czasach Zimnej Wojny, a także politologiem i autorem kilku prac naukowych.

Gra da możliwość wcielenia się w głowę kościoła katolickiego. Oprócz możliwości decydowania o wyborach papieża, „produkcja wprowadzi graczy w świat zawiłych relacji politycznych, a także życia publicznego i skomplikowanych wyborów”. - Mamy globalne aspiracje, dlatego od samego początku naszej działalności kładziemy nacisk na rozwój i obecność na rynkach Ameryki Płn., Europy Zachodniej i Azji. Wszystkie nasze produkcje powstają oryginalnie w języku angielskim. To właśnie w krajach anglojęzycznych posiadamy największą rzeszę odbiorców. W Polsce mamy wielu oddanych i zaangażowanych fanów. Obecnie pracujemy nad trzema tytułami - mówi Paweł Czarnecki, prezes Golden Eggs Studio.

Czytaj więcej

„Wojna to nie gra". Rosjanie tracą dostęp do Steam

Spółka od 2020 r. wydała w sumie osiem gier – pięć tytułów na komputery oraz trzy na konsole Nintendo Switch. Poza symulatorem papieża studio w 2022 r. planuje wydać także „Puppet House” - horror z elementami łamigłówki, a także „Cooking Championship” – grę-turniej kulinarny w formie programu telewizyjnego. W 2023 r. firma zapowiada produkcję kolejnych siedmiu tytułów.

Golden Eggs Studio jeszcze w I połowie br. chce ruszyć z emisją crowdfundingową. W poprzedniej kampanii tego typu pozyskało już 1,4 mln zł. Do końca 2022 r. spółka zapowiada debiut na New Connect.