Nadciągają „Hitman” i „Battlefield”. Premiery rozczarują?

Irlandzki aktor Sean Bean pojawi się w grze Hitman 2
Materiały prasowe

W najbliższych dniach na rynku zadebiutują kolejne po – m.in. hitowych „Red Dead Redemption 2”, czy „FIFA 19” – wysokobudżetowe i długooczekiwane gry wideo. Ale, jak wskazują pierwsze recenzje, szału nie będzie.

Chodzi o gry „Hitman 2” oraz „Battlefield V”. Oceny obu tytułów zaskakują, ale raczej „in minus”. Ten pierwszy ma premierę już we wtorek – ukaże się na konsolach Xbox One, PS4 oraz komputerach PC. Recenzenci, którzy mieli już okazję spróbować swoich sił w tej grze, wskazują m.in. na atrakcyjne misje. Punktacje w poszczególnych serwisach branżowych dla „Hitmana” nie są najgorsze. Noty w USgamer to 4,5/5, Xbox Achievements – 85 proc, czy GamesBeat – 91/100. W GamesRadar+  to tylko 3,5/5. Gorzej wypada „Battlefield” (premiera 20 listopada). Produkcja od DICE, należąca do grona najbardziej wyczekiwanych gier kwartału, w serwisie Gameblog zdobyła 80/100, zaś w CGMagazine – 80/100.

Należy podkreślić, że w przypadku obu gier wyniki nie należą do słabych, ale biorąc pod uwagę, że są to tytuły kategorii AAA, należało spodziewać się mimo wszystko lepszych recenzji. W ostatnich tygodniach poprzeczkę wysoko zawiesiło wspomniane już „Red Dead Redemption”. Druga odsłona przeboju od Rockstar Games, choć debiutowała raptem z końcem października, już sprzedała się w grubo ponad 17 mln egzemplarzy. A popularność tego tytułu dodatkowo może nakręcić zapowiedziane właśnie uruchomienie trybu „Red Dead Online”, w którym internauci będą mogli rywalizować między sobą.  Serwis „The Next Web” informuje, że ma to nastąpić pod koniec listopada.

Rockstar Games to twórca innego przeboju wszechczasów – „Grand Theft Auto V”. Gra debiutowała już pięć lat temu, w wciąż należy do hitów sprzedaży. Studio poinformowało, że do sklepów dostarczyło już w sumie w tym czasie ponad 100 mln kopii tego tytułu. To plasuje „GTA V” na podium najpopularniejszych cyfrowych produkcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się (w tym gronie są również popularny „Tetris” oraz „Minecraft”.

Mogą Ci się również spodobać

Lodowata Islandia gorącym miejscem dla centrów danych

Niskie temperatury ułatwiające naturalne chłodzenie oraz tania energia geotermalna to prawdziwy magnes dla ogromnych ...

Deszcz polskich premier. Za pszczołą polecą kolejne gry

W czwartek na rynek trafiło kilka nowych gier autorstwa polskich studiów. Na horyzoncie są ...

AI może przewidzieć choroby serca

Sztuczna inteligencja potrafi obliczyć ilość krwi wpływającej do serca, a co za tym idzie ...

Paczki z Chin bezpieczne? Aliexpress nie traci na epidemii

Liczba gości na stronie chińskiego potentata nie spada, zatem Polacy raczej nie wystraszyli się, ...

Barwniki do mikroskopii wysokiej rozdzielczości

Dzisiejsza nauka w zaawansowany sposób bada komórki i ich elementy, takie jak organelle czy ...

Wywiad USA: Rosjanie przez internet pomogą Trumpowi

Rosjanie znów się uaktywnili i planują ingerować w zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie ...