Nadciągają „Hitman” i „Battlefield”. Premiery rozczarują?

Irlandzki aktor Sean Bean pojawi się w grze Hitman 2
Materiały prasowe

W najbliższych dniach na rynku zadebiutują kolejne po – m.in. hitowych „Red Dead Redemption 2”, czy „FIFA 19” – wysokobudżetowe i długooczekiwane gry wideo. Ale, jak wskazują pierwsze recenzje, szału nie będzie.

Chodzi o gry „Hitman 2” oraz „Battlefield V”. Oceny obu tytułów zaskakują, ale raczej „in minus”. Ten pierwszy ma premierę już we wtorek – ukaże się na konsolach Xbox One, PS4 oraz komputerach PC. Recenzenci, którzy mieli już okazję spróbować swoich sił w tej grze, wskazują m.in. na atrakcyjne misje. Punktacje w poszczególnych serwisach branżowych dla „Hitmana” nie są najgorsze. Noty w USgamer to 4,5/5, Xbox Achievements – 85 proc, czy GamesBeat – 91/100. W GamesRadar+  to tylko 3,5/5. Gorzej wypada „Battlefield” (premiera 20 listopada). Produkcja od DICE, należąca do grona najbardziej wyczekiwanych gier kwartału, w serwisie Gameblog zdobyła 80/100, zaś w CGMagazine – 80/100.

Należy podkreślić, że w przypadku obu gier wyniki nie należą do słabych, ale biorąc pod uwagę, że są to tytuły kategorii AAA, należało spodziewać się mimo wszystko lepszych recenzji. W ostatnich tygodniach poprzeczkę wysoko zawiesiło wspomniane już „Red Dead Redemption”. Druga odsłona przeboju od Rockstar Games, choć debiutowała raptem z końcem października, już sprzedała się w grubo ponad 17 mln egzemplarzy. A popularność tego tytułu dodatkowo może nakręcić zapowiedziane właśnie uruchomienie trybu „Red Dead Online”, w którym internauci będą mogli rywalizować między sobą.  Serwis „The Next Web” informuje, że ma to nastąpić pod koniec listopada.

Rockstar Games to twórca innego przeboju wszechczasów – „Grand Theft Auto V”. Gra debiutowała już pięć lat temu, w wciąż należy do hitów sprzedaży. Studio poinformowało, że do sklepów dostarczyło już w sumie w tym czasie ponad 100 mln kopii tego tytułu. To plasuje „GTA V” na podium najpopularniejszych cyfrowych produkcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się (w tym gronie są również popularny „Tetris” oraz „Minecraft”.

Mogą Ci się również spodobać

Polski startup dostał unijne pieniądze na blockchain

Billon Digital Services, spółka z grupy kapitałowej Billon, otrzymała prawie 2 mln euro dofinansowania ...

Disney rusza na Netfliksa. Wiemy, kiedy wprowadzi serwis streamingowy

Disney podał wreszcie termin uruchomienia swojego długo wyczekiwanego serwisu streamingowego, który ma stanowić poważną ...

Najwyżej oceniane gry 2018 roku w serwisie Metacritic. Faworyt był jeden

Metacritic, serwis agregujący oceny z branżowych portali, opublikował podsumowanie 2018 r. Red Dead Redemption ...

Noc Innowacji – najnowocześniejsze miejsca w Polsce do zobaczenia „od kuchni”

Zastanawialiście się kiedyś, jak rozmawia się z robotem? Jak wygląda cyfrowe studio telewizyjne dostosowane ...

Jedzenie z internetu zapełnia polskie stoły

W 2022 r. Polacy wydadzą na żywność w sieci już niemal 3 mld zł ...

Chatboty łowią talenty w sieci. Są skuteczne

Pozyskiwanie i selekcja kandydatów do pracy jest obecnie jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorstw, ...