CD Projekt stworzy animowany serial z Netfliksem

trailer

Polska firma, we współpracy z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy serial anime, bazujący na „Cyberpunku”. Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 r.

– Długo czekaliśmy na ten moment i wreszcie możemy ogłosić to oficjalnie: tworzymy anime w świecie Cyberpunka! Cyberpunk towarzyszy mi od dziecka, ale nie tylko mi. Miłośników i miłośniczek gatunku, osób które chłoną wszystko co ma do zaoferowania pod każdą postacią, jest w studio znacznie więcej. Cyberpunk Edgerunners to nasz ukłon w kierunku klasycznego cyberpunka oraz świata filmu i animacji – tak informację komentuje Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt przesuwa premierę Cyberpunka. „Przepraszamy”

Nowy projekt będzie to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości, omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. „Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami” – tak nową produkcję opisuje polskie studio.

Stworzoną przez CD Projekt Red historię na ekrany przeniesie japońskie studio Trigger. Anime wyreżyseruje Hiroyuki Imaishi.

– Cyberpunka darzę ogromną sympatią. Jednocześnie wiem jak trudny jest to gatunek. Wierzę jednak, że razem z CD Projekt Red stworzymy serię, która nie tylko spełni oczekiwania graczy i miłośników anime, a wręcz je przerośnie. Dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było – deklaruje Imaishi.

Oryginalną ścieżkę dźwiękową do nowego anime skomponuje Akira Yamaoka (autor ścieżki muzycznej do „Silent Hill”).

„Cyberpunk” jest najbardziej wyczekiwaną tegoroczną grą komputerową. Podczas imprezy, która odbyła się wieczorem 25 czerwca studio nie tylko poinformowało o planowanym anime, ale zaprezentowało również nowy zwiastun i gameplay „Cyberpunka”.

CZYTAJ TAKŻE: Już 400 zł za akcję CD Projektu. Najwięcej warte studio w Europie

Niedawno polskie studio przełożyło termin premiery, uzasadniając że potrzebuje dodatkowych 9 tygodni na doszlifowanie gry. Nie zaszkodziło to na długo wycenie spółki. Jej kapitalizacja na giełdzie sięga teraz rekordowego poziomu 40 mld zł. To ponaddwukrotnie więcej niż wycena KGHM czy Pekao.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największa biznesowa pomyłka w dziejach

20 lat temu Blockbuster, najpotężniejsza sieć wypożyczalni wideo, mógł za grosze przejąć raczkującego Netflixa, ...

WEBCON DAY 2019: Cyfryzacja uwalnia potencjał pracowników

Dzięki automatyzacji powtarzalnych procesów można więcej czasu przeznaczyć na pracę kreatywną w innych obszarach ...

Przejmują ABC Datę i liczą na lepszy rok w na rynku komputerowym

Międzynarodowy koncern Also wraz z funduszem MCI chcą przejąć ABC Datę. To nowy rozdział ...

Startupy psioczą na inwestorów

Fundusze VC zbytnio ingerują w działalność firm, a przy tym często brakuje im profesjonalizmu ...

Gwiazdy internetu mają w Polsce swoją stolicę

Znani aktorzy czy muzycy często nie są w stanie równać się z popularnością online’owych ...

Polski blockchain szuka szans za granicą

Brak przepisów regulujących nowatorską technologię sprawia, że rodzime startupy w poszukiwaniu stabilności regulacyjnej jadą ...