Skradzione kody gier CD Projektu na licytacji. Cena 7 mln dol.

mat. pras.

Miliony dolarów chcą uzyskać cyberprzestępcy, którzy okradli warszawskie studio. Zrabowane kody źródłowe do „Cyberpunka 2077” i „Wiedźmina 3” miały już trafić na internetową aukcję w tzw. darknecie – podaje serwis The Verge. To kara za niespełnienie przez CD Projekt żądania okupu.

Hakerzy, którzy zaatakowali polskiego game developera za pomocą oprogramowania ransomware, próbowali zaszantażować spółkę. CD Projekt stanowczo się jednak temu sprzeciwił i opublikował informację o cyberataku. Zapowiedział też, że nie będzie negocjował z hakerami, choćby materiał skradziony w wyniku cyberwłamania miał trafić do sieci.

CZYTAJ TAKŻE: yberatak na twórców Cyberpunka. Szantaż hakerów i spadki na giełdzie

Teraz czarny scenariusz dla studia zaczyna się spełniać. Na forach internetowych zaczęły pojawiać się wycieki o kodzie źródłowym „Cyberpunka”. Na Twitterze konto o nazwie vx-underground podało natomiast początkowy kod do wirtualnej gry karcianej „Gwint”. Takie kody miały zostać wystawione na licytacji na hakerskim forum Exploit. Prawdziwość tych informacji potwierdziła już Kela, firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie. Analitycy z Kela ujawniają, że w aukcji udział wziąć mogą tylko osoby, które wpłacą depozyt w wysokości 0,1 bitcoina. Jak pisze The Verge, to sprawdzona taktyka, by zweryfikować potencjalnych kupców, jako osoby faktycznie zainteresowane nielegalną transakcją.

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Rożyński: Włamali się do domu Cyberpunka

Pakiet na aukcji to kody do „Wiedźmina 3: Dziki Gon”, spin-offu „Thronebreaker: The Witcher Tales” i gry „Cyberpunk 2077”, a cena wywoławcza – 1 mln dol. Licytować można co 500 tys. dol., zaś opcja „kup teraz” wynosi aż 7 mln dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Google nie jest ponad prawem”. Koncern śledził ludzi bez ich zgody

Google znowu stanie przed sądem. Prokurator generalny stanu Arizona, Mar Brnovich, złożył pozew przeciwko ...

CD Projekt zadowolony z recenzji Cyberpunka. Jest nowy zwiastun

W związku ze zbliżającym się debiutem gry, studio  udostępniło dziś nowy, premierowy zwiastun. Materiał ...

Huawei przyspiesza ofensywę przeciw Google. Bronią jest HarmonyOS

Chiński koncern, objęty amerykańskim zakazem korzystania z usług Google’a, najpierw stworzył sklep z aplikacjami ...

Zwolennicy Trumpa wykorzystali „swoje” media społecznościowe

Wielu zwolenników prezydenta Trumpa zakładało w ostatnich latach konta na alternatywnych mediach społecznościowych. Robili ...

Nad Cyberpunkiem pracuje 400 osób. Czy przebije Wiedźmina?

Producent gier wypracował w pierwszym kwartale zysk wyższy niż oczekiwano. Teraz wszyscy czekają na ...

Polski sterylizator wydłuży życie maseczek. Potężne oszczędności

Pol-Eko Aparatura, rodzimy producent laboratoryjnego sprzętu, opracował urządzenie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie masek ...