Aktualizacja: 15.11.2024 15:38 Publikacja: 30.11.2021 18:10
Foto: Encho Enchev/Artstation
Encho to architekt i projektant 3D, który od 11 lat związany jest z gamingowym gigantem – firmą Ubisoft. To on jest współtwórcą jednego z hitów studia – „Assassin's Creed Valhalla”. Projekt domu stworzył zainspirowany pandemią i coraz popularniejszą w tym okresie ideą home-office i pracy z odległych miejsc.
Pomysł artysty to odpowiedź na współczesne wyzwania – dom i miejsca pracy w nowoczesnej wersji mobilnej. Koncept nie został na razie zmaterializowany, ale wizja budynku, który jest w stanie poruszać się po każdym terenie za pomocą sześciu mechanicznych nóg i stanąć w wybranym miejscu, nawet na zboczu góry, już przyciągnęła uwagę świata. Dzieło Encho Encheva opisał m.in. serwis Interesting Engineering, któremu projektant tłumaczy, że mobilny dom jest rozwiązaniem dla osób, które chciałyby opuścić dotychczasową okolicę i zamieszkać, choć czasowo, mniej zaludnionych obszarach, bliżej natury, ale dotąd barierą był fakt, że na taki ruch brakowało im komfortu własnego domu w nowym miejscu. Poza tym często problemem była też budowa budynku w trudnym terenie.
Podczas konferencji i wystawy AUSA Annual Meeting & Exhibition 2022, która odbywa się w dniach 10-12 października w Waszyngtonie, amerykański koncern General Dynamics Land Systems zaprezentował zapowiadany od pewnego czasu demonstrator czołgu podstawowego AbramsX.
Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) pracuje nad nowatorską formą zasłony dymnej. Rozwiązanie to wykorzystywane było w trakcie wojen od setek lat.
Maspex wspiera zrównoważone rolnictwo i pracuje nad nową odmianą ogórka gruntowego oraz nowatorskimi kiszonkami.
Amerykańska firma postanowiła wykorzystać góry najbardziej kłopotliwych plastikowych śmieci do stworzenia czegoś bardzo pożytecznego.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Podczas Paris Polish Tech Day przedstawiono polski system innowacji, omówiono możliwości współpracy polskich i polonijnych startupów z sektora fin i greentechu z francuskimi partnerami, a także zaprezentowano młode, innowacyjne firmy.
Po co człowiek robi podobnego do siebie robota, po co do tego dąży, skoro jest w stanie stworzyć ludzką istotę całkiem szybko, darmo i o wiele przyjemniej?
Ciekawości świata nie da się zastąpić żadną technologią.
W październiku ceny w sklepach wzrosły średnio o 5,4 proc. To kolejny od wiosny miesiąc, w którym tempo wzrostu cen rok do roku rośnie. Trend zdaniem ekspertów się utrzyma.
Wykorzystanie środków z funduszu na rzecz transformacji pozwoli założyć nowe biznesy albo wprowadzić dodatkowe produkty w firmach, które już aktywnie działają.
Ogromna popularność perceptronu Rosenblatta nie podobała się wielu badaczom. Należał do nich Marvin Minsky (1927–2016), notabene niezwykle zasłużony dla powstania i rozwoju AI. Do końca życia twierdził, że to on zaproponował nazwę „sztuczna inteligencja”.
W ciągu ostatnich pięciu lat liczba firm zajmujących się odkrywaniem leków zwiększyła się w Polsce o niespełna 8 proc. Zdecydowanie mocniej urosły nakłady na biotechnologię. Ale nadal stanowią kroplę w morzu potrzeb.
Zarząd Legimi ujawnił, co oznacza „nieznacząca” zmiana liczby subskrybentów. Platforma przyznała, że w miesiąc straciła kilka procent abonentów za sprawą zmiany oferty i awantury z wydawcami książek.
W dziedzinie nauk ścisłych akceptujemy współdziałanie człowieka i sztucznej inteligencji. A jak można ukształtować podział pracy pomiędzy AI i prawników?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas