Sąd wydał wyrok śmierci. Przez Zooma

Gabby Jones/Bloomberg

Pandemia koronawirusa sprawiła, że spora część naszego dotychczasowego życia przeniosła się do internetu. Po aplikacje wideo sięgnęły nawet sądy.

Dzięki połączeniom wideokonferencyjnym firmy są w stanie kontynuować działalność biznesową, szkoły prowadzić naukę, a placówki medyczne – konsultacje lekarskie. Ale swoją aktywność do sieci przenoszą kolejne instytucje.

CZYTAJ TAKŻE: Zoom przeżywa boom. Światowe szaleństwo wideokonferencji

Za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych w dobie pandemii serwisów wideokonferencyjnych – Zoom – w niektórych krajach zawierane są śluby, a także odbywają się rozprawy sądowe. W Singapurze, właśnie poprzez Zooma, sąd wydał wyrok śmierci. Dość kontrowersyjny sposób na ogłoszenie sentencji pozbawienia życia zastosowano wobec Punithana Genasana. Mężczyzna został uznany za winnego udziału w handlu narkotykami. Chodziło o przemyt 28,5 kg heroiny w 2011 r. w Malezji. Złapany, został następnie ekstradowany w 2016 r. do Singapuru, gdzie czekał na wyrok. O karze śmierci on, jak i prawnicy dowiedzieli się za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Pierwszy wyrok śmierci przez Zooma wydał na początku maja sąd w Nigerii. Olalekan Hameed został uznany winnym zamordowania pracodawcy swojej matki, a następnie skazany na śmierć przez powieszenie. Taki sposób skazania wzbudził wówczas protesty obrońców praw człowieka.

CZYTAJ TAKŻE: Bezpieczne twarzą w twarz. Jakie aplikacje do wideokonferencji wybrać

Warto dodać, że na pierwszą rozprawę za pośrednictwem tego systemu wideokonferencyjnego zdecydował się ostatnio również amerykański sąd. Sprawa prowadzona przez wymiar sprawiedliwości w Teksasie jest jednak znacznie bardziej błaha – dotyczy sporu o polisę ubezpieczeniową.

Zastosowań dla Zooma, jak i innych aplikacji wideokonferencyjnych szybko przybywa. W czasie pandemii na popularności zyskują grupowe zabawy-wideokonferencje polegające na wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Po aplikację, jako sposób na poradzenie sobie z lockdownem, sięgnęły zamknięte w tym okresie liczne escape roomy.

CZYTAJ TAKŻE: Ślub online? Teraz to możliwe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Znajdziesz miłość dzięki… lodówce Samsunga

Samsung stworzył usługę „Refrigerdating”, która działa jak portal randkowy, ale łączy ludzi na podstawie ...

Moda na smartfony dla graczy. Czy Nubia wygra?

Na europejskim rynku zadebiutuje w środę nowatorski telefon chińskiej marki Nubia. Model Red Magic ...

Składane ekrany to rewolucja. Po Samsungu wprowadzą je inni producenci

Galaxy Fold jest nieporęczny, brzydki i drogi. Mimo to najnowszy sprzęt Samsunga stanowi przełom ...

Kupujesz elektronikę? Za te sprzęty zapłacisz mniej

Bez względu na to, czy kupujesz lub wymieniasz elektronikę bo lubisz, czy po prostu ...

Katarzyna Kucharczyk: Internetowa bitwa o klientów

„Trend is your friend” – brzmi powiedzenie inwestorów. Odnosi się nie tylko do giełdy, ...