Biznes jest atrakcyjny dla cyberprzestępców

Tylko poprzez połączenie sił na rzecz wspólnego celu, jakim jest budowa bezpiecznej i efektywnej przestrzeni cyfrowej, możemy zapewnić realne korzyści państwu, obywatelom i przedsiębiorcom – mówił Paweł Surówka, prezes PZU podczas Forum CYBERSEC.

Publikacja: 31.10.2019 13:06

Paweł Surówka, prezes PZU

Paweł Surówka, prezes PZU

Foto: mat. pras.

Jego zdaniem rzeczywiste bezpieczeństwo cyfrowe jest możliwe dzięki współpracy biznesu z ubezpieczycielami.

– Biznes musi zdać sobie sprawę z tego, jak atrakcyjny jest dla cyberprzestępców – od tego stwierdzenia Paweł Surówka, prezes PZU, rozpoczął rozmowę z zajmującym się tematyką cybersec Rafałem Rohozińskim podczas Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC w Katowicach.

CZYTAJ TAKŻE: Kiosk e-medyczny prześwietli pracownika

Prezes PZU zwrócił uwagę, że firmy nie powinny działać w pojedynkę, gdyż straty w wyniku ataków to nie tylko utrata ciągłości biznesu, ale często reputacji czy utrata klientów.

Zdaniem Pawła Surówki sektor finansowo-ubezpieczeniowy jest z natury bardziej podatny na zagrożenia ze strony cyberprzestępców, ale to właśnie ta branża wyznacza trendy w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego. Mimo to niektórym nadal wydaje się, że niekiedy instytucje finansowe i ubezpieczeniowe prezentują zachowawcze podejście do zmian.

Surówka odniósł się do cyberobronności Polski i zaznaczył, że potrzebujemy kompleksowego podejścia i współpracy sektorów, zarówno w tworzeniu standardów, jak i płynnej wymiany informacji na temat zagrożeń. – Wspólne inwestycje w cyberbezpieczeństwo, a także ustanowienie spójnych standardów regulacyjnych i ram technologicznych, pozwolą zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa cybernetycznego – przekonywał.

IT
IT
Social media dopiero od 15. roku życia? Norwegia chce wprowadzić limit wiekowy
Materiał Promocyjny
Firmy same narażają się na cyberataki
IT
Zaskakujące przyspieszenie. Polacy odrabiają cyfrowe zapóźnienie
IT
Koniec kolejek w urzędach i nowe możliwości. Polacy mają zyskać totalny dostęp online
IT
Cyberbezpieczeństwo i dyrektywa NIS 2. Jest wspólny apel branży cyfrowej
Materiał Promocyjny
Grupa Volkswagen nie zwalnia. 30 nowości to dopiero początek.
IT
Telegram padł w Rosji. Ucierpiały główne miasta