Aktualizacja: 11.05.2025 08:21 Publikacja: 23.12.2019 21:14
Od lewej: Jarosław Machocki, członek Zarządu Gremi Media; Łukasz Gradowski, Dyrektor ds. Programów Transformacyjnych Pekao SA; Aleksandra Przegalińska z Akademii L. Koźmińskiego i MIT; Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego; Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska; Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom; Iwona Dziedzic-Gawryś, DocPlanner; Paweł Rożyński, redaktor prowadzący „Rzeczpospolitej cyfrowej” i portalu cyfrowa.rp.pl.; Adrian Boczkowski, pełnomocnik zarządu AB; Sergiusz Borysławski, członek zarządu DataWalk; prof. Jacek Leśkow, dyrektor NASK
Foto: Robert Gardzinski
Dzięki cyfryzacji PKB Polski może wzrosnąć o 275 mld zł do 2025 r. – szacuje firma doradcza McKinsey. Pozwoliłoby nam to na osiągnięcie poziomu cyfryzacji krajów najbardziej zaawansowanych pod tym względem. Mamy jednak dużo do zrobienia, bo na razie znajdujemy się w ogonie Europy.
Są jednak sektory, w których Polska pozytywnie się wyróżnia. Przykład? Innowacyjność sektora finansowego. Stopień zaawansowania krajowych rozwiązań technologicznych robi wrażenie. Mocno rozwijają się też w Polsce nowoczesne kanały dystrybucji. Udział sprzedaży internetowej w handlu detalicznym w Unii Europejskiej wynosi średnio 8,8 proc., a w Polsce ten odsetek jest wprawdzie niższy, ale szybko rośnie.
Wybór kardynała Roberta Prevosta na następcę Franciszka wywołał istną lawinę wyszukiwań informacji w sieci o now...
Wybory prezydenckie to w ostatnich dniach jeden z najgorętszych tematów, zarówno w dyskusjach Polaków, jak i w m...
Spółka NSO Group, twórca oprogramowania szpiegującego, po sześciu latach walki w sądzie przegrała proces z właśc...
Dziś w Watykanie rozpoczyna się konklawe. W najbliższych godzinach lub dniach kardynałowie zdecydują, kto zostan...
Transformacja energetyczna podąża w kierunku rozproszonych źródeł energii, które jako rozwiązania nowe i zaawans...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas