Aktualizacja: 09.12.2024 05:32 Publikacja: 25.01.2022 15:18
Foto: mat. pras. Youtube
Dokument ten potwierdza, że łączący funkcje samochodu i samolotu AirCar jest zdolny do lotów. Certyfikacja obejmowała 70 godzin testów w locie oraz ponad 200 startów i lądowań. Twórca AirCara twórca prof. Stefan Klein nie ma wątpliwości, że too milowy krok dla tej nowatorskiej branży u naszych południowych sąsiadów. - Certyfikacja AirCara otwiera drzwi do masowej produkcji latających samochodów - oświadczył w komunikacie.
Sztuczna inteligencja rozmawia z klientem na infolinii, roboty dostarczają analitykom wszystkim informacji potrzebnych do udzielenia kredytu, ale to człowiek decyduje czy klientowi udzielić kredytu czy nie. Takie jest prawo. Bankowcy przyznają, że choć sztuczna inteligencja już zmieniła ich pracę, to największe zmiany przed nimi.
Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delikatny dotyk.
Projekt, który miał stanowić o przyszłości rynku KEP (kurier, ekspres, paczka), trafia na półkę ledwie miesiąc po tym, jak Amazon ogłosił, że wycofuje się z testów robota dostawczego Scout, który miał zastąpić kurierów na tzw. ostatniej mili.
Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjne rozwiązanie sięga właśnie Uber Eats.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod względem pływających bezzałogowców trwa ostra rywalizacja z Chinami.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Trójmiejski start-up Maviator opracował prototyp osobowego drona – pojazd jest w pełni funkcjonalny i szykowany do produkcji. Firma właśnie rusza ze zbiórką pieniędzy na rozwój projektu. Maszyna na rynek może trafić w 2025 r.
W Bratysławie powstanie kompleks wieżowców. Jeden z nich będzie drugim najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej, tuż po warszawskim Varso Tower.
Węgry na terenach dzisiejszej Słowacji wydobywały jedną trzecią światowego złota i zaspakajały blisko 80 procent europejskiego zapotrzebowania na ten kruszec. Miasta były tak bogate, że nawet dzisiejsze resztki ich świetności przytłaczają.
Donald Tusk leci w środę na szczyt przywódców państw skandynawskich i bałtyckich w Szwecji. Inaczej niż Węgry i Słowacja, to pewni sojusznicy, gdy zagrożenie ze strony Rosji narasta.
Chiny stają się globalnym centrum prac nad technologią latających samochodów. Futurystyczne pojazdy łączące poruszanie się pod drogach z możliwością lotu, wkrótce mogą tam być codziennością. Powstają fabryki i infrastruktura.
Premier Słowacji Robert Fico, który został ciężko ranny w zamachu 15 maja, opowiedział portalowi Standard, że po raz kolejny otarł się śmierć. Na spotkanie, w którym brał udział, wszedł uzbrojony mężczyzna.
Eksport żywności, a szczególnie produktów świeżych uzależniony jest od logistyki. Firmy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby.
"Nielegalna migracja niszczy Schengen, współpracę europejską i nasze kraje. Dobra wiadomość jest taka, że rebelia jest w toku! Musimy odrzucić nieudany Pakt Migracyjny i zrobić miejsce dla nowej polityki - Stop Migracji" - napisał w mediach społecznościowych premier Węgier Viktor Orbán .
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas