Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 29.03.2025 15:15 Publikacja: 24.10.2022 09:12
Foto: FedEx
Robo-kurier Roxo od FedEx opracowywany był przez inżynierów od 2019 r. Przedsięwzięcie było realizowane przez giganta logistycznego wspólnie z firmą Deka, stojącą za nowatorskim wózkiem inwalidzkim iBot (dzięki zestawom wielu kół był w stanie swobodnie poruszać się po schodach i podnosić użytkownika z poziomu siedzącego do pozycji pionowej). Roxo miał działać na podobnej zasadzie. Pojazd jeżdżący niecałe 20 km/h miał przewozić do 45 kg ładunku. Robot – dzięki kamerom i czujnikom Lidar – mógł autonomicznie nawigować wokół samochodów i pieszych.
Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delika...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. Praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjn...
Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod wzg...
To może być przełom w branży drążenia tuneli i podziemnych prac. Amerykańska firma Earthgrid stworzyła maszynę,...
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wygląda na to, że maszyny będą coraz bardziej upodabniać się do ludzi – i nie chodzi tylko o człekokształtną syl...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas