Podczas prezentacji w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park będzie można zobaczyć również takie najnowsze produkty, jak inteligentny zegarek Apple Watch Series 7 oraz słuchawki AirPods 3. Transmisję w Polsce będzie można śledzić online już od godz. 19.

Szczegóły nt. samego iPhone’a 13 owiana są wciąż tajemnicą, choć jest zatrzęsienie przecieków i plotek. Czego można spodziewać się więc w najnowszym smartfonie Apple? Na rynek trafią zapewne cztery wersje telefonu: mini (o rozmiarze wyświatlacza 5,4”), zwykły, Pro oraz Pro Max. Te dwa ostatnie mają być wyposażone w lepszy ekran z odświeżaniem 120 Hz o przekątnej odpowiednio 6,1 i 6,7 cali.

Czytaj więcej

Apple szachuje rywali. Nowy iPhone z łącznością satelitarną?

Według ostatnich doniesień urządzenia dostaną moduł satelitarny, pozwalający łączyć się nawet w sytuacji, gdy użytkownik jest poza zasięgiem, czy nowy system Face ID – ten ma umożliwić odblokowanie smartfona za pomocą skanu twarzy nawet wówczas, gdy nos i usta pozostają zakryte maseczką. Zmiany w designie urządzeń będą kosmetyczne. Poprawione mają zostać zaś aparaty – we wszystkich modelach otrzymają stabilizowaną matrycę, która zniweluje potencjalne drgania (dotąd takie rozwiązanie stosowano w najdroższym z modeli - 12 Pro Max). Obiektywy ultraszerokokątne z kolei zostaną wsparte przez autofokus i soczewki, które poprawią jakość szerokich kadrów przy gorszym oświetleniu.