Powstała słuchawka, która ma płynąć na nowej fali telefonów z elastycznym ekranem. Wcześniej swoje rozwiązania w tej wyjątkowo młodej kategorii sprzętów prezentowali już m.in. Samsung i Huawei.

Jak wskazują w Oppo, ich smartfon jako pierwszy wykorzystuje tzw. poziomą proporcję (Landscape Ratio) w wewnętrznym wyświetlaczu, a tym samym zapewnia użytkownikom większą płynność przełączania się między 7,1-calowym wewnętrznym wyświetlaczem a 5,49-calowym wyświetlaczem zewnętrznym. Dzięki proporcjom 8,4:9, wewnętrzny wyświetlacz rozkłada się bezpośrednio do trybu poziomego, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy, grać lub czytać bez konieczności obracania urządzenia. 

Oppo Find N może przekształcić się w mini laptopa, pozwalając na robienie notatek. Smartfon może również służyć jako własny statyw. 

Find N ma potrójny zestaw aparatów, na który składają się główny czujnik Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 16 MP i teleobiektyw 13 MP, a także aparaty do selfie na wyświetlaczu wewnętrznym i zewnętrznym. Sercem urządzenia jest układ Qualcomm Snapdragon 888 wsparty przez 12 GB RAM i 512 GB pamięci masowej. Bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia całodzienny czas pracy i pozwala na ładowanie do 100 proc. w 70 minut. Składany smartfon Oppo na początek trafi do sprzedaży w Chinach (już 23 grudnia) – najtańsza wersja będzie kosztować 7699 juanów (ok. 5 tys. zł).