Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 06:35 Publikacja: 12.09.2022 15:28
Jedno z bardziej znanych „dzieł” stworzonych przez sztuczną inteligencję. Obraz „Théâtre D’opéra Spatial” wygrał konkurs malarski w Kolorado, pokonując malowidła, które wyszły spod ręki artystów.
Foto: Jaseon Allen via Discord
Zapewne NetDragon Websoft to nazwa, która w Polsce niewielu osobom coś mówi – kryje się pod nią chińska firma z liczącego 5,5 mln mieszkańców miasta Fuzhou. Producent gier mobilnych, o którym wciąż pewnie nikt by nie słyszał, gdyby nie fakt, że spółka ta stała się pierwszym przedsiębiorstwem kierowanym przez robota. NetDragon Websoft kilkanaście dni temu wyznaczyła humanoidalną maszynę ze sztuczną inteligencją (AI) na dyrektora generalnego. Powód? Ma podejmować bardziej sprawiedliwe decyzje dla pracowników. Firma w wydanym oświadczeniu podała, że Tang Yu (tak nazywa się robo-szefowa) będzie zaangażowana w codzienną działalność spółki i zapewni „bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem”. AI ukryta w „ciele” maszyny będzie wykorzystywana także jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne.
Elon Musk zapowiedział, że jego chatbot ze sztuczną inteligencją, Grok 3, opracowany przez firmę xAI i konkurent ChatGPT, zostanie zaprezentowany na żywo w poniedziałek o godzinie 20:00 czasu pacyficznego (3:00 we wtorek czasu polskiego).
W 2025 roku sztuczna inteligencja (AI) będzie kontynuować swój dynamiczny rozwój, wpływając na różne aspekty działalności firm – mówi Maciej Pilipczuk, członek zarządu, dyrektor finansowy w Emitel SA.
Przez sztuczną inteligencję wpadliśmy w tzw. błędne koło dezinformacji – alarmują eksperci. Jak wskazują, algorytmy coraz częściej tworzą fikcyjne treści, które trafiają do sieci, a potem wykorzystywane są do szkolenia kolejnych modeli AI.
Użytkownicy pokochali sztuczną inteligencję coraz częściej „zaszywaną” w telefonach, choć nawet nie wiedzą, że z niej korzystają. Ale producenci już liczą zyski, a będą jeszcze większe.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Temat tegorocznego konkursu: "Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w analizie i zarządzaniu danymi medycznymi”. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić wniosek, w którym przedstawiony zostanie pomysł na projekt wpisujący się w tematykę konkursu wraz z propozycją budżetu i harmonogramem realizacji projektu.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
AI jest wsparciem dla księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, pozwala na redukcję błędów oraz optymalizację procesów. Dzięki temu księgowi mogą skupić się na strategicznym doradztwie, zamiast na manualnym przetwarzaniu danych.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Ten wynalazek może wywrócić produkcję chipów do góry nogami. Chińscy naukowcy opracowali technologię, która pozwoli produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki w inny sposób niż dotychczas.
Operatorom logistycznym nie jest łatwo pogodzić oczekiwania klientów, koszty, oddziaływanie środowiskowe i presję regulacyjną. Szczególnie ten ostatni element stanowi poważne wyzwanie.
Chociaż na razie tylko trzech na dziesięciu polskich pracowników wykorzystuje sztuczną inteligencję w swojej pracy, to już w kolejnej dekadzie w dużej części zawodów AI stanie się niezbędną kompetencją.
AI potrafi podawać błędne informacje, ale czasem ma to dramatyczne skutki. Teraz wszelkie granice już przekroczono i europejska organizacja walcząca o cyfrowe prawa obywateli wytacza armaty wobec twórcy sztucznej inteligencji, firmy OpenAI.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Hakerzy mogą wykorzystać ogromne moce obliczeniowe, przed którymi nie ochronią obecne systemy. Zagrożeni są wszyscy - ostrzegła brytyjska agencja ds. cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas