Sztuczna inteligencja, o której głośno na świecie ze względu na jej możliwości i obawy przed wywróceniem do góry nogami edukacji, jak się okazuje, ma problem ze zwykłą matematyką. W sposób przekonujący udziela błędnych odpowiedzi na proste pytania.
Założyciel i dyrektor generalny serwisu muzycznego Spotify, Daniel Ek, uruchamia nowy startup, którego celem jest wstrząśnięcie branżą jeszcze większą niż muzyka: opieką zdrowotną.
Wygląda na to, że kończy się w pełni darmowy dostęp do rewolucyjnego narzędzia od OpenAI. Konwersacyjna sztuczna inteligencja ma się stać teraz maszynką do zarabiania pieniędzy. Firma wprowadza miesięczną subskrypcję za 20 dolarów.
Po sukcesie ChatGPT przyszła pora na kolejny model tzw. generatywnej sztucznej inteligencji – audio AI. Za algorytmami, które potrafią podkładać dubbing w filmach, czy naśladować mowę każdej osoby, w dowolnym języku, stoi polski start-up.
Bot zdobył już licencję medyczną i zdał egzamin adwokacki. Dziś 3 proc. miejsc pracy jest zagrożonych przez algorytmy. Za dekadę ma to być niemal połowa.
Rewolucyjny bot od OpenAI przekracza kolejne bariery. ChatGPT zdał egzamin adwokacki czy na licencję medyczną w USA. Ponadto przeszedł test na studiach podyplomowych dla kadry zarządzającej.
Polski startup SentiOne pracuje nad stworzeniem własnego bota konwersacyjnego, który mógłby być pozbawiony wad rewolucyjnego narzędzia stworzonego przez OpenAI.
Gigant oprogramowania poinformował o wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji w start-up OpenAI, który stworzył rewolucyjnego chatbota ChatGPT. Microsoft chce rozszerzyć wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich produktach.
Byli inżynierowie Google, którzy wcześniej pracowali nad algorytmami LaMDA, stworzyli chatbota, który bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencyjnych projektów konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Podszyje się pod każdą postać.
Gdy powstawał rewolucyjny chatbot teraz wyceniany na miliardy dolarów, firma zlecała pracę m.in. do Afryki, gdzie pracownicy dostawali 2 dolary za godzinę. Część z nich nie wytrzymała czytania mowy nienawiści czy opisów okrucieństw i dewiacji.
Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej wystąpiło do OpenAI, firmy stojącej za popularnym chatbotem ChatGPT, z oficjalnym wnioskiem o odblokowanie tego narzędzia. Na razie Ukraina jest traktowana jak Rosja i Iran.
Skala korzystania ze sztucznej inteligencji w rodzaju ChatGPT przez uczniów i studentów zaczyna przekraczać wyobrażenia, a udowodnienie ej praktyki jest trudne. Eksperci wieszczą zmiany w systemie edukacji i sprawdzania wiedzy.
Sztuczna inteligencja ChatGPT stworzyła utwór w stylu twórczości Nicka Cave’a, co sam zainteresowany nazwał bzdurą i groteskową kpiną z bycia człowiekiem. - Sztuka wymaga człowieczeństwa - stwierdził.
Inwestorzy rzucili się na projekty sztucznej inteligencji – płyną do nich rekordowe pieniądze. ChatGPT zapoczątkował lawinę, ale jej skutki mogą być katastrofalne.
Irańska policja obyczajowa nie będzie polegać już wyłącznie na funkcjonariuszach ścigających kobiety noszące w zły sposób hidżab. Teraz do ich prześladowania używać będzie sztucznej inteligencji i technologii rozpoznawania twarzy.
Sztuczna inteligencja (AI) wchodzi na kolejny poziom. OpenAI, firma stojąca za popularnym chatbotem, opracowuje kolejne algorytmy – tym razem nie będą jednak odpowiadać pisemnie jak ChatGPT, ale ludzkim głosem.
Claude to najnowszy model konwersacyjnej sztucznej inteligencji, który rzuca wyzwanie robiącemu furorę chatbotowi, opracowanemu przez firmę OpenAI. Część ekspertów już twierdzi, że nowy algorytm jest pod wieloma względami lepszy.
Popularność sztucznej inteligencji konwersacyjnej, opracowanej przez OpenAI, jest tak ogromna, że usługa czatowania z chatbotem została zawieszona. Strona internetowa ChatGPT nie obsługuje nowych zapytań.