Chatbot ChatGPT ma zaskakującą piętę achillesową. Popełnia dramatyczne błędy

Sztuczna inteligencja, o której głośno na świecie ze względu na jej możliwości i obawy przed wywróceniem do góry nogami edukacji, jak się okazuje, ma problem ze zwykłą matematyką. W sposób przekonujący udziela błędnych odpowiedzi na proste pytania.

Przełom w medycynie. Założyciel Spotify chce skanować ludzi z pomocą AI

Założyciel i dyrektor generalny serwisu muzycznego Spotify, Daniel Ek, uruchamia nowy startup, którego celem jest wstrząśnięcie branżą jeszcze większą niż muzyka: opieką zdrowotną.

ChatGPT będzie teraz płatny. Chatbot z imponującym rekordem

Wygląda na to, że kończy się w pełni darmowy dostęp do rewolucyjnego narzędzia od OpenAI. Konwersacyjna sztuczna inteligencja ma się stać teraz maszynką do zarabiania pieniędzy. Firma wprowadza miesięczną subskrypcję za 20 dolarów.

Polacy dadzą botom dowolny głos. Ta technologia może być groźna

Po sukcesie ChatGPT przyszła pora na kolejny model tzw. generatywnej sztucznej inteligencji – audio AI. Za algorytmami, które potrafią podkładać dubbing w filmach, czy naśladować mowę każdej osoby, w dowolnym języku, stoi polski start-up.

Sztuczna inteligencja już zabiera nam pracę. Tym zawodom najbardziej zagraża

Bot zdobył już licencję medyczną i zdał egzamin adwokacki. Dziś 3 proc. miejsc pracy jest zagrożonych przez algorytmy. Za dekadę ma to być niemal połowa.

Sztuczna inteligencja zdaje egzaminy na uczelniach. ChatGPT zniszczy edukację?

Rewolucyjny bot od OpenAI przekracza kolejne bariery. ChatGPT zdał egzamin adwokacki czy na licencję medyczną w USA. Ponadto przeszedł test na studiach podyplomowych dla kadry zarządzającej.

Polacy szykują odpowiedź na ChatGPT. Ta sztuczna inteligencja ma być lepsza

Polski startup SentiOne pracuje nad stworzeniem własnego bota konwersacyjnego, który mógłby być pozbawiony wad rewolucyjnego narzędzia stworzonego przez OpenAI.

Microsoft inwestuje miliardy w ChatGPT. Sztuczna inteligencja ma pokonać Google

Gigant oprogramowania poinformował o wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji w start-up OpenAI, który stworzył rewolucyjnego chatbota ChatGPT. Microsoft chce rozszerzyć wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich produktach.

Teraz już każdy porozmawia z Joe Bidenem. Ten bot ma zaskakującą umiejętność

Byli inżynierowie Google, którzy wcześniej pracowali nad algorytmami LaMDA, stworzyli chatbota, który bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencyjnych projektów konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Podszyje się pod każdą postać.

Sztuczna inteligencja ChatGPT zbudowana na wyzysku w Afryce. Poważne oskarżenia

Gdy powstawał rewolucyjny chatbot teraz wyceniany na miliardy dolarów, firma zlecała pracę m.in. do Afryki, gdzie pracownicy dostawali 2 dolary za godzinę. Część z nich nie wytrzymała czytania mowy nienawiści czy opisów okrucieństw i dewiacji.

Ukraina domaga się dostępu do ChatGPT. Sztuczna inteligencja pomoże na wojnie?

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej wystąpiło do OpenAI, firmy stojącej za popularnym chatbotem ChatGPT, z oficjalnym wnioskiem o odblokowanie tego narzędzia. Na razie Ukraina jest traktowana jak Rosja i Iran.

Inteligentne chatboty pomogły co piątemu studentowi. Będą zmiany na egzaminach

Skala korzystania ze sztucznej inteligencji w rodzaju ChatGPT przez uczniów i studentów zaczyna przekraczać wyobrażenia, a udowodnienie ej praktyki jest trudne. Eksperci wieszczą zmiany w systemie edukacji i sprawdzania wiedzy.

Nick Cave drwi z piosenki rewolucyjnego chatbota ChatGPT. „Parodia i grafomania”

Sztuczna inteligencja ChatGPT stworzyła utwór w stylu twórczości Nicka Cave’a, co sam zainteresowany nazwał bzdurą i groteskową kpiną z bycia człowiekiem. - Sztuka wymaga człowieczeństwa - stwierdził.

ChatGPT rozpoczyna bitwę gigantów. Chatboty zastąpią obecne wyszukiwarki

Inwestorzy rzucili się na projekty sztucznej inteligencji – płyną do nich rekordowe pieniądze. ChatGPT zapoczątkował lawinę, ale jej skutki mogą być katastrofalne.

Do ścigania kobiet za niewłaściwy ubiór Iran zaprzągł kontrowersyjną technologię

Irańska policja obyczajowa nie będzie polegać już wyłącznie na funkcjonariuszach ścigających kobiety noszące w zły sposób hidżab. Teraz do ich prześladowania używać będzie sztucznej inteligencji i technologii rozpoznawania twarzy.

Nowe algorytmy twórców ChatGPT grożą falą oszustw. Spreparują każdy głos

Sztuczna inteligencja (AI) wchodzi na kolejny poziom. OpenAI, firma stojąca za popularnym chatbotem, opracowuje kolejne algorytmy – tym razem nie będą jednak odpowiadać pisemnie jak ChatGPT, ale ludzkim głosem.

Powstał rywal sztucznej inteligencji ChatGPT. Wygrał z nią w „polskim teście”

Claude to najnowszy model konwersacyjnej sztucznej inteligencji, który rzuca wyzwanie robiącemu furorę chatbotowi, opracowanemu przez firmę OpenAI. Część ekspertów już twierdzi, że nowy algorytm jest pod wieloma względami lepszy.

Sztuczna inteligencja ChatGPT przestała działać. Przegrała z popularnością

Popularność sztucznej inteligencji konwersacyjnej, opracowanej przez OpenAI, jest tak ogromna, że usługa czatowania z chatbotem została zawieszona. Strona internetowa ChatGPT nie obsługuje nowych zapytań.