Oto europejski myśliwiec przyszłości. AI ma czytać w myślach pilota

Tempest będzie wyposażony w narzędzia sztucznej inteligencji, które pomogą pilotowi w przypadku przeciążenia i gdy znajdzie się w ekstremalnym stresie. Systemy samolotu można aktualizować tak łatwo jak pobranie aplikacji na smartfona.

Sztuczna inteligencja wielką szansą muzyki klasycznej

Nowatorska technologia warszawskiej spółki może zastąpić kilkunastoosobowy zespół osób zajmujących się produkcją wideo m.in. z koncertów w filharmonii.

Lekarza zastąpi AI. Polacy przeanalizują wyniki pacjenta online

Polski start-up Labplus rozwija technologię, która może zrewolucjonizować analizę badań diagnostycznych. Nowatorski projekt pozyskał ponad 7 mln zł finansowania.

Sztuczna inteligencja zapobiegnie wypadkom. Ukraiński pomysł

Ukraińcy stworzyli system kontroli wideo oparty na AI, który gromadzi dane o ruchu samochodów. Rozwiązanie ma zwiększać bezpieczeństwo na drogach.

Elektroniczny tatuaż pomoże dbać o zdrowie. Rewolucja w diagnostyce

Naukowcy wymyślili prosty i niezwykle skuteczny sposób na mierzenie ciśnienia tętniczego. Wystarczy tatuaż. To sposób bardzo dokładny.

„Raport mniejszości” to wcale nie fikcja. AI przewidzi zbrodnie

Sztuczna inteligencja już potrafi przepowiedzieć przestępstwa z tygodniowym wyprzedzeniem. Amerykańska policja otrzyma skuteczną broń.

5G pomaga walczyć z pożarami lasów

Chiński koncern Huawei wraz z greckim operatorem Nova-Wind oraz startupem Probotek zaprezentowały system do wczesnego wykrywania pożarów lasów.

Tesla zastępuje pracowników sztuczną inteligencją. To „finansowe zwycięstwo”

Firma poinformowała, że planuje zwolnić 10 proc. pracowników. Wśród już zwolnionych znaleźli się specjaliści od anotacji (oznaczania) danych w projekcie rozwoju autonomicznych pojazdów.

AI podpowie marketerom, jak działać

Sztuczna inteligencji zarekomenduje taktyki marketingowe, a nawet ułoży całe strategie pod konkretne firmy. Stworzona przez DigitalFirst.AI platforma ma przyspieszać pracę i obniżać koszty.

AI podobna do ludzi już rozpala wyobraźnię. Poczują smutek i ból

Sztuczna inteligencja ze świadomością – czy to realne i czy ta wizja powinna nas przerażać? Badacze wskazują: to już ten moment, aby zacząć o tym rozmawiać.

Kontrowersyjna oferta Amazona. Głos zmarłego

Amazon przedstawił nową, eksperymentalną funkcję do Alexy. Asystent głosowy ma naśladować głosy zmarłych krewnych użytkowników. Bajkę może opowiedzieć dziecku zmarła babcia.

Sztuczna inteligencja walczy z Google. Wynajęła adwokata

To może być dopiero początek problemów Google z tworzoną w koncernie sztuczną inteligencją. Algorytm przechodzi do kontrofensywy i zamierza walczyć o uznanie swojej „osobowości”.

Instagram testuje narzędzie AI, które weryfikuje wiek, skanując twarz

Instagram testuje nowe metody weryfikacji wieku użytkowników, w tym narzędzie sztucznej inteligencji stworzone przez firmę Yoti, która szacuje wiek skanując twarz użytkownika.

Kontrowersyjna oferta Amazona. Bajkę opowie zmarła babcia

Amazon przedstawił nową, eksperymentalną funkcję do Alexy. Asystent głosowy ma naśladować głosy zmarłych krewnych użytkowników.

Bot zyskał świadomość? Google musiało zwolnić jego twórcę

Blake Lemoine, inżynier pracujący dla Google’a nad superinteligentnym chatbotem został wysłany na przymusowy płatny urlop po tym, jak ogłosił, że stworzona przez niego AI zyskała świadomość.

Sztuczna inteligencja na polu i w sadzie

Zapotrzebowanie na żywność rośnie, a zasoby, którymi dysponują ludzie – nie. Sytuację drastycznie pogarszają takie wydarzenia, jak niszcząca plony i zasiewy wojna w Ukrainie. Musimy więc lepiej wykorzystywać potencjał, którym już dysponujemy, by uzyskać wysokie zbiory o lepszej jakości, nie zwiększając szkodliwego nasycenia środkami chemicznymi.

Chcą być jak GitHub, ale w świecie AI

Warszawski start-up rozwija platformę pomagająca inżynierom w tworzeniu modeli uczenia maszynowego. Zapotrzebowanie na ich nowatorski produkt jest ogromne. W ub.r. liczba ich klientów wzrosła czterokrotnie.

Uprawy z kontenera wsparte AI i aplikacją. To przyszłość rolnictwa?

Krakowski start-up stworzył system hodowli roślin – w każdym miejscu, o każdej porze roku, bez pestycydów i z ograniczonym zapotrzebowaniem na wodę.