Słynny futurolog: Nanoroboty pozwolą żyć ponad 120 lat. Nieśmiertelność już blisko

Połączenie biotechnologii ze sztuczną inteligencją przezwycięży ograniczenia ludzkiego organizmu – twierdzi Ray Kurzweil, pisarz, futurolog i wynalazca. Cel? Połączenie się z maszynami i bycie hiperinteligentnymi istotami żyjącymi w nieskończoność.

Sztuczna inteligencja kłamie i zmyśla. Sposób na to znaleźli Norwegowie

Factiverse to spółka, która na co dzień zajmuje się tzw. fact-checkingiem, a więc weryfikacją prawdziwości informacji, bierze się za boty. Chce położyć kres ich uciążliwej przypadłości – generowaniu fałszywych danych.

Tego jeszcze nie było. Jeśli on wygra, sztuczna inteligencja będzie rządzić

Czy bot napędzany sztuczną inteligencją może zarządzać miastem lepiej niż człowiek? Mieszkaniec Wyoming, Victor Miller, uważa, że tak. AI pomogła mu w życiu i jest przekonanym, że jest też w stanie pomóc wszystkim.

Szefował badaniom nad ChatGPT w OpenAI. Teraz chce zbudować jego „zabójcę”

Ilya Sutskever, dotychczasowy szef naukowców w firmie kierowanej przez Sama Altmana, rzuca rękawicę swojej byłej firmie. Chce zbudować „bezpieczną AI”.

Sztuczna inteligencja przeorze firmy. Wiemy, kto może się bać

Sektory, na które sztuczna inteligencja już dziś wywiera największy wpływ, są w stanie odnotować niemal pięciokrotnie wyższy wzrost wydajności pracy – wskazuje najnowszy raport PwC, który „Rzeczpospolita” publikuje jako pierwsza.

Nowa najcenniejsza firma na świecie. Microsoft zdetronizowany

Napędzany boomem na sztuczną inteligencję kalifornijski producent mikroprocesorów Nvidia stał się najwięcej notowaną na giełdzie firmą, dystansując Microsoft, a kilka dni wcześniej Apple.

Chatbot ChatGPT zyskuje płatne opcje. Ile trzeba zapłacić? Co jest w darmowej wersji?

Choć podstawowa wersja tego narzędzia jest wciąż bezpłatna, to platforma rozwija GPT Store – z aplikacjami i usługami opartymi na sztucznej inteligencji. Trzeba już za nie zapłacić.

Stworzono księdza AI, ale bot wymknął się spod kontroli. Głosił zaskakujące teorie

Katolicka grupa wsparcia Catholic Answers wypuściła chatbota, wspieranego przez awatara 3D, który miał udzielać odpowiedzi wiernym. „Ojciec Justin” szkolony był na doktrynie katolickiej, ale szybko wzbudził kontrowersje. Po serii wpadek wyłączono go.

Polak stworzył AI, która sama założy firmę czy zarezerwuje bilet. Światowi inwestorzy

Start-up Zeta Labs Fryderyka Wiatrowskiego opracował tzw. agenta AI, zdolnego do samodzielnego wykonywania złożonych zadań. Na projekt wyłożą pieniądze m.in. twórca Eleven Labs oraz były szef laboratorium AI w Apple.

Elon Musk skapitulował w wojnie o sztuczną inteligencję. Pogrążyły go maile

Prawnicy miliardera wycofali pozew przeciwko firmie OpenAI, która stworzyła ChatGPT i jej dyrektorowi generalnemu Samowi Altmanowi, kończąc wielomiesięczną batalię.

Nowa fryzura prosto z aplikacji. Nowe technologie wchodzą do salonów fryzjerskich

Polacy opracowali rozwiązanie, które użytkowniczkom pozwala sprawdzić, jak będą wyglądały w przedłużonych włosach. Fryzjera zastąpiły w tym wypadku technologie sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości.

Elon Musk chce zakazać używania iPhone'ów. Wszystko przez ChatGPT

Ogłoszone w poniedziałek przez Apple wdrożenie w swoich sprzętach sztucznej inteligencji Apple Intelligence wywołało sporo zamieszania. Ale nie dlatego, że gigant dołączył do wyścigu AI, lecz z uwagi na kooperację z OpenAI, twórcą ChatGPT.

WWDC 24. Apple wprowadza własną sztuczną inteligencję i nowości w urządzeniach

Amerykański koncern staje do wyścigu w branży AI. Apple Intelligence – osobisty system sztucznej inteligencji zintegrowany z system operacyjnym np. w iPhonie – ma rozumieć wypowiedzi, podsumowywać notatki, rozpoznawać zdjęcia czy generować grafiki.

To głównie one, a nie roboty, zastąpią człowieka w pracy. Polacy już się boją

Eric S. Yuan, chińsko-amerykański miliarder, spodziewa się przełomu w sposobie pracy i masowego pojawienia się awatarów. Jego firma Zoom Video Communications, na skutek pandemii stała się liderem rewolucji związanej ze zdalną pracą.

Sztuczna inteligencja przyszła na ratunek. Koniec z testami na zwierzętach

Poddawanie zwierząt testom naukowym jest często uzasadnionym, ale jednak okrucieństwem. Robi się to tylko dlatego, aby mieć pewność, że nowe leki i kosmetyki są bezpieczne do stosowania przez ludzi. Obrońcy praw zwierząt mogą teraz świętować.

Ten koncern jest już więcej wart niż Apple. A lada moment zaatakuje pozycję nr 1

Boom na sztuczną inteligencję i dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na półprzewodniki sprawiły, że amerykański koncern, kierowany przez Jensena Huanga, bije kolejne rekordy wycen. Kapitalizacja Nvidii przebiła właśnie poziom 3 bln dol.

Nowa sztuczna inteligencja od Google uderzy w ChatGPT. Bot przemówi też po polsku

Google rusza z Gemini Advanced, bardziej zaawansowany system generatywnej sztucznej inteligencji, który w kilka sekund może analizować tysiące dokumentów i działać w imieniu użytkownika.

Tom Cruise bije w igrzyska olimpijskie w Paryżu? Wielka mistyfikacja Rosjan

W sieci pojawił się film, który – wykorzystując wizerunek hollywoodzkiej gwiazdy oraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję głos aktora – dyskredytuje igrzyska olimpijskie we Francji. Deepfake jest dziełem cyberprzestępców powiązanych z Rosją.