Obecne szaleństwo wokół AI nakręca koniunkturę dla producentów chipów. Ale najbardziej korzysta na tym kalifornijska Nvidia, której wartość podwoiła się w tym roku.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje kolejne dziedziny naszego życia. Teraz, dzięki PhiLabs, technologia AI wprowadzi fizjoterapię w XXI wiek. Start-up chce rosnąć dzięki crowdfundingowi.
OpenAI uruchamia właśnie swojego chatbota w wersji na urządzenia mobilne. Teraz będzie można skorzystać z konwersacyjnej sztucznej inteligencji na smartfonach. Ale nie nad Wisłą.
Robotyczne ramiona, przyczepiane użytkownikom, mają poprawić nasze możliwości manualne. Dodatkowe automatyczne ręce sprawdzą się w wielu zastosowaniach – od magazynu, po salę operacyjną. To dopiero początek.
Sam Altman, prezes OpenAI i współtwórca rewolucyjnego konwersacyjnego bota przyjechał do Polski, gdzie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Przy okazji wizyty Altman mówił „Rzeczpospolitej” o potrzebnych regulacjach.
Dzięki nim ruszyła rewolucja AI i od nich zależy również, czy boty pchną naszą cywilizację do przodu, czy jej zagrożą. Kto kryje się za przełomowymi algorytmami?
Rodzima aplikacja Mbaza AI została uznana przez UNESCO za jedną z najlepszych na świecie. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję, aby wesprzeć w pracy strażników narodowych parków Gabonu i Kamerunu.
Służba zdrowia to sektor, który sztuczna inteligencja może wywrócić do góry nogami. Zaawansowane algorytmy, dzięki technologii uczenia maszynowego, są już dziś w stanie pobić na głowę wielu lekarzy pod względem wiedzy medycznej.
Dynamiczny rozwój konwersacyjnych modeli sztucznej inteligencji jak ChatGPT sprawił, że branża windykacyjna będzie jedną z pierwszych, gdzie ludzie będą tracić pracę na rzecz algorytmów. „Cyfrowi agenci” są tani, odporni na stres i się nie męczą.
Wizerunki „idealnych” kobiet i mężczyzn stworzone przez sztuczną inteligencję powstały w oparciu o media społecznościowe i są w dużej mierze nierealistyczne – ostrzega Bulimia Project, grupa szerząca świadomość bulimii.
Sam Altman, 38-letni szef OpenAI, powiedział amerykańskim senatorom, że potrzebne są regulacje m.in. w takich kwestiach jak zapobieganie dezinformacji wyborczej czy powstrzymywanie ludzi przed używaniem sztucznej inteligencji do zabijania.
Do zachowania ostrożności podczas korzystania z narzędzi generowanych przez sztuczną inteligencję wezwała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Ich nadużywanie powoduje zagrożenie dla zachowania zdrowia publicznego.
Włoski start-up, który zasłynął budową repliki Łuku Triumfalnego z Palmyry w Syrii, zniszczonego przez ISIS, zintegrował sztuczną inteligencję ze specjalnym ramieniem robotycznym.
Projekt, który rozwija Caryn Marjorie, znana internetowa influencerka o polskich korzeniach, wybija się na tle innych pomysłów wykorzystania konwersacyjnej sztucznej inteligencji. 23-latka stworzyła swojego cyfrowego klona i prowadzi świetny biznes.