Firma kierowana przez Sama Altmana w ciągu roku może podwoić wycenę, która sięgnęłaby 150 mld dol. OpenAI szykuje się do kolejnej rundy finansowania biznesu opartego na przełomowej technologii generatywnej sztucznej inteligencji.
Do końca roku ma być przyjęty przez rząd projekt ustawy wdrażającej unijny AI Act w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji ruszyło z pracami nad przepisami o sztucznej inteligencji, ale czy firmy są gotowe na tę technologiczną rewolucję?
Polski start-up opracował algorytmy, które mają pomóc e-sklepom przekuć złe recenzje internautów w pozytywne oceny. Do mediacji zaprzęgnięto sztuczną inteligencję.
Innowatorzy znad Wisły stworzyli bota, który ma wyręczać pracowników rejestracji w placówkach medycznych. Pomoże im zaoszczędzić kilkadziesiąt godzin pracy tygodniowo, pacjentom zaś umożliwi całodobowy kontakt z przychodnią.
Magazyn „Time” opublikował właśnie zestawienie kluczowych postaci, które dzielą i rządzą w świecie sztucznej inteligencji. W tym prestiżowym rankingu, obok twórcy OpenAI, prezesów Microsoftu, czy Nvidii, znalazł się twórca firmy z Polski.
Miliarder i twórca Microsoftu zadebiutuje już za kilkanaście dni w nowym serialu na platformie Netflix zatytułowanym „Co dalej? Przyszłość z Billem Gatesem”. Odcinki dotyczą światowych wyzwań, m.in sztucznej inteligencji i dezinformacji.
Firma AutonomyNow uruchamia produkcję autorskich systemów sztucznej inteligencji dla branży motoryzacyjnej. Projekt samojezdnych pojazdów rozwija też gliwicki Blees. Nasz kraj staje się coraz bardziej widoczny na europejskiej mapie AI.
Ponad połowa firm z listy „Fortune 500” uważa sztuczną inteligencję za potencjalne ryzyko dla swojej działalności. Liczba potencjalnych alertów względem AI skoczyła o ponad 473 proc.
Pierwszy w pełni zautomatyzowany zabieg na zębach przeprowadził robot. W przyszłości urządzenie, które współfinansuje ojciec Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, ma wykonywać koronę w zaledwie 15 minut.
Użytkownicy pokochali sztuczną inteligencję coraz częściej „zaszywaną” w telefonach, choć nawet nie wiedzą, że z niej korzystają. Ale producenci już liczą zyski, a będą jeszcze większe.
OpenAI, twórca ChatGPT, pracuje nad technologią oznaczania treści generowanych przez AI. Firma podobno już nawet stworzyła takie rozwiązanie. Problem w tym, że schowała je do szuflady.
Brytyjscy naukowcy opracowali system sztucznej inteligencji, który potrafi ocenić, czy danemu pacjentowi grozi zawał serca. Nowatorska technologia ma trafić do szpitali.
Naukowcy postanowili sprawdzić, czy sztuczna inteligencja potrafi być tak zabawna jak ludzie. O pomoc poprosili znaną brytyjską stand-uperkę. Publiczność miała przerażone miny.
Argentyna, której prezydentem jest libertarianin Javier Milei, będzie używać sztucznej inteligencji do przewidywania przyszłych przestępstw i zapobiegania im, ale eksperci martwią się o prawa obywateli.
OpenAI chce uzbroić swoją generatywną sztuczną inteligencję w hiperrealistyczne głosy. Użytkownicy z tego nowatorskiego narzędzia będą mogli skorzystać już jesienią.
OpenAI wkracza na terytorium od dawna zdominowane przez Google, uruchamiając SearchGPT, wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji, zapewniającą dostęp do informacji z Internetu w czasie rzeczywistym.
W iPhone'ach i komputerach Mac pojawić się miał ChatGPT od OpenAI. Ogłoszenie tych planów wywołało wielkie poruszenie, ale teraz okazuje się, że współpraca gigantów w zakresie wdrożenia sztucznej inteligencji nie idzie wcale gładko.
Sam Altman, szef OpenAI, twórcy generatywnej sztucznej inteligencji ChatGPT, ostrzega przed autorytarnymi reżimami, zwłaszcza Chinami, które mogą osiągnąć przywództwo w tej dziedzinie. Miałoby to dramatyczne skutki.