Sztuczna inteligencja przyniesie dużo wolnego czasu. To społeczna rewolucja

AI zabierze pracę, obniży pensje, każe szukać nowych celów w życiu i funkcjonować wedle praw pisanych przez algorytmy. Dystopijna wizja czy bliska rzeczywistość?

Sztuczna inteligencja ma narodowość. Francja i Niemcy blokują AI Act

Nie ma unijnej zgody co do projektu kluczowego aktu prawnego, który miałby regulować kwestie związane z rozwojem i wdrażaniem sztucznej inteligencji na Starym Kontynencie. Kilka krajów chce chronić swoje firmy związane z technologią AI.

Microsoft zaskoczył: Nie ma szans na szybkie stworzenie superinteligencji

Kwestia budowy sztucznej inteligencji, potężniejszej niż ludzie, rozpala umysły zwolenników dynamicznego rozwoju technologii AI, ale i rodzi potężne obawy w kontekście zagrożeń dla człowieka. Wydawało się, że jej stworzenie jest bardzo bliskie.

„Zajęło mi kilka minut, by pozbyć się ego". Szef OpenAI o przewrocie w firmie

Po wielkim zamieszaniu w OpenAI, gdy z fotela prezesa zrzucono Sama Altmana, a po którego ręce wyciągnął Microsoft, nie ma już śladu. Jakby nigdy nic współtwórca ChatGPT powrócił i znów kieruje firmą stojącą za najpopularniejszym chatbotem.

Czeski bot ma zachwycić dzieci. To bajeczna technologia

Start-up Readmio opracował system AI i rozpoznawania mowy, który przekształca opowiadane przez rodziców historie w niezwykłe przedstawienia - technologia monitoruje bieżący fragment czytanej bajki i wzbogaca ją efektami dźwiękowymi.

Małe reaktory termojądrowe będą leczyć raka. „Medycyna nuklearna” przyspiesza

Brytyjski start-up zaprezentował innowacyjną technologię, która może zmienić wspomóc leczenie nowotworów. „Medycyna nuklearna” stanie się bardziej dostępna.

To będzie przełom w elektronice. Bot błyskawicznie opracował 2 mln materiałów

Google wykorzystało sztuczną inteligencję do opracowywania materiałów do produkcji m.in. wydajniejszych baterii, paneli słonecznych czy ulepszonych chipów komputerowych. AI zrobiła to w sposób nieosiągalny dla całych zespołów badaczy i konstruktorów.

ChatGPT coraz popularniejszy w Polsce. Kto korzysta z AI, a kto na tym zarabia?

Mija rok od debiutu narzędzia, które sprawiło, że o sztucznej inteligencji zrobiło się głośno. Część polskich przedsiębiorstw już wdrożyła ją do swojego biznesu. Pozostałe mają takie plany.

Szukanie odpowiedzi na najważniejsze pytania

Ósma edycja konferencji XTB Investing Masterclass przeszła już do historii. W tym roku mocny nacisk położono m.in. na tematy związane ze sztuczną inteligencją. Nie zabrakło też dyskusji o innych kluczowych kwestiach z punktu widzenia inwestorów.

ChatGPT ma już rok, a jego twórcy stawiają na nowe narzędzie. Czym będzie GPTs?

Zmiany w zarządzie OpenAI, wyrzucenie i powrót dyrektora generalnego Sama Altmana, przyćmiły fakt, iż ChatGPT obchodzi swoją rocznicę. Tylko czy użytkownicy tej technologii mają co świętować? AI ma spory problem, ale i szanse rozwojowe.

Polak, Czech i Ukrainiec. Razem budują stajnię sztucznej inteligencji

Rusza nowe przedsięwzięcie twórców Braight Technologies, start-upu, który stał się częścią kanadyjskiej spółki giełdowej Kings Entertainment. Teraz pomogą stawiać biznesy AI.

Powstanie komputer na wzór ludzkiego mózgu. To przyszłość sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja nie tylko zapewnia imponującą wydajność, ale także wymaga bardzo dużego zużycia energii. Im bardziej złożonych zadań się podejmuje, tym większe zużycie. Jest sposób na złamanie tej bariery. To „samoucząca się maszyna".

Tyle specjaliści od sztucznej inteligencji zarabiają w OpenAI, twórcy ChatGPT

To ich bunt sprawił, że do firmy wrócił dyrektor generalny Sam Altman. Ich mózgi to główny kapitał firmy, która stworzyła ChatGPT. Nic dziwnego, że zarobki specjalistów od sztucznej inteligencji wynoszą tam nawet 800 tys. dol. rocznie.

Stworzył religię na bazie sztucznej inteligencji. Levandowski powraca

Anthony Levandowski, przedsiębiorca technologiczny i pionier samochodów autonomicznych, odnawia swój kościół sztucznej inteligencji, podejmując próbę stworzenia ruchu religijnego skupionego na kulcie i zrozumieniu AI.

Tajemniczy Q*. Sam Altman odkrył w OpenAI coś, co może zagrozić ludzkości

Tuż przed zwolnieniem dyrektora generalnego Sama Altmana kilku pracowników naukowych napisało list do zarządu, ostrzegając, że dokonano odkrycia potężnej sztucznej inteligencji, które zagrozić ludzkości.

Niesamowity zwrot akcji. Altman wraca do OpenAI, giganta sztucznej inteligencji

Firma, która stworzyła ChatGPT, przywróci Sama Altmana na stanowisko dyrektora generalnego i powoła nowych członków zarządu po tym, jak prawie wszyscy pracownicy zagrozili odejściem w związku z jego wyrzuceniem. Prace nad AI mogą przyspieszyć.

„Nie stracicie finansowo". Microsoft kusi pracowników OpenAI, twórcy ChatGPT

Dyrektor ds. technologii Microsoftu Kevin Scott zaoferował takie samo wynagrodzenie dla setek pracowników OpenAI, którzy zdecydują się przejść do jego firmy. Zatrudnieni w Open AI chcą odejść po nagłym usunięciu dyrektora generalnego Sama Altmana.

Przewrót w gnieździe sztucznej inteligencji. Exodus Polaków

W OpenAI, twórcy najbardziej znanej sztucznej inteligencji ChatGPT, stoczono wojnę o władzę i kierunek rozwoju firmy. Zwolniony dyrektor generalny Sam Altman wraz częścią zespołu trafił do Microsoftu. Ale pozostało jeszcze wiele zagadek.