Najwięksi wrogowie sztucznej inteligencji. Potężne zmiany nie przejdą bez walki

Rewolucja technologiczna może doprowadzić do opodatkowania robotów, czterodniowego tygodnia pracy, gwarancji zatrudnienia i dochodu podstawowego.

Coraz bliżej robotów przypominających ludzi. Zyskały kolejny zmysł

Technologia AI zyskała możliwość rozpoznawania zapachów. Potrafi już poprawnie identyfikować m.in. zapach chleba, kawy i wielu innych aromatów.

Już bilion dolarów wartości. Ta firma rozdaje karty w sztucznej inteligencji

Obecne szaleństwo wokół AI nakręca koniunkturę dla producentów chipów. Ale najbardziej korzysta na tym kalifornijska Nvidia, której wartość podwoiła się w tym roku.

W rehabilitacji dzieci pomogą teraz polskie algorytmy

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje kolejne dziedziny naszego życia. Teraz, dzięki PhiLabs, technologia AI wprowadzi fizjoterapię w XXI wiek. Start-up chce rosnąć dzięki crowdfundingowi.

Bot w smartfonie nie dla Polaków. Twórcy ChatGPT pominęli nasz kraj

OpenAI uruchamia właśnie swojego chatbota w wersji na urządzenia mobilne. Teraz będzie można skorzystać z konwersacyjnej sztucznej inteligencji na smartfonach. Ale nie nad Wisłą.

Japończycy tworzą superczłowieka. Zintegrują ludzi z robotami i AI

Robotyczne ramiona, przyczepiane użytkownikom, mają poprawić nasze możliwości manualne. Dodatkowe automatyczne ręce sprawdzą się w wielu zastosowaniach – od magazynu, po salę operacyjną. To dopiero początek.

Twórca ChatGPT dla „Rzeczpospolitej”: Chiny, USA, UE i Rosja muszą się dogadać

Sam Altman, prezes OpenAI i współtwórca rewolucyjnego konwersacyjnego bota przyjechał do Polski, gdzie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Przy okazji wizyty Altman mówił „Rzeczpospolitej” o potrzebnych regulacjach.

Potężniejsi od polityków. To oni rządzą sztuczną inteligencją

Dzięki nim ruszyła rewolucja AI i od nich zależy również, czy boty pchną naszą cywilizację do przodu, czy jej zagrożą. Kto kryje się za przełomowymi algorytmami?

Polskie algorytmy ochronią słonie. Tropią kłusowników w Afryce

Rodzima aplikacja Mbaza AI została uznana przez UNESCO za jedną z najlepszych na świecie. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję, aby wesprzeć w pracy strażników narodowych parków Gabonu i Kamerunu.

Sztuczna inteligencja zastąpi lekarzy? Nieograniczona wiedza i łatwy dostęp

Służba zdrowia to sektor, który sztuczna inteligencja może wywrócić do góry nogami. Zaawansowane algorytmy, dzięki technologii uczenia maszynowego, są już dziś w stanie pobić na głowę wielu lekarzy pod względem wiedzy medycznej.

Kiedy odda pan dług? To on zastąpi windykatorów, jest niezmordowany

Dynamiczny rozwój konwersacyjnych modeli sztucznej inteligencji jak ChatGPT sprawił, że branża windykacyjna będzie jedną z pierwszych, gdzie ludzie będą tracić pracę na rzecz algorytmów. „Cyfrowi agenci” są tani, odporni na stres i się nie męczą.

Apple boi się wycieków. Walczy z ChatGPT i szykuje własnego chatbota

Koncern ograniczył pracownikom korzystanie z zewnętrznych narzędzi sztucznej inteligencji, ponieważ opracowuje własną podobną technologię.

Sztuczna inteligencja stworzyła obrazy „idealnych” kobiet i mężczyzn. Są kontrowersje

Wizerunki „idealnych” kobiet i mężczyzn stworzone przez sztuczną inteligencję powstały w oparciu o media społecznościowe i są w dużej mierze nierealistyczne – ostrzega Bulimia Project, grupa szerząca świadomość bulimii.

Twórca ChatGPT wzywa do okiełznania AI. Kluczowe są chipy i wybory

Sam Altman, 38-letni szef OpenAI, powiedział amerykańskim senatorom, że potrzebne są regulacje m.in. w takich kwestiach jak zapobieganie dezinformacji wyborczej czy powstrzymywanie ludzi przed używaniem sztucznej inteligencji do zabijania.

WHO: już nie Covid-19, a sztuczna inteligencja ryzykiem dla zdrowia

Do zachowania ostrożności podczas korzystania z narzędzi generowanych przez sztuczną inteligencję wezwała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Ich nadużywanie powoduje zagrożenie dla zachowania zdrowia publicznego.

Sztuczna inteligencja może być artystą? Rzeźba godna Michała Anioła

Włoski start-up, który zasłynął budową repliki Łuku Triumfalnego z Palmyry w Syrii, zniszczonego przez ISIS, zintegrował sztuczną inteligencję ze specjalnym ramieniem robotycznym.

Sztuczna inteligencja skróci czas badania leków. Ukraińcy w grze

Ukraińcy chcą przyspieszyć proces odkrywania farmaceutyków. Zaprzęgli do tego zaawansowane algorytmy i szukają wsparcia w polskich start-upach.

Zarabia krocie na randkach ze swoim awatarem. Zaskakujące wykorzystanie ChatGPT

Projekt, który rozwija Caryn Marjorie, znana internetowa influencerka o polskich korzeniach, wybija się na tle innych pomysłów wykorzystania konwersacyjnej sztucznej inteligencji. 23-latka stworzyła swojego cyfrowego klona i prowadzi świetny biznes.