Ynsect, francuski potentat zajmujący się przemysłową hodowlą owadów zbuduje ogromną fabrykę, w której pracować mają roboty.
Zakład powstanie niedaleko Amiens, na północy Francji i rocznie będzie produkował około 20 tys. ton protein. Francuska firma chce maksymalnie zautomatyzować proces produkcji – informuje CNBC. Budowa fabryki ma się rozpocząć już w tym roku.
Ynsect specjalizuje się w produkcji owadów wykorzystywanych w produkcji karmy dla zwierząt, karmieniu ryb oraz produkcji organicznych nawozów. Firmie udało się pozyskać 125 mln dolarów finansowania na nowy zakład, który ma być największą na świecie farmą owadów.
Antoine Hubert, prezes firmy, powiedział w CNBC, że w nowej fabryce cały proces produkcji – od karmienia, do kontroli stanu zdrowia owadów poprzez monitoring faz ich rozwoju, aż do fazy dojrzałej ma być maksymalnie zautomatyzowany. W zakładzie ma zostać zastosowana „pionierska technologia”.
CZYTAJ TAKŻE: Roboty rozwiążą problem braku miejsc parkingowych
Produkcja protein z owadów może być nie tylko przyszłością żywienia zwierząt i ryb, ale także ludzi. Hodowla owadów jest w pełni ekologiczna. Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), wynika, że owady są w stanie wyżywić całą ludzkość. Już teraz owady stanowią około 10 procent białka zwierzęcego spożywanego przez całą populację.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.