RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.01.2025 01:05 Publikacja: 24.03.2019 09:15
Foto: mat. pras.
Słone baterie posiadają cechy zgoła inne niż powszechne litowo-jonowe. Co ciekawe, podczas ładowania zmieniają kolory. Są bezpieczne i mogą zapoczątkować nowy typ nośników energii. Niestety dokładne specyfikacje techniczne nie są jeszcze znane.
Dr. Alexander Giovannitti z katedry fizyki i chemii w London Imperial College, który jest jednym z prowadzących badania nad projektem, mówi o niskich kosztach produkcji połączonych z nietoksycznymi i niepalnymi materiałami. Oznaczałoby to rozwiązanie największych problemów współczesnych akumulatorów. Nowe baterie, mimo mniejszych pojemności, ale z możliwościami ekspresowego ładowania, mogą sprawdzić się świetnie w samochodach, gdzie czas potrzebny do pełnego naładowania jest jedną z barier rozwoju.
Ten mały kraj nie jest potęgą militarną. Ale to właśnie estońska firma Frankenburg Technologies stworzyła nowy typ broni, którą przetestuje w tym miesiącu w Ukrainie. Miniaturowe rakiety przeciwlotnicze Mark 1 firmy mają zwalczać nisko latające drony.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
W USA ogłoszono właśnie program o kryptonimie „Teoria umysłu”, w ramach którego powstanie projekt dający Stanom Zjednoczonym ogromną przewagę na polu walki.
Większość humanoidalnych robotów potrafi już zgrabnie i bardziej subtelnie naśladować ludzi. Teraz czas na przemianę robotów z fabryk.
Naukowcy pracują nad nową terapią antyrakową, nieinwazyjną i bardzo skuteczną. Znaleźli sposób na przekształcanie komórek raka jelita grubego w „normalne", zamiast je niszczyć. Może to działać także w przypadku innych nowotworów.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
System laserowy, opracowany do likwidowania rojów bezzałogowców oraz tzw. amunicji krążącej, niespodziewanie stał się nowatorską bronią, która może skutecznie niszczyć aktywny pancerz czołgu.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Ruszają największe targi elektroniki użytkowej CES 2025 w Las Vegas. Giganci technologii i innowatorzy pokażą, jakie rozwiązania, poza AI, mogą podbić świat. W tym gronie są i Polacy.
Ten mały kraj nie jest potęgą militarną. Ale to właśnie estońska firma Frankenburg Technologies stworzyła nowy typ broni, którą przetestuje w tym miesiącu w Ukrainie. Miniaturowe rakiety przeciwlotnicze Mark 1 firmy mają zwalczać nisko latające drony.
W porcie Køge niedaleko Kopenhagi zauważono 20 niezidentyfikowanych dronów. Policja potwierdziła, że zaobserwowano cztery duże jednostki i wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu w obawie przed rosyjskimi atakami hybrydowymi.
W USA ogłoszono właśnie program o kryptonimie „Teoria umysłu”, w ramach którego powstanie projekt dający Stanom Zjednoczonym ogromną przewagę na polu walki.
Amerykański gigant technologiczny obniża ceny w Chinach. Apple musi stawić tam czoła rosnącej konkurencji ze strony lokalnych rywali, takich jak Huawei, który jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych.
Czy AI odczłowieczy medycynę? Wręcz przeciwnie – daje szansę, by chory i lekarz znów traktowali się jak ludzie.
Firmy, szczególnie te z sektora małych i średnich nie będą narzekać. Instytucje odpowiedzialne za wdrażanie poszczególnych działań, opisanych w programach unijnych, szykują dla nich konkursy.
Podczas tzw. live streamów z miejsc publicznych należy pamiętać, że pokazywanie cudzego wizerunku jest regulowane zarówno w RODO, jak i prawie autorskim. Trzeba spełnić określone warunki, aby przetwarzanie wizerunku było legalne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas