Cyfrowa rzeczywistość wokół nas zmienia się w coraz większym tempie. W poprzednim stuleciu różnego rodzaju innowacje potrzebowały wielu lat, by stać się powszechnymi. Dziś na osiągnięcie takiego statusu wystarczą dni.
Na upowszechnienie telefonów stacjonarnych, czy kart kredytowych potrzeba było odpowiednio 50 i 28 lat. Dopiero po takim czasie owe technologie zyskały 50 mln użytkowników – podaje firma badawcza Hootsuite. Na dojście do tego poziomu telefony komórkowe potrzebowały już 12 lat, a globalna sieć Internet – „tylko” 7 lat.
CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Rybiński: Demokracja zanika i zastępuje ją algokracja
To właśnie ta ostatnia sprawiła, że dostęp do nowatorskich rozwiązań stał się możliwy dla każdego. W efekcie serwis Youtube na pozyskanie 50 mln subskrybentów potrzebował jedynie 4 lat, a Twitter – ledwie 2 lat.
Wszelkie rekordy pobiły natomiast mobilne aplikacje służące cyfrowej zabawie – gry „Angry Birds” oraz „Pokemon Go”. Pierwsza na osiągnięcie tego, co telefonii stacjonarnej zajęło pół wieku, potrzebował nieco ponad miesiąc, zaś drugiej – jedynie 19 dni.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.