To będzie przyszłość interakcji człowieka z technologicznym otoczeniem. Gigant mediów społecznościowych opracował nowatorską technologię, która pozwoli nam sterować komputerem za pomocą impulsów płynących z mózgu i ruchów dłońmi.
Innowacja Facebooka to specjalna opaska na nadgarstek, która – sparowana z okularami rozszerzonej rzeczywistości (AR) – stworzy kompletnie nowe doświadczenie i możliwości użytkownikom technologii.
Projekt neuronowego interfejsu jest w stanie odczytywać gesty i planowany ruch palców szybciej, niż mózg wysyła impuls do ręki, by ta wcisnęła np. dany klawisz. Ten, wirtualnie wyświetlany na goglach, będzie można – dzięki technologii Facebooka – uruchomić, jedynie myśląc o takiej czynności. Firma Marka Zuckerberga nie ukrywa, że widzi ogromny potencjał w EMG (elektromiografia), czyli diagnostyce czynności elektrycznej mięśni.
CZYTAJ TAKŻE: Żołnierze zyskają moc przenikania wzrokiem ścian
Naukowcy z Facebook Reality Labs wskazują, że nadgarstkowy kontroler będzie oferował zaawansowane możliwości, np. wrażliwe na dotyk wirtualne interfejsy czy możliwość podnoszenia wirtualnych obiektów na odległość. Ta technologia pozwoli też pisać na wirtualnej klawiaturze (na kolanach lub stole), i to szybciej niż na typowej, fizycznej klawiaturze.
Okulary AR od Facebooka mają się pojawić na rynku jeszcze w br. Premiera opaski na nadgarstek nie jest znana – projekt wciąż jest rozwijany
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.