SpaceX przyjmuje płatności w dogecoinach

SpaceX

Należąca do Elona Muska firma kosmiczna SpaceX będzie przyjmowała kryptowalutę dogecoin jako zapłatę za swoje usługi. Są już pierwsi chętni.

Kanadyjska firma Geometric Energy Corporation potwierdziła, że zapłaci SpaceX wyłącznie w dogecoinach, za wyniesienie w kosmos urządzenia na jednej z rakiet SpaceX, która ma o wystartować na początku 2022 r. Docelowo ma ona wylądować na Księżycu.

Opracowany przez Geometric Energy satelita ważący 40 kg ma nosić nazwę „DOGE-1” i będzie za pomocą inteligentnych czujników i kamer zbierać informacje z kosmosu.

CZYTAJ TAKŻE: Musk twierdzi, że SpaceX doleci na Marsa przed 2030

„Dogecoin został wybrany jako jednostka rozliczeniowa dla wszystkich księżycowych interesów pomiędzy SpaceX i Geometric Energy Corporation i stanowi precedens dla przyszłych misji na Księżyc i Marsa – stwierdziła kanadyjska spółka w oświadczeniu.

Kryptowaluta stworzona jako żart w ostatnim czasie mocno zdrożała. Mimo ostatniego tąpnięcia, jakie wywołały słowa Elona Muska, który nazwał dogecoina szwindlem, stopa zwrotu od początku roku nadal przekracza 11 tys. proc. Z danych CoinMarketCap.com wynika, że kapitalizacja dogecoina wynosi obecnie 68,7 mld USD.

SpaceX jest już drugą firmą Elona Muska, która akceptuje kryptowaluty jako zapłacę za swoje produkty czy usługi. Początkiem roku Tesla oświadczyła, że będzie przyjmowała płatności w bitcoinach za samochody elektryczne. Stało się to po tym, jak spółka zakupiła bitcoiny o wartości 1,5 mld USD.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb pożera Londyn. Hotele i mieszkańcy mają dość

W ciągu czterech lat oferta najmu krótkoterminowego w Londynie wzrosła czterokrotnie. Często narusza miejskie ...

Sztuczne mięso ma teraz podbić flexitarian. Dostawa pod drzwi

Amerykański startup Beyond Meat, produkujący roślinne mięso chce sprzedawać swoje produkty bezpośrednio klientom. Zakłada ...

CD Projekt wyprzedził PKO BP. Jest już największą spółką na giełdzie

Podczas dzisiejszej sesji kapitalizacja producenta gier przekroczyła 27 mld zł, a wycena największego polskiego ...

Brytyjscy naukowcy: W naszej galaktyce jest jeszcze 30 cywilizacji

W galaktyce Drogi Mlecznej jest ponad trzydzieści kosmicznych cywilizacji zdolnych do komunikacji – twierdzą ...

Sztuczna inteligencja może już oszukiwać naukowców

Zaawansowane algorytmy są w stanie przekonująco naśladować specjalistów od cyberbezpieczeństwa czy wirusologów, by w ...

Japoński cesarz Doliny Krzemowej

Nie Elon Musk czy Mark Zuckerberg, lecz Masayoshi Son to główny rozgrywający na rynku ...