ChatGPT miał rozkręcić biznes. To była porażka

Głośna historia e-sklepu z ekogadżetami kuchennymi, założonego przy pomocy ChatGPT, zakończyła się fiaskiem. Nie oznacza to jednak, iż AI zawali każdy interes. Oto przykłady porażek i sukcesów.

Publikacja: 12.06.2023 11:59

Zarabianie z botem jest możliwe, ale – jak to w biznesie bywa – nie każdy pomysł wypala. ChatGPT pom

Zarabianie z botem jest możliwe, ale – jak to w biznesie bywa – nie każdy pomysł wypala. ChatGPT pomaga rozkręcić działalność, ale historii spektakularnych sukcesów na razie jest jak na lekarstwo

Foto: shutterstock

Viral, oszustwo, a może pokaz możliwości technologii stojącej za ChatGPT – właściwie każde z tych określeń może pasować do tego, co zrobił Jackson Greathouse Fall. Głośno się stało o nim w marcu br., gdy na Twitterze poinformował o tym, że dał ChatGPT budżet w wysokości 100 dol. i poprosił o wygenerowanie jak największego zysku. Bot miał rozkręcić biznes. I nie do końca to się udało. Projekt powstał, ale fikcyjny. Czy pieniądze, które zarobił, były prawdziwe? Nie wiadomo. Fall chwalił się, że dzień po uruchomieniu strony e-sklepu zbudowanego przez AI znalazł pierwszego inwestora, który zaoferował mu 100 dol. za niewielki udział w start-upie. Kolejnego dnia miał już mieć niemal 1,4 tys. dol. od osób zafascynowanych jego inicjatywą. Mówiło się, że w ciągu niecałego tygodnia Fall otrzymał nawet ponad 10 tys. dol. finansowania, a jego biznes wyceniono na 25 tys. dol. Fakt jest jednak taki, że internet oszalał na punkcie opisywanych przez niego historii, ale nikt ich specjalnie nie weryfikował. W krótkim czasie przybyło mu 100 tys. obserwujących na Twitterze. A sklep Green Gadget Guru? Nie działa.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Technologie
Właściciel wyszukiwarki zainwestuje w elektrownie atomowe. Pojawił się „pożeracz energii”
Technologie
„Rozmowa" z psem i kotem? Właśnie pada bariera w komunikacji
Technologie
Jest najszybszy na świecie. Może dać Chinom podwodną dominację
Technologie
To największy elektryczny pojazd na świecie. Same baterie ważą 250 ton
Technologie
Rząd chce wyciągnąć z dołka polskie innowacje. Powstała specgrupa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem