Aktualizacja: 16.02.2025 14:48 Publikacja: 12.06.2023 11:59
Zarabianie z botem jest możliwe, ale – jak to w biznesie bywa – nie każdy pomysł wypala. ChatGPT pomaga rozkręcić działalność, ale historii spektakularnych sukcesów na razie jest jak na lekarstwo
Foto: shutterstock
Viral, oszustwo, a może pokaz możliwości technologii stojącej za ChatGPT – właściwie każde z tych określeń może pasować do tego, co zrobił Jackson Greathouse Fall. Głośno się stało o nim w marcu br., gdy na Twitterze poinformował o tym, że dał ChatGPT budżet w wysokości 100 dol. i poprosił o wygenerowanie jak największego zysku. Bot miał rozkręcić biznes. I nie do końca to się udało. Projekt powstał, ale fikcyjny. Czy pieniądze, które zarobił, były prawdziwe? Nie wiadomo. Fall chwalił się, że dzień po uruchomieniu strony e-sklepu zbudowanego przez AI znalazł pierwszego inwestora, który zaoferował mu 100 dol. za niewielki udział w start-upie. Kolejnego dnia miał już mieć niemal 1,4 tys. dol. od osób zafascynowanych jego inicjatywą. Mówiło się, że w ciągu niecałego tygodnia Fall otrzymał nawet ponad 10 tys. dol. finansowania, a jego biznes wyceniono na 25 tys. dol. Fakt jest jednak taki, że internet oszalał na punkcie opisywanych przez niego historii, ale nikt ich specjalnie nie weryfikował. W krótkim czasie przybyło mu 100 tys. obserwujących na Twitterze. A sklep Green Gadget Guru? Nie działa.
Powstał nowatorski materiał łączący właściwości ciał stałych i cieczy. Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Technicznego Caltech są przekonani, że zrewolucjonizuje on przyszłość robotyki i sztucznej inteligencji.
Możliwość wykonywania skomplikowanych misji przy użyciu floty samolotów i dronów to przyszłość pola walki. I to niezbyt odległa. Takie rozwiązanie rozwija właśnie Lockheed Martin.
Placówka ta, umiejscowiona w Szanghaju, w początkowej fazie ma pomieścić ponad 100 robotów jednocześnie. Chińczycy liczą, że taki projekt szkolenia obniży koszty związane z rozwojem technologii „ucieleśnionej inteligencji”, w której Państwo Środka chce być numerem 1.
World Games to tzw. wielosportowe wydarzenie, mające być swoistą alternatywą dla igrzysk olimpijskich, które z roku na rok zyskuje na popularności. Wezmą w nim udział także człekokształtne maszyny.
Sam Altman, szef Open AI, zainwestował w start-up Retro Biosciences. Firma pracującą nad wydłużeniem ludzkiego życia i szukająca leku na Alzheimera, pozyskała miliard dolarów finansowania. Przełomowe rozwiązania mają się pojawić w tej dekadzie.
Rakieta wielokrotnego użytku Amur-LNG ma latać więcej razy niż Falcon 9 firmy SpaceX. „Udowodnijcie to” – skomentował Elon Musk.
Wypisać się, wytańczyć, wyśpiewać. Umierać sytym życia, bo uczyniło się z niego ucztę, nakarmiło sobą zaproszonych na nią gości.
Wszyscy mogą się w jakimś momencie dać nabrać, ale można – choćby dzięki internetowi – szukać i znajdować, w jaki sposób dany temat stał się wiodącym i kto może na tym wygrać.
Przekonanie o tym, że sztuczna inteligencja wie lepiej, co powinniśmy kupować, czego słuchać, co oglądać i co jeść, jest wyrażane coraz częściej – od internetowych forów do międzynarodowych prestiżowych konferencji.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Są już ich dziesiątki milionów. Tak zmęczonych niekontrolowanym zalewem informacji, że odcinają się od mediów społecznościowych, wyłączają telefony, przestają oglądać telewizję.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
Odliczenia ulgi na internet można dokonać składając wraz z zeznaniem podatkowym PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37 załącznik PIT/O. Ile wynosi ulga i kto może z niej skorzystać?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas